پرش لینک ها

کشورهایی که عکاسی در آنها ممنوع است

هنگامی که قصد سفر به یک کشور را دارید باید پیش از سفر مقررات و قوانین کشور مقصد را مطالعه کنید تا در سفر خود دچار مشکل نشوید. یکی از این قوانین، قانون عکس گرفتن و ممنوعیت‌های موجود در مورد آن است. شما باید بدانید که عکس گرفتن در کدام کشورها و از چه چیزها و چه اماکنی ممنوع است. اگر در این مورد آگاهی نداشته باشید جریمه خواهید شد و باید مبلغ هنگفتی را بابت عدم آگاهی خود بپردازید.

ممنوعیت عکاسی

در کدام کشورها عکاسی ممنوع است؟

اگر می‌خواهید سفری خاطره انگیز و به یاد ماندنی داشته باشید باید بدانید که هر کشور قانون  خاص خود را دارد. ما باید پیش از سفر درباره قوانین مربوط به توریست‌ها و گردشگری آن کشور اطلاعات کسب کنیم. با دانستن قوانین مورد نیاز می‌توان از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کرد. به عنوان مثال در برخی از کشورها شما اجازه ندارید از برخی از امکان عکاسی کنید. اگر به دلیل عدم آگاهی در حال عکس گرفتن از یک مکان ممنوعه باشید و مقامات مربوطه شما را در این حالت ببیند قطعا جریمه خواهید شد. مهمترین کشورهایی که عکاسی در آنها ممنوع است به شرح زیر می‌باشد:

  • کره جنوبی: اگر در سطح شهر و یا هر مکان دیگری از زنان عکاسی کنید بدون این که از آنها اجازه گرفته باشید، مرتکب جرم شده‌اید و به 5 سال زندان یا پرداخت جریمه 10 میلیون یورویی محکوم خواهید شد. این کار در کشور کره جنوبی حکم تجاوز جنسی را دارد و اگر در زمان عکس گرفتن خانمی متوجه شود که او در عکس شما افتاده است و از این بابت ناراضی باشد می‌تواند از شما شکایت کند و شما از سوی قانون جریمه خواهید شد.

بنابراین باید مراقب باشید که در زمان عکس گرفتن فرد دیگری، مخصوصا خانم‌ها در عکس شما نباشند، اگر بخواهید در مکانی شلوغ عکس بگیرید باید اول اجازه بگیرید و سپس اقدام به عکاسی کنید.

 آشپزی در کره جنوبی

  • ایالات متحده آمریکا: در ایالات متحده آمریکا نیز محدودیت‌هایی برای عکاسی وجود دارد اما این محدودیت‌ها نسبت به کره جنوبی کمی خفیف‌تر هستند. در ایالات متحده آمریکا عکاسی از ملک خصوصی افراد ممنوع است. شما اجازه ندارید حتی از ملک افراد معمولی این کشور نیز عکس بگیرید. اگر به دلیل عدم آگاهی از ملک خصوصی فردی و بدون اجازه از مالک آن عکس بگیرید، ممکن است عواقب بدی برای شما به همراه داشته باشد. تنها زمانی می‌توانید از خانه‌ای عکاسی کنید که قبلا از صاحب آن اجازه گرفته باشید. در غیر این صورت کاری غیر قانونی انجام داده‌اید.

عکاسی آمریکا

  • امارات متحده عربی: اماکن ممنوعه در امارات متحده عربی شامل ساختمان‌های دولتی، قصرها و پل‌ها است. این موضوع علاوه بر جنبه امنیتی، دلیل خرافی نیز دارد. خرافه‌هایی در امارات متحده عربی وجود دارد که معتقد هستند با عکاسی از این اماکن ممکن است حادثه‌ای رخ دهد. جریمه عکاسی از مکان‌های ممنوعه در امارات متحده عربی 1 الی 3 ماه زندان و یا جریمه نقدی خواهد بود. با عدم رعایت این قانون چیزی حدود 1500 دلار باید جریمه پرداخت کنید. بنابراین دقت داشته باشید که قبل از سفر لیست ممنوعه‌های هر کشور را مطالعه کنید و از افرادی که به این کشورها سفر داشته‌اند درباره جزئیات قوانین و مقررات کشور مورد نظرتان سوال کنید.

عکاسی در امارات ممنوع

  • کره شمالی: کشور کره شمالی به داشتن قوانین سرسختانه و عجیب معروف است. بنابراین اگر قصد سفر به این کشور را دارید باید خودتان را برای روبرو شدن با قوانین عجیب و رعایت کردن آنها برای جلوگیری از به دردسر افتادن، آماده کنید. در کره شمالی خروج از هتل بدون راهنما ممنوع است و اگر همراه با راهنما برای گردش در شهر بیرون رفته باشید باید برای عکس گرفتن از او اجازه بگیرید. در غیر این صورت جریمه خواهید شد. در این کشور رفتارهای عجیبی را مشاهده خواهید کرد و اگر کاری خلاف قانون کره شمالی انجام دهید جریمه سنگینی در انتظار شما خواهد بود. بنابراین توصیه می‌کنیم به توصیه‌های راهنمای خود دقت کنید و بدون او هیچ جایی نروید.

عکاسی کره شمالی

  • انگلیس: در این کشور نیز ممنوعیت‌هایی برای عکاسی وجود دارد اما زیاد سخت گیرانه نیستند. در کشور انگلیس افراد می‌توانند عکس عادی بگیرند و عکاسی برای افراد مبتدی و عادی ایرادی ندارد. اما عکاسی حرفه‌ای و تبلیغاتی ممنوع است. همچنین عکاسی از میدان ترافالگار و پارلمان لندن بدون اجازه شهردار لندن ممنوع است. برای عکاسی از این دو میدان مهم شهر باید مجوز داشته باشید.

عکاسی انگلیس

  • ژاپن: مجسمه‌های بودا و معبدهای موجود در کشور ژاپن برای دولت و مردمان این کشور از اهمیت بالایی برخوردار هستند و اگر توریست‌ها از این معابد عکاسی کنند خلاف قانون این کشور عمل کرده‌اند. مردمان ژاپن معتقد هستند که عکاسی از برخی از معابد و مجسمه‌ها موجب می‌شود تا ارواح آزرده خاطر شوند و در عذاب باشند. به همین دلیل اجازه عکاسی از مجسمه‌ها و معابد بودا ممنوع است. البته در برخی از روزهای سال این ممنوعیت برداشته می‌شود و توریست‌ها می‌توانند به راحتی از معابد عکس بگیرند. به همین دلیل برای اینکه دچار مشکل نشوید پیش از سفر قوانین کشور ژاپن را هر کشور دیگری که قصد سفر به آن را دارید، خوب مطالعه کنید. پرداخت جریمه یا زندانی در هر کشور و در سفر برای هیچ کس خوشایند نخواهد بود.

عکاسی ژاپن

قطعا سفر کردن بدون عکاسی لذتی ندارد. هر فردی دوست دارد برای اینکه خاطرات خود را ثبت کند از مکان‌هایی که به آن سفر کرده است عکاسی کند و در آینده با دیدن آنها اوقات خوش سفر را به خاطر آورد. اما باید دقت داشته باشید که هر کشور مانند کشور ما قوانین خاص خود را دارد که باید رعایت شود. توریست‌ها نیز موظف هستند از این قوانین پیروی کنند و اگر به آن بی توجهی شود از سوی دولت جریمه خواهند شد. پیش از اینکه بخواهید به کشوری سفر کنید همانطور که درباره اماکن دیدنی آن اطلاعاتی را جمع آوری می‌کنید، باید درباره قوانین و ممنوعیت‌های آن کشور نیز تحقیق کنید. به عنوان مثال در کشور ما عکاسی از بناهای تاریخی برای توریست‌ها ممنوع است و آنها باید این قانون را رعایت کنند. این موضوع به دلیل حفاظت از آثار ملی و باستانی کشور است و توریست‌هایی که وارد کشور می‌شوند باید از این موضوع اطلاع داشته باشند.

یک دیدگاه بگذارید

ویژه خدمات ویزای کانادا