پرش لینک ها

ویزای آلمان و شرایط اخذ آن

آلمان از جمله کشورهایی است که شرایط آب و هوایی خوب آن در کنار شرایط اقتصادی ایده‌آل سبب شده تا افراد زیادی متقاضی زندگی در این کشور باشند. علاوه بر این جاذبه‌های گردشگری آن سبب شده تا مقصد توریستی و گردشگری افراد زیادی باشد. به طور کلی می‌توان گفت سالانه افراد زیادی متقاضی دریافت ویزای گردشگری و اقامتی آلمان هستند. لازم به توضیح است که کشور آلمان برای صدور ویزا شرایط خاص خود را دارد، در نتیجه به همه افرادی که متقاضی ویزا هستند، ویزا داده نمی‌شود و تنها افرادی که شرایط مدنظر را دارند و به هدف خاصی به این کشور سفر می‌کنند، ویزا دریافت می‌کنند. در رتبه بندی جهانی ویزاها، ویزای کشور آلمان رتبه سوم را به خود اختصاص داده و از جمله ویزاهای شینگن محسوب می‌شود. جالب است بدانید با داشتن ویزای آلمان امکان سفر به ۱۷۰ کشور دیگر نیز برای شما فراهم می‌شود. ویزای آلمان دارای ۴ درجه A, B, C, D است. ویزای A کمترین مدت اقامت را دارد و مدت مجاز اقامت با این ویزا بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت است. بیشترین مدت اقامت در آلمان هم بیش از یک سال است که به ویزای D تعلق دارد. با ما همراه باشید تا با انواع ویزای آلمان و مدارک لازم و شرایط دریافت ویزا بیشتر آشنا شوید.

پاسپورت و ویزای شینگن - سفر های دانا

انواع ویزای آلمان

ویزای توریستی: ویزایی که توسط توریست‌ها و گردشگرانی که به هدف دیدن جاذبه‌های کشور آلمان قصد سفر به آن را دارند، گرفته می‌شود. این نوع ویزای آلمان در خصوص زمان ورود به کشور آلمان و همچنین زمان خروج گردشگر دارای تاریخ مشخص است. برای دریافت این ویزا هم می‌توانید به صورت حضوری به سفارت آلمان در ایران مراجعه کنید. اگر هم شرایط مراجعه حضوری برای شما فراهم نیست، جای هیچ نگرای وجود ندارد. شما می‌توانید از امکانات آنلاین سایت سفارت آلمان استفاده کنید و درخواست ویزا را ثبت کند. برای اینکه در طول مراحل دریافت ویزا برای شما مشکلی پیش نیاید، بهتر است قبل از ثبت درخواست تمام مدارک لازم را تهیه کنید. ویزای توریستی در دسته بندی ویزای D قرار می گیرد و معمولا ۹۰ روزه است. اگر قصد دریافت ویزا توریستی آلمان را دارید، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که با ویزا توریستی اجازه کار در آلمان به شما داده نمی‌شود و پیدا کردن کار با ویزای توریستی در آلمان کار سختی محسوب می‌شود. پس بهتر است هزینه زندگی در این کشور را به همراه داشته باشید.

ویزا تحصیلی: ویزای مخصوص دانشجویان ویزای تحصیلی است. دانشگاه‌های آلمان از جمله بهترین دانشگاه‌های اروپا محسوب می‌شوند و داشتن ویزای تحصیلی آلمان مزایای زیادی به همراه دارد. متقاضیان می‌توانند به دو روش ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کنند. روش اول اینکه شخص دعوت نامه از یکی از دانشگاه‌های آلمان دریافت کند. روش دوم هم به این صورت می‌باشد که شخص یک درخواست به دانشگاه مورد نظر می‌دهد. اگر درخواست شخص تایید شود، دانشگاه برای وی دعوت نامه ارسال می‌کند. بورسیه شدن در دانشگاه‌های آلمان هزینه تحصیل شما در این کشور را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. لازم به توضیح است که اگر شخص تنها متقاضی تحصیل در دانشگاه آلمان باشد و بورسیه نشود، باید هزینه تحصیل خود را پرداخت کند.

ویزای کاری: ویزایی که به جهت کاریابی و کار آفرینی در کشور آلمان به اشخاص متقاضی داده می‌شود. اگر کار آفرین هستید و قصد دارید تا کار خود را در آلمان توسعه دهید، بهتر است هر چه زودتر در سفارت این کشور درخواست خود را ثبت کنید. دریافت ویزای کاری آلمان ممکن است در حدود ۴ ماه طول بکشد، در نتیجه هر چه زودتر درخواست خود را ثبت کنید ویزای شما زودتر صادر می‌شود. اگر هم یک شخص تحصیل کرده ولی فاقد شغل هستید، می‌توانید برای شرکت‌های آلمانی درخواست دهید، در صورت قبولی درخواست برای شما دعوت نامه کاری ارسال شده و به این ترتیب می‌توانید ویزای کاری خود را دریافت کنید.

ویزای درمانی: یکی دیگر از انواع ویزای آلمان، ویزای درمانی است. با داشتن ویزای درمانی اقامت موقت در آلمان و در برخی موارد اقامت دائم به شخص داده می‌شود. کشور آلمان از نظر پزشکی و تجهیزات پزشکی پیشرفت زیادی داشته است. اگر شما یا اطرافیانتان به بیماری مبتلا هستید که در کشور خودتان راه درمانی ندارد می‌توانید ویزای درمانی دریافت کرده و برای تکمیل روند درمان به کشور آلمان مراجعه کنید. برای دریافت این نوع ویزا باید شخص به بیماری مبتلا باشد که در کشور خود شخص روش درمانی نداشته باشد. ویزا درمانی به راحتی قابل تهیه است و علت آن سیاست کشور آلمان برای دریافت هزینه‌های درمان می‌باشد.

مدارک لازم برای ویزا - سفر های دانا

مدارک لازم برای ویزای آلمان

_ در ابتدا بهتر است فرم درخواست ویزا را به صورت کامل و با اطلاعات صحیح پر کنید.
_ باید گذر نامه‌ی شما حداقل دو ورق خالی داشته باشد و اعتبار آن هم بیشتر از سه ماه باشد.
_ اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی از هر کدام آنها.
_ برای آقایان داشتن کارت پایان خدمت و در صورت معافیت کارت معافیت لازم است.
_ داشتن بیمه مسافرتی که حداقل ارزش آن ۳۰ هزار یورو باشد.
_ گواهی که تمکن مالی شخص را ثابت کند.
_ دو قطعه عکس پرسنلی.
_ اگر متقاضی ویزا توریستی هستید، باید بلیط رفت و برگشت را داشته باشید.
_ اگر متقاضی ویزا تحصیلی هستید، داشتن دعوت نامه از یکی از دانشگاه‌های آلمان ضروری است.
_ برای ویزای درمانی هم شخص باید مدارک پزشکی داشته باشد.
_ اگر هم متقاضی ویزا کار هستید، باید مدارک مربوط به کار خود را به همراه داشته باشید.

بلیط و پاسپورت - سفر های دانا

شرایط اخذ ویزای آلمان

اولین مرحله برای دریافت ویزای آلمان گرفتن وقت سفارت این کشور است. این وقت در کمترین زمان ممکن توسط کارشناسان مربوطه داده می‌شود. پس از دریافت وقت سفارت باید در زمان تعیین شده به سفارت این کشور مراجعه کرده و درخواست خود مبنی بر دریافت ویزا را ثبت کنید. در گذشته وقت سفارت زمان کمتری نیاز داشت. امروزه به دلیل افزایش تقاضا برای دریافت ویزا وقت سفارت بیشتر طول می‌کشد. پس از آن بهتر است مدارک مربوطه را به طور کامل و به ترتیب درست تهیه کنید. به جهت آسان شدن کار بهتر است مدارک خود را به انگلیسی یا آلمانی ترجمه کنید و به همراه داشته باشید. پس از تحویل مدارک بررسی آنها توسط سفارت آغاز می‌شود و در نهایت پاسخ به شخص ابلاغ می‌شود. در صورت مثبت بودن پاسخ مراحل نهایی برای اخذ ویزا را طی می‌کنید. در صورت منفی بودن هم باید صبر کنید تا زمانی بین دو تا چهار ماه بگذرد و مجدد درخواست بدهید.

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله با ویزای آلمان و انواع آن بیشتر آشنا شدید. تنوع ویزای آلمان سبب شده تا اشخاص به اهداف مختلفی به این کشور سفر کنند که در هر صورت برای دریافت ویزا باید مدارک شما کامل باشد. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید، می توانید از طریق بخش تماس با ما با کارشناسان سفر های دانا ارتباط برقرار کنید.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا