پرش لینک ها

معرفی پل های زیبا و معروف شهر استانبول

شهر زیبای استانبول، همواره مقصدی جذاب برای مسافران بوده است. در این مقاله می خواهیم پل های معروف استانبول را معرفی کنیم و توضیحاتی درباره ی آن ها بدهیم. تا انتهای این مقاله با سفر های دانا همراه باشید.

توضیحاتی مختصر درباره ی استانبول

قبل از اینکه وارد موضوع معرفی پل های معروف استانبول شویم، می خواهیم نیم نگاهی به این شهر زیبا بیندازیم. شهر استانبول، دارای پل های متعددی است که ارتباط دهنده و متصل کننده نقاط مختلف این شهر به یکدیگر می باشد.

پل های موجود در این شهر، دارای بافت تاریخی بوده و نشان دهنده ی تاریخ و گذشته ی این شهر می باشد. اگر به دنبال کشف مناطق خاص و جذاب می گردید، بی شک استانبول یک منطقه ی هیجان انگیز برای شما می باشد. حال که توضیح مختصری درباره ی این شهر داده ایم، زمان آن فرا رسیده که پل های معروف استانبول را به شما معرفی نماییم.

پل های معروف استانبول

پل بسفر استانبول

پل بسفر استانبول - سفر های دانا

پل بسفر که جزء پل های معروف استانبول به حساب می آید، قدمتی در حدود 50 سال دارد. این پل که از آثار زیبا در جهان محسوب می شود، منطقه ی اروپایی استانبول را به منطقه ی آسیایی آن متصل می کند. طول این پل 1100 متر می باشد و می توان مسافت آن را بوسیله ی خودرو، طی کرد. ارتفاعی که این پل از آب دارد، 105 متر بوده و جلوه های نورانی آن، ترکیب زیبایی را به ارمغان می آورد. اطراف این پل را رستوران ها و کافه هایی فراگرفته اند که غذاهای ترکی ارائه می دهند.

پل سلطان مهمت فاتح استانبول

پل سلطان مهمت فاتح نیز از پل های معروف استانبول محسوب می شود که روی تنگه ی بسفر قرار دارد. این پل که سال ها بعد از پل بسفر ساخته شده، در رتبه ی 21 از پل های معلق جهان قرار دارد. پل سلطان مهمت فاتح نسبت به پل بسفر، دارای محیطی خلوت تر می باشد که مکانی دنج و جذاب را می سازد.

پل سلطان مهمت فاتح - سفر های دانا

پل سلطان سلیم یاووز استانبول

پل سلطان سلیم یاووز، از جذاب ترین پل های موجود در جهان می باشد. علت آن هم این می باشد که این پل پس از پل میلائو در فرانسه، دومین پل از نظر مسافت طولانی در بین پل های معلق در جهان می باشد. نکته ی جالب این می باشد که این پل قدمتی زیادی ندارد و از ساخت آن بیش از چند سال نمی گذرد. این پل علاوه بر زیبایی، باعث کاهش حجم ترافیک موجود در استانبول نیز شده است. همچنین این پل مانند پل سلطان مهمت فاتح، بر روی تنگه ی بسفر ساخته شده و دارای 322 متر ارتفاع از دریا می باشد.

پل سلطان سلیم یاووز استانبول - سفر های دانا

پل گالاتا استانبول

پل گالاتا، دیگر پلی می باشد که جز پل های معروف استانبول می باشد. اگر قصد دارید صفوف ماهی گیران را مشاهده کنید حتما به این پل سر بزنید. این پل زیبا و قدیمی، از جاذبه های گردشگری ترکیه محسوب می شود و حس و حال نوستالژیک را به بازدیدکننده القا می کند. در اطراف این پل نیز رستوران ها و کافه های مخصوص ترکی مشاهده می شود. این پل معروف، در ادبیات ترکیه دارای جایگاه ویژه ای می باشد و از آن در نوشته ها و شعرها، بسیار یاد شده است.

پل گالاتا استانبول - سفر های دانا

پل شاخ طلایی استانبول

پل پنجم و آخر از پل های معروف استانبول، پل شاخ طلایی می باشد. این پل که در سال 2014 افتتاح شده است، مختص تردد قطار های شهری می باشد. برای بازدید از پل شاخ طلایی، باید سوار قطار های مخصوص شهر استانبول شوید و مسیر بی اوغلو تا فاتح را بپیمایید.

پل شاخ طلایی - سفر های دانا

نمایی از پل شاخ طلایی که محل تردد قطار بین شهری استانبول می باشد

کلام آخر درباره ی پل های معروف استانبول

قطعا شهر استانبول، جزء شهر های جذاب در جهان می باشد. پل های معروف استانبول، یکی از انواع مقاصد تفریحی در ترکیه و شهر استانبول می باشد که می تواند لحظات مفرح و شادی را به بازدید کننده، اهدا نماید. اگر قصد سفر به ترکیه و شهر استانبول را دارید، پیشنهاد می کنیم پل های معرفی شده در این مقاله را از دست ندهید. این پل ها، تداعی کننده ی فرهنگ ترکیه و شهر استانبول می باشد و می توانند حس و حال خوبی را به شما ارائه دهند.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا