پرش لینک ها

چگونه بلیط هواپیما ارزان تر بخریم ؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های قبل از سفر تهیه بلیط است، به خصوص برای افرادی که به دلایل مختلف زیاد به سفر می‌روند. اگر شما هم به تازگی بلیط خریداری کرده باشید، متوجه رقابت در این بازار شده‌اید‌. تاسیس سایت‌های فروش بلیط خود یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر روی ایجاد رقابت در بازار فروش بلیط است. بهتر است بدانید بلیط سفر با قیمت‌های متفاوتی موجود است. تنوع قیمت بلیط سبب شده تا افراد به دنبال راه‌هایی برای خرید بلیط ارزان‌تر باشند. به طور کلی عوامل مختلفی بر روی قیمت گذاری بلیط هواپیما موثر است که از آن جمله می‌توان به امکانات آن سفر اشاره کرد. شرکت هواپیمایی ارائه دهنده بلیط نیز می‌تواند بر روی تعیین قیمت آن موثر باشد، در نتیجه بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما سایت‌های مختلف فروش بلیط را چک کرده و بهترین آن را انتخاب کنید. در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص نکاتی می پردازیم که با رعایت آنها می‌توانید بلیط هواپیما را با قیمت مناسب‌تری خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

استفاده از موتور جستجو پرواز

یکی از ساده‌ترین روش‌های پیدا کردن بلیط ارزان که شما را در کمترین زمان به خواسته‌تان می‌رساند، استفاده از موتور جستجو پرواز است. موتورهای جستجوی پرواز زیادی در این زمینه فعالیت دارند. در این سایت‌ها شما می‌توانید انواع بلیط‌های داخلی و خارجی را مشاهده کرده و هر یک از آنها را خریداری کنید. نکته مثبتی که در خصوص استفاده از این سایت‌ها وجود دارد، فراهم بودن امکان مقایسه قیمت بلیط‌های هواپیمایی با یکدیگر است. به این منظور تنها کافیست که مبدا و مقصد خود را وارد کرده پس از این مرحله تمام بلیط‌های هواپیمایی مناسب برای سفر شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید مناسب‌ترین بلیط را انتخاب کنید‌. ناگفته نماند که شرکت‌های هواپیمایی فعال در موتورهای جستجو پرواز از جمله معتبرترین شرکت‌های هواپیمایی هستند که با خیال راحت می‌توانید از آنها بلیط خریداری کنید. یکجا جمع کردن بلیط‌ها در موتورهای جستجوگر بلیط هواپیما مزیت‌های زیادی به همراه دارد و کار را برای خرید بلیط هواپیما بسیار آسان کرده است، به این صورت که بلافاصله بعد از انتخاب بلیط مورد نظر می‌توانید آن را خریداری کنید.
خرید بلیط هواپیما از سایت های موتور جستجو بلیط هواپیما - سفر های دانا

توجه به زمان سفر

شاید دانستن این موضوع برای شما جالب باشد که یکی از عوامل موثر بر روی قیمت گذاری بلیط هواپیما روز و زمان آن است. به بیانی بهتر قیمت بلیط‌های هواپیمایی در فصول مختلف متفاوت بوده و برخی از زمان‌ها به دلیل زیاد بودن تعداد مسافران قیمت بلیط افزایش پیدا می‌کند. از جمله این ایام می‌توان به نوروز، زمستان و تابستان اشاره کرد که هر کدام از این زمان‌ها پر مسافر و شلوغ هستند، اگر می‌خواهید هزینه کمتری برای بلیط پرداخت کنید بهتر است سفر خود را به زمانی بعد از ایام شلوغ و پر مسافر موکول کنید. به عنوان مثال اگر چند روز تعطیل باشد، قیمت بلیط هواپیما بلافاصله بعد از تعطیلات کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این قیمت بلیط در روزهای وسط هفته در مقایسه با روزهای پایانی هفته کمتر است. در طول هر روز هم، ارزان‌ترین بلیط‌ها مربوط به هواپیماهایی هست که پرواز آنها صبح زود یا آخر شب می‌باشد. با توجه به این مطلب می‌توان گفت؛ اگر قصد خریداری بلیط ارزان را دارید، بهتر است به این نکات توجه داشته باشید و با توجه به زمان پرواز، یک زمان مناسب که قیمت بلیط آن کمتر است را پیدا کنید.

توجه به مسیر سفر با هواپیما

بر اساس مسیر طی شده در طول سفر با هواپیما می‌توان یک تقسیم بندی کلی داشت و سفرهای هواپیما را به دو بخش تقسیم کرد. گروه اول سفرهایی هستند که در طول مسیر پرواز توقف ندارند، و به بیانی بهتر از مبدا حرکت کرده و اولین توقف آنها در مقصد مورد نظر است. دسته دوم به سفرهایی تعلق می‌گیرد که در طول مسیر توقف دارند. توقف در طول مسیر خود سبب طولانی‌تر شدن مدت زمان سفر می‌شود‌. تنها تفاوت این دو نوع مسیر در مدت زمان سفر آنها نیست، بلکه از نظر قیمت بلیط نیز با یگدیگر تفاوت‌هایی دارند. سفرهایی که بدون توقف بوده، قیمت بلیط آنها گران‌تر است. ناگفته نماند که توجه به این نکته بیشتر در خصوص سفرهای خارجی کاربرد دارد. به عنوان مثال اگر قصد سفر به آمستردام را دارید، می‌توانید بلیط هواپیمای بدون توقف را که قیمت بیشتری دارد خریداری کنید، یا اینکه ابتدا به استانبول رفته و سپس با یک پرواز ارزان به آمستردام بروید. اگر زمان سفر برای شما اهمیت کمتری دارد این یک راه مناسب برای پرداخت هزینه کمتر به منظور خرید بلیط هواپیما است.

بلیط های هواپیما - سفر های دانا

رزرو بلیط قبل از سفر

نکته‌ای که در این قسمت قصد توضیح دادن در خصوص آن را داریم، ممکن است علمی نباشد اما توجه به آن می‌تواند این فرصت را برای شما فراهم کند تا بلیط را با قیمت کمتری خریداری کنید، این نکته رزرو بلیط چند هفته قبل از زمان سفر شما است. در این خصوص مدت زمان خاصی هم وجود دارد. اگر پرواز شما داخلی هست، بهترین زمان برای رزرو بلیط هفت هفته قبل از زمان سفر شما است و برای پروازهای خارجی به منظورخریداری بلیط ارزان بهتر است ۱۸ هفته قبل از زمان سفر خود نسبت به رزرو بلیط اقدام کنید. به طور معمول بلیط‌های هواپیمایی بر اساس کلاس‌های خود نرخ‌های متفاوتی دارند و اولین بلیط‌ها از قیمت کمتری برخوردار هستند. به تدریج هر چه بلیط‌های بیشتری فروش می‌رود و هواپیما پر می‌شود، به همان نسبت قیمت بلیط نیز افزایش پیدا می‌کند. این نکته به درستی نشان دهنده این موضوع است که با رزرو بلیط از چند هفته قبل از سفر هزینه کمتری برای بلیط پرداخت خواهید کرد.

بلیط هواپیما و پاسپورت - سفر های دانا
به عنوان سخن پایانی باید گفت عوامل مختلفی بر روی قیمت گذاری بلیط هواپیما موثر است، به همین دلیل بلیط هواپیما از تنوع قیمت برخوردار است. اگر قصد خریداری بلیط هواپیما را دارید و می‌خواهید آن را به مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید، بهتر است به نکات موثر بر روی قیمت بلیط هواپیما توجه داشته باشید و با رعایت نکاتی که چند مورد از آنها را ذکر کرده‌ایم بلیط ارزان خریداری کنید.

یک دیدگاه بگذارید

ویژه خدمات ویزای کانادا