پرش لینک ها

راهنمای دریافت ویزای سوئد

سوئد، یکی از مقصدهای اصلی گردشگران و توریست‌ها است. سالانه افراد زیادی متقاضی دریافت ویزا سوئد هستند‌. ویزای سوئد انواع مختلفی دارد و به هدف‌های مختلفی صادر می‌شود. در خصوص ویزا و اقامت دائم در سوئد لازم به توضیح است که داشتن ویزا برای اقامت دائم در این کشور کافی نیست. به منظور اقامت دائم در سوئد باید درخواست خود مبنی بر مهاجرت به سوئد را به سازمان مهاجرت ابلاغ کنید. تنها در صورت موافقت با این درخواست است که شخص می‌تواند به سوئد مهاجرت کند. معمولا انواع ویزا دارای مدت زمان محدود هستند، و شخص دارنده ویزا تنها در همان بازه زمانی مجاز به اقامت در سوئد است. پس از پایان مدت زمان اعتبار ویزا هم باید آن را تمدید کنید. در این مقاله قصد داریم تا به توضیح بیشتر در مورد انواع ویزای سوئد بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و آشنایی بیشتر با شرایط اخذ ویزای سوئد و مدارک لازم برای ویزای سوئد با ما همراه باشید.

دریافت ویزای سوئد - سفر های دانا

انواع ویزای سوئد

ویزای توریستی سوئد: این نوع ویزا همانگونه که از نام آن قابل حدس است، به هدف گردشگری صادر میشود. افرادی که قصد سفر به هدف دیدن مناظر دیدنی و گردشگری سوئد را دارند این ویزا را دریافت می‌کنند. مدت اعتبار ویزای توریستی سوئد در حدود ۹۰ روز است و شخص می‌تواند به این مدت در خاک کشور سوئد اقامت داشته باشد. ویزا توریستی سوئد خود دارای انواع مختلفی است از جمله ویزای یک بار ورود، ویزای دو بار ورود و ویزای چند بار ورود. در این قسمت بهتر است توجه داشته باشید که نوع ویزای توریستی صادر شده برای شخص بستگی به نظر سفارت دارد که تشخیص می‌دهد هر شخص نیاز به کدام نوع ویزای توریستی دارد.

ویزای ترانزیت سوئد: این نوع ویزا در مقایسه با دیگر انواع ویزا شرایط خاص‌تری دارد. بیشتر در مواقع اضطراری کاربرد دارد. به عنوان مثال مواردی که هواپیما برای سوخت گیری در کشور سوئد توقف داشته باشد، لازم است تا ویزای ترانزیت را دریافت کنند. مدت اقامت با استفاده از ویزای ترانزیت محدود است و شخص تنها به مدت کمتر از ۴۸ ساعت مجاز به اقامت در کشور سوئد است.

ویزای تجاری سوئد: با استفاده از ویزای تجاری سوئد شما می‌توانید در این کشور سرمایه گذاری کرده و یک کسب و کار را راه‌اندازی کنید. علاوه بر این با داشتن ویزای تجاری سوئد امکان خرید و فروش و تجارت نیز برای شما فراهم می‌شود. برای گرفتن ویزای تجاری سوئد علاوه بر مدارکی که در ادامه توضیح داده می‌شود، باید یک حساب بانکی بین المللی داشته باشید و میزان سرمایه مورد نظر برای سرمایه گذاری در سوئد را به سفارت این کشور اعلام کنید.

ویزای کاری سوئد: برای دریافت ویزای کاری سوئد باید دعوت نامه کاری از یکی از شرکت‌های کشور سوئد داشته باشید. به این منظور ابتدا باید متناسب با رشته تحصیلی و تخصص خود یک کار مناسب پیدا کنید. سپس نوبت به آن می‌رسد که با کارفرما ارتباط برقرار کنید. اگر درخواست شما مورد تایید واقع شود برای شما یک دعوت نامه شغلی ارسال می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید ویزای کار سوئد را دریافت کنید.

ویزای تحصیلی: بهترین راه برای سفر دانشجویان به سوئد، ویزای تحصیلی این کشور است. ابتدا باید متناسب با رشته تحصیلی خود دانشگاه یا موسسه عالی مورد نظر خود را بیابید. سپس درخواست خود مبنی بر تمایل به تحصیل در دانشگاه مورد نظر را به دانشگاه ارسال می‌کنید. در صورت تایید می‌توانید نسبت به دریافت ویزای تحصیلی سوئد اقدام کنید.

راهنمای اخذ ویزای سوئد - سفر های دانا

مدارک لازم برای ویزای سوئد

_ در ابتدا باید فرم مربوطه را به صورت کامل و صحیح پر کنید. کوچکترین خطا در پر کردن اطلاعات خواسته شده در این فرم می‌تواند مشکل ساز شود.
_ به همراه داشتن مدارک هویتی شخص از جمله شناسنامه و کارت ملی لازم و ضروری است. علاوه بر اصل مدارک باید کپی آنها را نیز به همراه داشته باشید.
_ داشتن گذرنامه با حداقل اعتبار هفت ماه‌. علاوه بر توجه به مدت زمان اعتبار گذرنامه باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که گذر نامه شما حداقل دو صفحه خالی برای مهر‌های سفارت داشته باشد.
_ از دیگر مدارک لازم برای ویزای سوئد به همراه داشتن چهار قطعه عکس است. عکس‌ها باید برای شش ماه اخیر باشند، و به صورت پرسنلی گرفته شوند.
_ داشتن گواهی اشتغال به کار برای اثبات این مطلب که شخص متقاضی در ایران کار مشخصی داشته و مشغول به کار است.
_ برای دریافت ویزای سوئد شخص باید از بانک به صورت رسمی برگه مربوط به تمکن مالی را دریافت کند‌. به جهت صدور ویزا تمکن مالی در نظر گرفته شده برای هر شخص در حدود ۱۲۰ میلیون تومان است. علاوه بر مورد گفته شده به همراه داشتن گردش حساب سه ماه اخیر شخص نیز لازم است.
سند ملکی شخص که می‌تواند سند زمین، خانه یا ماشین به ارزش مورد نظر باشد.
_ به همراه داشتن سابقه بیمه سه سال اخیر شخص.
_ از دیگر مدارک لازم برای ویزای سوئد هم می‌توان به رزرو بلیط هواپیما و هتل اشاره کرد. این مورد نشان می‌دهد که شخص باید در تاریخ مشخصی در کشور سوئد باشد.

شرایط اخذ ویزای سوئد

در سال‌های اخیر سخت‌گیری‌های ویزای سوئد بیشتر شده است. بنایراین اگر قصد دریافت ویزای این کشور را دارید، بهترین روش این است که یک دعوت نامه از این کشور داشته باشید و پس از آن مراحل مربوط به دریافت ویزای سوئد را طی کنید.

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد ویزای سوئد پرداختیم. سوئد یک کشور پهناور اروپایی است که نزدیک بودن آن به قطب شمال سبب شده تا آب و هوایی سرد داشته باشد. همین موضوع سبب شده تا جمعیت این کشور  به نسبت مساحت آن کم باشد. سوئد از جمله کشورهای اروپایی است که استقبال زیادی از گردشگران می‌کند. به همین دلیل ویزای این کشور از تنوع بالایی برخوردار است تا افراد به اهداف مختلف بتوانند به این کشور سفر کنند. همچنین جهت اخذ مشاوره در این زمینه با کارشناسان ما از طریق بخش تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا