پرش لینک ها

انواع ویزای فرانسه و راهنمای دریافت آن

افراد به دلایل مختلفی قصد سفر به کشورهای دیگر را دارند. یکی از پر متقاضی‌ترین کشورها فرانسه است. فرانسه فرهنگ و تمدن زیبایی دارد. لازم به توضیح است که شرایط دریافت ویزای فرانسه برای متقاضیان ایرانی سخت می‌باشد. هر شخص متقاضی برای دریافت ویزا فرانسه باید شینگن داشته باشد و عملا بدون شینگن دریافت ویزای فرانسه امکان پذیر نیست. ویزای فرانسه دارای چهار نوع است. این چهار نوع عبارتند از: ویزای تحصیلی فرانسه، ویزای توریستی فرانسه، ویزای کاری فرانسه و ویزای ترانزیت فرانسه. قبل از هر گونه اقدامی به جهت دریافت ویزا باید وقت سفارت بگیرید و فقط برای انجام امور مهم نظیر تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به سفارت فرانسه مراجعه کنید. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد ویزای فرانسه می‌پردازیم. علاوه بر این اطلاعات بیشتری در مورد انواع ویزای فرانسه کسب خواهید کرد. جهت آشنایی بیشتر در این مورد تا پایان با ما همراه باشید.

انواع ویزای فرانسه

افراد به اهداف مختلفی متقاضی ویزای فرانسه هستند. این تفاوت سبب شده تا چند نوع ویزای فرانسه داشته باشیم. بنابراین قبل از سفر به فرانسه باید هدف خود از سفر را مشخص کرده تا ویزای مرتبط را دریافت کنید.

ویزای تحصیلی فرانسه: یکی از مهمترین شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه این است که شخص متقاضی بالای ۱۸ سال باشد. از طرفی دیگر قبل از تقاضا برای ویزای فرانسه باید هدف مطالعاتی خود را مشخص کرده باشد. به این معنی که رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و از موسسه آموزشی یا دانشگاه مورد نظر خود پذیرش داشته باشد. مراحل این نوع ویزای فرانسه را می‌توانید به صورت آنلاین انجام دهید.

ویزای توریستی فرانسه: همانگونه که از نام آن قابل حدس است، این ویزا مخصوص برای توریست‌های فرانسه می‌باشد. برای آن هم لازم به تعیین وقت سفارت است. در خصوص مراجعه به سفارت فرانسه هم بهتر است بدانید که شما هیچگونه مصاحبه یا ملاقاتی با افسران مربوط به ویزای فرانسه نخواهید داشت، هدف از رفتن به سفارت تنها تحویل مدارک و انگشت نگاری است. اگر قصد دریافت ویزای توریستی فرانسه را دارید، باید ابتدا زمان سفر خود را مشخص کرده و سپس یک تا سه ماه قبل از تاریخ مورد نظر نسبت به دریافت ویزای توریستی فرانسه اقدام کنید. جواب تقاضای ویزای توریستی فرانسه ۲۱ روز کاری بعد از تاریخ ثبت درخواست ویزا داده می‌شود.

ویزای کاری فرانسه: ویزای کاری فرانسه خود دارای دو نوع است. این دو نوع بر اساس مدت زمان آنها تقسیم بندی شده‌اند. دسته اول ویزای کاری بلند مدت که طول مدت زمان اعتبار آن بیشتر از ۹۰ روز است. دسته دوم هم ویزاهای کاری کوتاه مدت که اعتبار آنها کمتر از ۹۰ روز می‌باشد. شرط اصلی برای دریافت ویزای کاری فرانسه این است که شخص متقاضی دریافت ویزا یک دعوت نامه از موسسه، شرکت، کارفرما و.. که در فرانسه مشغول به کار باشند، داشته باشد. اگر دعوت نامه به کار نداشته باشید، ویزای کاری فرانسه به شخص مورد نظر تعلق نمی‌گیرد.

ویزای ترانزیت فرانسه: این نوع ویزای فرانسه جز ویزاهای کوتاه مدت محسوب می‌شود، و مخصوص به اشخاصی هست که بنا به دلایل مخصوص قصد دارند تا در قسمت بسن المللی فرودگاه فرانسه اقامت داشته باشند. با توجه به تعریف گفته شده می‌توان گفت شخصی که ویزای ترانزیتی فرانسه را دارد، مجاز نیست تا با آن وارد شهرهای فرانسه شود.

پاسپورت کشور فرانسه - سفر های دانا

مدارک لازم برای ویزای فرانسه

فرد متقاضی دریافت ویزا تنها برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت فرانسه مراجعه می‌کند. سوالی که در این قسمت مطرح می‌شود این است که مدارک لازم برای ویزای فرانسه چیست؟ برای دانستن پاسخ با ما همراه باشید.

_ ارائه فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه.
_ فرد باید گذر نامه فعلی و در صورت وجود گذرنامه‌های قبلی خود را به همراه داشته باشد.
_ به همراه داشتن رسید پرداخت هزینه مربوط به صدور ویزا
_ متقاضی باید مدارک هویتی خود نظیر شناسنامه و کارت ملی را ترجمه کند و اصل مدارک را به همراه ترجمه با خود داشته باشد.
_ به همراه داشتن مدرک مربوط به گردش حساب و تمکن مالی شخص متقاضی.
_ به همراه داشتن ترجمه و اصل اسناد ملکی.
_ اگر متقاضی متاهل است، اصل و ترجمه سند ازدواج لازم است. و همچنین متقاضی در صورت اشتغال به کار باید گواهی اشتغال به کار یا در صورت دانش آموز بودن گواهی اشتغال به تحصیل را داشته باشد. اگر هم ویزای کاری است باید اصل و کپی دعوت نامه را ارائه کند.
_ رزر هتل و بلیط رفت و برگشت.

پاسپورت و ویزای فراسنه - سفر های دانا

شرایط اخذ ویزای فرانسه

قبل از اقدام به دریافت ویزای فرانسه باید ویزای شینگن داشته باشید. زیرا سفارت فرانسه درخواست ویزای افرادی که شینگن ندارند را رد می‌کند و حتی در شرایط خاص برای آنها ویزا صادر نمی‌کند. اگر هم قصد دارید به صورت خانوادگی به فرانسه سفر کنید و برای تمام اعضای خانواده خود ویزا دریافت کنید، تمام اعضای خانواده باید در پاسپورت خود یک ویزای شینگن داشته باشند. برخی تصور می‌کنند اگر سرپرست خانواده شینگن داشته باشد کافی است، اما بهتر است بدانید که در صورت شینگن داشتن سرپرست فقط برای خود شخص ویزا صادر می‌شود و بر کار دیگر اعضا خانواده تاثیر نمی‌گذارد. برای دریافت ویزای شینگن فرانسه هم نیاز به داشتن تمکن مالی است. تمکن مالی شخص بررسی شده و حساب بانکی فرد در شش ماه اخیر باید گردش بالایی داشته باشد. لازم به توضیح است که منظور از گردش بالا این نیست که مقدار مبالغ ورودی و خروجی به حساب بالا باشد، بلکه تعداد تراکنش‌ها مدنظر است. اهمیت گردش حساب بالا از تمکن مالی هم بیشتر هست.

در نتیجه در این مقاله با انواع ویزای فرانسه بیشتر آشنا شدید و به طور کلی اطلاعاتی در مورد شرایط دریافت ویزای فرانسه کسب کردید. شما همچنین می توانید جهت اخذ مشاوره در این زمینه از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا