پرش لینک ها

راهنمای کامل ویزای انگلیس

ویزای انگلیس بهترین گزینه برای قدم گذاشتن به یکی از زیباترین کشورهای جهان است. این کشور با داشتن جاذبه های گردشگری بسیار زیاد توانسته توجه بسیاری از مهاجران کشورهای مختلف را به خود جذب کند.

انواع ویزای انگلیس

بهتر است بدانید ویزای این کشور دارای انواع مختلف توریستی، تحصیلی، کار و الحاق به همسر است، از اینرو نگاهی مختصر به هر کدام از این انواع مختلف خواهیم داشت.

اخذ ویزای انگلیس - سفر های دانا

ویزای توریستی انگلیس: یکی از محبوب ‌ترین و پرتقاضاترین انواع ویزای انگلیس ویزای توریستی می باشد. ویزای توریستی معمولا با اهداف مختلفی همچون گردشگری و بازدید از دوستان و اقوام خانواده، استفاده از خدمات درمانی انگلستان، شرکت در یک دوره آموزشی کوتاه مدت و فعالیت های تجاری صادر می گردد. لازم است بدانید این نوع ویزا حداکثر تا ۶ ماه اعتبار دارد.

ویزای تحصیلی انگلیس: ویزای تحصیلی انگلیس یا همان ویزای Tier 4  یکی از بهترین روش ‌ها جهت مهاجرت به این کشور به شمار می آید. اخذ پذیرش تحصیلی این کشور نخستین گام برای ادامه تحصیل در انگلیس می باشد. شرط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی داشتن نامه پذیرش تحصیلی انگلیس است. بهتر است بدانید ویزای تحصیلی انگلیس دارای انواع مختلف ویزای عمومی تحصیلی، ویزای کودکان و ویزای کوتاه مدت تحصیلی می باشد. ویزای عمومی تحصیلی برای متقاضیان بالای ۱۶ سال و جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از دیپلم صادر می شود. همچنین ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلیس جهت دوره‌ های آموزشی تا ۶ ماه صادر می گردد. ویزای کودکان نیز برای متقاضیان واجد شرایط ۴ تا ۱۶ ساله بوده و تا پیش از مقطع کارشناسی خواهد بود.

آشنایی با انواع دیگر ویزای انگلستان

در ادامه مطلب با انواع دیگر ویزای انگلیس که شامل ویزای کار، ویزای الحاق به همسر، ویزای تجاری، ویزای ترانزیت و مجوز پناهندگی می باشد به صورت مختصر آشنا خواهیم شد.

ویزای کار انگلیس: از دیگر انواع مختلف ویزاهای این کشور می توان به ویزای کار اشاره کرد. متقاضیان با استفاده از این نوع ویزا به راحتی می توانند مشغول به کار شده و یا در کشور انگلیس سرمایه گذاری کنند. متقاضی برای گرفتن این نوع ویزا لازم است دعوتنامه کاری داشته باشد.

ویزای الحاق به همسر انگلیس: از دیگر انواع مختلف ویزای این کشور می توان به ویزای الحاق به همسر اشاره کرد. متقاضی زمانی می تواند از این نوع ویزا استفاده کنند که همسر او اقامت کشور انگلیس را داشته باشد و یا شهروند این کشور باشد. متقاضی با داشتن این مدارک به راحتی و در کمترین زمان می تواند ویزای الحاق به همسر را دریافت کند. از دیگر انواع ویزاهای کشور انگلیس می توان به ویزای تجاری، ویزای ترانزیت و مجوز پناهندگی اشاره کرد.

نمونه ویزای انگلیس - سفر های دانا

شرایط اخذ ویزای انگلیس

به جرات می توان گفت یکی از سخت ‌ترین شرایط اخذ ویزا برای متقاضیان ایرانی شرایط اخذ ویزای انگلیس است. این نوع ویزا به درخواست متقاضی در مدت زمان ‌های ۶ ماهه، ۲ ساله، ۵ ساله و ۱۰ ساله صادر می گردد. برای دریافت هر کدام از این ویزاها لازم است مدارک مشخص شده ‌ای را ارائه نمایید. متقاضیان از طریق سایت سفارت انگلیس می توانند برای درخواست ویزای خود اقدام کنند، اما جهت تحویل مدارک و انگشت نگاری لازم است به دفاتر  VFSGlobal در ایران و یا خارج از ایران مراجعه کنند.

از شرایط اخذ ویزای انگلیس می توان به داشتن دعوتنامه معتبر از بستگان درجه یک،  تاریخچه سفری، گردش حساب و تمکن مالی اشاره کرد. حداقل میزان تمکن مالی برای هر نفر معادل ۱۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان است. همچنین داشتن گردش حساب مورد نیاز ۳  تا ۶ ماه اخیر از  دیگر شرایط اخذ ویزا می باشد. متقاضی لازم است مدارک خود را به زبان ولزی – انگلیسی ترجمه کند.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای انگلستان

بهتر است بدانید یکی از تعیین کننده ترین و مهم ترین عوامل در موفقیت درخواست ویزای انگلیس مدارکی است که متقاضی جهت اخذ ویزا به سفارت ارائه می ‌دهد. در تهیه این مدارک لازم است توجه و دقت لازم را داشته باشید، زیرا هر گونه مغایرت و تناقض در مدارک باعث ریجکت ویزای این کشور خواهد شد.

یکی از مدارک لازم جهت اخذ ویزای انگلیس داشتن گذرنامه است. لازم است متقاضی گذرنامه خود را که دارای ۱ سال اعتبار می باشد را ارائه کند. همچنین متقاضی جهت نشان دادن تاریخچه سفری خود لازم است گذرنامه های قبلی خود را به افسران ویزا تحویل دهد. متقاضی در صورت نداشتن گذرنامه های قبلی می تواند برگه های ویزای الکترونیک و یا کارت پرواز خود را ارائه دهد. از دیگر مدارک لازم جهت گرفتن ویزای این کشور یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست روادید همراه با برگه تاییدیه وقت سفارت می باشد.

در ضمن متقاضی لازم است مدارک میزبان در انگلستان را نیز به سفارت تحویل دهد. همچنین متقاضی لازم است اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری  خود را به صورت لاتین به سفارت ارائه دهد. در صورتی که متقاضی ملکی را اجاره کرده لازم است اصل و ترجمه اجاره‌ نامه و یا اصل و ترجمه رسمی سند ملکی را نیز آماده نماید.

برج ساعت لندن - سفر های دانا

نگاهی بر دیگر مدارک لازم جهت گرفتن ویزای انگلستان

از دیگر مدارک لازم جهت گرفتن ویزای انگلیس می توان به داشتن دو قطعه عکس رنگی ۳.۵*  ۴.۵ اشاره کرد. این عکس ها لازم است دارای پس زمینه سفید باشند. اصل و ترجمه شناسنامه نیز از دیگر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای این کشور است. همچنین متقاضی لازم است اصل و یا کپی رزرو هتل در انگلستان یا دعوت نامه معتبر را در اختیار داشته باشد.

اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج، اصل و ترجمه رسمی کارت ملی، اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه و اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت از دیگر مدارک لازم جهت گرفتن اخذ ویزای کشور انگلیس هستند. تمامی مدارک ارائه شده لازم است در اندازه A4 باشند و هیچ سوزن، گیره و منگنه ای به آنها وصل نباشد. برای تمامی مدارک ذکر شده ترجمه رسمی توسط دارالترجمه کافی بوده و به تایید امور خارجه و مهر دادگستری نیازی نیست.

لندن - سفر های دانا

راهنمای ویزا انگلیس

با استفاده از راهنمای ویزا انگلیس به راحتی و در کمترین زمان ممکن قادر خواهید بود ویزای انگلیس را دریافت نمایید. در واقع با مطالعه این راهنما می توانید مدارک مورد نیاز را به بهترین شکل آماده کنید. همچنین این راهنما به شما کمک می کند تا شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای این کشور را به خوبی شناخته و مطابق آن عمل نمایید. به جرات می توان گفت داشتن یک راهنمای جامع و کامل یک همراه خوب برای گرفتن ویزای انگلستان به شمار می آید. همچنین می توانید از کارشناسان ما از طریق بخش تماس با ما در این زمینه مشاوره دریافت نمایید.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا