پرش لینک ها

گردشگر پذیر ترین کشور های دنیا – فرانسه در رتبه اول

تکنولوژی همیشه به انسان­ ها کمک کرده تا بتوانند راحت ­تر زندگی کنند. در زمینه گردشگری و سفر نیز به انسان ها کمک کرده. در گذشته انسان­ها برای سفر بیشتر مناطق نزدیک خود را انتخاب می ­کردند. مکان­ هایی که رفتن به آن ها آسان بوده است.  امروزه شرایط تغییر کرده، وجود هواپیما و پیشرفت تکنولوژی آن سبب شده تا افراد بتوانند به نقاط دور دنیا سفر کنند و با جاذبه­ های گردشگری دیگر کشورها آشنا شوند. به راحتی می ­توانید سوار هواپیما شده و چند ساعت بعد در آن سمت کره زمین فرود بیائید. به طور کلی صنعت گردشگری یکی از پرطرفدارترین و نیز پر درآمدترین صنایعی هست که کشورهای مختلف می­ توانند آن را داشته باشند. در این میان برخی از کشورها جاذبه­ های گردشگری بیشتری داشته و به واسطه آن گردشگران بیشتری را به خود جذب م ی­کنند. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص کشورهای گردشگر پذیر دنیا کسب کنید.

گردشگر پذیر ترین کشور های دنیا کدام اند ؟

فرانسه، گردشگر پذیر ترین کشور جهان

در بین کشورهای مختلف فرانسه توانسته تا رتبه اول گردشگر پذیرترین کشور جهان را به خود اختصاص دهد. به طور متوسط آمار گردشگرانی که این کشور را برای تفریح انتخاب می­ کنند در حدود 86.9 میلیون گردشگر است. به همین علت می­توان از آن به عنوان رتبه اول کشورهای گردشگر پذیر دنیا یاد کرد. فرانسه جاذبه­ های تاریخی و گردشگری زیادی دارد که در بین آنها برج ایفل برای جذب گردشگران کافی است! وجود برج ایفل در پایتخت این کشور تنها یکی از مزایای آن است. از طرفی دیگر پاریس پایتخت مد و فشن نیز محسوب می­ شود. از این رو برندهای معتبر جهانی تمایل به خرید کردن از پاریس دارند. البته بیشتر برندهای معتبر در این شهر فروشگاه دارند. فرانسه گردشگران زیادی را به خود جذب می­ کند که در بین شهرهای آن برخی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. این شهرها عبارتند از: آلزاس، لیون، پاریس و استراسبورگ. از دیگر جاذبه ­های فرانسه می­توان به سواحل زیبا، پارک ­ها، دهکده­ های زیبا و … یاد کرد.

برج ایفل فرانسه - سفر های دانا

اسپانیا، رتبه دوم در کشور های گردشگر پذیر

در لیست رتبه بندی کشورهای گردشگر پذیر دنیا رتبه دوم به کشور اسپانیا تعلق دارد. این کشور هم همانند فرانسه یکی از کشورهای اروپایی محسوب می­ شود. جالب است بدانید گردشگر پذیر بودن اسپانیا به اندازه­ای است که قسمت اعظمی از اقتصاد این کشور به صنعت گردشگری وابسته است. به طور میانگین می­توان گفت 11 درصد از درآمد خالص سالانه این کشور از صنعت گردشگری تامین می­ شود. جاذبه ­های گردشگری اسپانیا سبب شده تا مردم ساکن دیگر کشورهای اروپایی نیز این کشور را برای تفریح و استراحت انتخاب کنند. از جمله معروف­ترین جاذبه ­های گردشگری و تفریحی اسپانیا می­ توان به سواحل زیبا و مدیترانه ­ای آن اشاره کرد. علاوه بر جاذبه­ های تفریحی اسپانیا تاریخ و فرهنگ غنی دارد، در نتیجه آن علاقمندان به تاریخ می­ توانند از جاذبه­های تاریخی این کشور زیبا بازدید کنند. در بین شهرهای اسپانیا شهرهای مادرید، بارسلونا و سویل در بین گردشگران از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

جاذبه های گردشگری اسپانیا - سفر های دانا

ایالات متحده، سومین کشور گردشگر پذیر جهان

سومین کشور که نام آن در لیست کشورهای گردشگر پذیر دنیا قرار دارد، ایالات متحده است. جاذبه­های متنوع ایالات متحده آمریکا سبب شده تا گردشگران زیادی آن را انتخاب کنند و در نتیجه آمار گردشگران این کشور افزایش پیدا کرده است. نماد و سمبل این کشور مجسمه آزادی در نیویورک است. از جمله جاذبه ­های طبیعی ایالات متحده آمریکا که سبب جذب گردشگران و طبیعت گردان زیادی به این کشور شده، می­توان به گراند کانیون اشاره کرد. سواحل زیبا و تفریحی نیز تاثیر زیادی بر روی جذب گردشگران به این کشور داشته است.  از دیگر جاذبه­ های توریستی موجود در ایالات متحده امریکا می­ توان به لاس وگاس و تفریحاتی مثل میامی اشاره کرد. با توجه به بررسی­ های انجام شده در این خصوص و آمارهای موجود می­توان گفت به طور میانگین سالانه 76.9 میلیون گردشگر برای گردش و تفریح این کشور را انتخاب می­کنند.

جاذبه های گردشگری آمریکا - سفر های دانا

چین، گردشگر پذیر ترین کشور آسیایی

رتبه چهارم در بین کشورهای گردشگر پذیر دنیا را یکی از کشورهای آسیایی به خود تعلق داده است. همانگونه که در فرانسه وجود برج ایفل دلیل کافی برای پر بازدید بودن و به طور کلی جذب زیاد گردشگران به این کشور است، دیوار چین نیز به دلیل شهرت زیادی که دارد هر ساله گردشگران زیادی را به این کشور جذب می­ کند. طبق آمارهای موجود در این زمینه می­توان گفت سالانه در حدود 60 میلیون گردشگر به کشور چین سفر می­ کنند. چین بناهای باشکوه تاریخی زیادی دارد که بازمانده از امپراطوری­ های مختلف این سرزمین هستند. در خصوص کشور چین بهتر است بدانید که امروزه پیشرفت­ های زیادی داشته و به یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن در سطح جهان تبدیل شده است. بعد از دیوار چین می­توان از شهر ممنوعه به عنوان یکی از جاذبه­ های پر بازدید در چین یاد کرد. شهر ممنوعه محل قرار گیری قصر سلطنتی باشکوهی است که از دوران دودمان چینگ به یادگار مانده است.

دیوار چین - سفر های دانا

ایتالیا، رتبه پنجم کشور های گردشگر پذیر

از دیگر کشورهایی که نام آن در لیست کشورهای گردشگر پذیر وجود دارد، باید به ایتالیا اشاره کرد. پس در این لیست دوباره به قاره سبز اروپا بر می­گردیم. ایتالیا از آن جمله کشورهایی است که تاریخ بسیار غنی و پر باری دارد. ایتالیا به درستی توانسته از آثار فرهنگی و تاریخی خود محافظت کرده و در نتیجه آثار تاریخی این کشور دست نخورده باقی مانده­اند. 50 مورد از آثار تاریخی ایتالیا هم در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. وجود این چنین آثار باستانی ارزشمندی ایتالیا را در رتبه پنجم کشورهای پر گردشگر قرار داده است. کولوسئم رم یکی از مشهورترین جاذبه­ های گردشگری ایتالیا است که به جرات می­توان از آن به عنوان یک شگفتی جهانی یاد کرد. از دوره­ های مختلف امپراتوری رم باستان در ایتالیا بنا های زیادی به جا مانده که شکوه تاریخی بسیار زیادی برای گردشگران دارند. در کنار آثار تفرحی و تاریخی، غذاهای خوشمزه ایتالیایی و آب و هوای مطبوع آن به محبوبیت هر چه بیشتر این کشور افزوده است.

جاذبه های گردشگری ایتالیا - سفر های دانا

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص لیست کشورهای گردشگر پذیر دنیا پرداختیم. در این بین فرانسه رتبه اول را دارد. البته لازم به توضیح است که در این مقاله به 5 مورد از کشورهای پر گردشگر اشاره شده است. در صورتی که کشورهای پر گردشگری دیگری نیز وجود دارد که از آن جمله می­توان به این کشورها اشاره کرد: مکزیک، انگلیس، ترکیه، آلمان و تایلند. عامل موثر در انتخاب گردشگران جاذبه­ های تاریخی و تفریحی هر کشور است.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا