پرش لینک ها

چرا ایتالیا برای گیاهخواران جذاب است

گیاهخواری را می­توان یک رژیم غذایی دانست که در این رژیم افراد تنها مجار به خوردن منابع غذایی گیاهی هستند و در برنامه غذایی روزانه آنها خبری از گوشت و فراوردهای گوشتی نیست. افراد به دلایل مختلفی گیاهخوار می­ شوند. در برخی از جوامع گیاهخواری به عنوان یک رژیم غذایی پذیرفته شده و در منو رستوران یا حتی در میز غذای مردم غذاهای مربوط به گیاهخوارن را مشاهده می­ کنید. در مقابل هم هستند کشورهایی که آشنایی زیادی با گیاخواری و قواعد این رژیم غذایی ندارند. در بین کشورهایی که گیاخواری را پذیرفته اند، ایتالیا در صدر جدول قرار داشته و مسافران این کشور اگر گیاخوار باشند، در خصوص وعدهای غذایی و رعایت رژیم غذایی هیچ نگرانی برای آنها باقی نمی­ ماند. در این مقاله قصد داریم تا به توضیح بیشتر در خصوص علت این امر بپردازیم که چرا ایتالیا را کشور مناسب برای گیاخواران می­ دانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما همراه باشید.

غذای گیاهخواران

گیاهخواری:

افراد به دلایل مختلفی گیاهخوار می­ شوند. در بین دلایل روی آوردن افراد به این رژیم غذایی، حمایت از حیوانات را می­توان مهم­ ترین دلیل دانست. معتقدد که نباید به حیوانات به چشم یک منبع غذایی نگاه کرد. رژیم گیاخواری مزایای زیادی نیز دارد از جمله که گیاهخواران در برابر مبتلا شدن به بیماری­ هایی که از طریق مصرف گوشت حیوانات منتقل می شود، مصون هستند. مصرف گیاهان تازه تاثیر مستقیمی بر روی سلامت و شاداب بودن پوست دارد. در بین کشورهای مختلف، بسیاری از گیاهخوارن تمایل به سفر به ایتالیا دارند زیرا پایه بیشتر غذاهای ایتالیایی گیاهی بوده و در نتیجه تنوع غذاهای گیاهی در این کشور زیاد است. علاوه بر انتخاب غذاهای گیاهی شما می­ توانید غذاهای گوشتی را هم انتخاب کرده و گوشت آن را با یک گیاه مناسب جایگزین کنید. به عنوان مثال اگر در غذا از گوشت استفاده می ­شود، می­توان آن را با قارچ جایگزین کرد. در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص جذابیت­ های شهرهای بزرگ ایتالیا برای گیاهخواران می ­پردازیم.

سالاد گیاهخواران

ونیز:

ونیز یک شهر منحصر به فرد که موقعیت قرار گیری آن سبب شده تا از شهرت جهانی برخوردار باشد. هر ساله گردشگران زیادی برای دیدن جذابیت ­های این شهر به ایتالیا سفر می­ کنند. ونیز شهری بر روی آب است که با قایق می ­توانید در خیابان­های آن تردد کنید. جالب است بدانید علاوه بر اینکه خانه ­های این شهر بر روی آب بنا شده، در ونیز یک بازار محلی معروف نیز وجود دارد که این بازار هم بر روی آب است. در بازار محلی ونیز می­ توانید گیاهان تازه بسیار متنوعی را مشاهده کنید. گیاهانی که هر یک از انها می­تواند ماده اولیه یک خوراک خوشمزه باشد. در ونیز یک رستوران مخصوص برای گیاهخوارن وجود دارد. طراحی این رستوران به سبک قدیمی بوده و انواع غذاهای گیاهی را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان و مسافران قرار می­ دهد. دو ویژگی اصلی این رستوران کیفیت بالا و تنوع غذاهای گیاهی موجود در منوی رستوران است.

فلورانس:

فلورانس از جمله شهرهایی است که به مسافرن پیشنهاد می ­شود در صورت سفر به ایتالیا حتما از این شهر دیدن کنند. اگر با قطار وارد شهر فلورانس می­ شوید، باید گفت در نزدیکی ایستگاه قطار فلورانس یک رستوران بزرگ قرار دارد که در بین گیاهخواران از شهرت بالایی برخوردار است. به جرات می­توان گفت تمام مواد اولیه استفاده شده در این رستوران کاملا ارگانیک هستند. پرسنل فعال در این رستوران هم بسیار مهمان نواز و مهربان بوده و بعد از صرف وعده غذایی در این رستوران می ­توانید از دیگر جذابیت­ های شهر فلورانس دیدن کنید. فلورانس شهر کلیسای معروفی به نام ماریا است. کلیسایی بسیار بزرگ و حیرت انگیز که برای تماشای تمام قسمت­ های آن بیشتر از یک روز زمان نیاز دارید. معماری کلیسا ماریا بی نظیر است و بازدید کنندگان در ابتدای ورود به این کلیسا با شکوه جذب معماری آن می­ شوند.

همبرگر گیاهخواران

رم:

هر یک از شهرهای ایتالیا جذابیت­ هایی برای گیاهخواران به همراه دارند. رم هم یکی از شهرهای محبوب برای گیاهخواران است که در حدود 3 میلیون نفر جمعیت داشته و از این رو می­ توان آن را شهر شلوغ ایتالیا دانست. در خصوص رم جالب است بدانید که ساختمان سازمان غذا و کشاورزی در این شهر وجود دارد. بیشتر کافه و رستوران­ های رم به سبک قدیمی طراحی شده­ اند و گشت و گذار در این رستوران­ ها می­تواند یک خاطره متفاوت را برای شما رقم بزند. علاوه بر رستوران ­های معمولی رم چندین رستوران معروف برای گیاهخوارن دارد. در شهر رم یکی رستوران معروف وجود دارد که بیشتر شهرت آن به واسطه مزرعه ­ای است که در نزدیکی آن قرار دارد و تمام مواد اولیه مورد نیاز را از این مزرعه تامین می­ کند. در نتیجه مواد اولیه کاملا طبیعی و ارگانیک هستند. استفاده از گیاهان ارگانیک سبب بهبود کیفیت و طعم غذاهای گیاهی می ­شود.

غذای گیاهخواران در ایتالیا

در نتیجه دانستید که گیاهخواری یک رژیم غذایی است و در این رژیم غذایی شخص مجاز به خوردن گوشت و فراوردهای گوشتی نیست و تنها می­تواند از گیاهان برای تهیه غذا استفاده کند. گیاهخوارن بیشتر به دلیل حمایت از حیوانات این رژیم غذایی را انتخاب می کنند و می گویند که نباید حیوانات را به چشم یک منبع غذایی نگاه کرد. در بین کشورهای مختلف ایتالیا بیشتر مورد توجه مسافران گیاهخوار قرار دارد، زیر اساس بسیاری از غذاهای ایتالیایی منابع گیاهی است. در نتیجه در منوی رستوران ­های ایتالیا می­توانید غذاهای ایتالیا را تجربه کنید که کاملا گیاهی هستند و طعم جدید غذاهای ایتالیایی را با خیال آسوده از گیاهی بودن بچشید.

ایتالیا دارای شهرهای مختلفی است که در سفر به این کشور پیشنهاد می شود از بیشتر شهرهای زیبای آن دیدن کنید. هر یک از شهرهای ایتالیا در کنار جاذبه های گردشگری و توریستی کافه و رستوران های محبوب زیادی دارند که مخصوص گیاهخوارن بوده و در منوی غذایی این رستوران ها تنها می توانید غذاهای گیاهی را مشاهده کنید که هر یک از آنها از گیاهان تازه و خوشمزه تهیه شده اند.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا