پرش لینک ها

ویزای توریستی کانادا هزینه ها |مدارک،و بدون دعوتنامه

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای سینگل کانادا: در صورت دریافت ویزای یکبار ورود، در طول مدت اعتبار ویزا و پاسپورت خود فقط یک بار می توانید وارد کانادا شوید و پس از 6 ماه باید کانادا را ترک کنید.

ویزای مولتیپل کانادا: ویزای مولتیپل برای پنج سال اعتبار دارد. این بدان معنی است که شما می توانید پس از اخذ این ویزا در طول مدت اعتبار پنج ساله آن، بارها وارد و خارج شوید. و البته در نظر داشته باشید که برای هر ورود به کانادا با استفاده از این ویزا، اقامت مجاز 6 ماه می باشد. این بدان معناست که شما باید پس از 6 ماه کانادا را ترک کنید یا برای تمدید اقامت خود اقدام کنید.

سوپر ویزای کانادا: ویزایی که به درخواست فرزندان یا نوه های متقاضی برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ صادر می شود. به این ترتیب، فرزندان یا نوه ها باید بالای 18 سال سن داشته باشند، اقامت دائم کانادا را داشته باشند و یک دعوت نامه معتبر برای متقاضیان ارائه دهند تا بتوانند برای سوپر ویزای کانادا درخواست دهند.

 

ویزای توریستی کانادا هزینه ها |مدارک،و بدون دعوتنامه

تغییرات ویزای توریستی کانادا در سال 2023

زمان لازم برای اخذ ویزای توریستی کاهش یافته است. قبل از سال 2023 و اپیدمی کرونا، زمان لازم برای صدور ویزای توریستی کانادا می توانست تا 600 روز طول بکشد.

شرایط درخواست ویزا

مجوز کار برای ویزای بازدید کننده کانادا: به عنوان یک توریست، طبق قوانین کانادا مجوز کار رسمی ندارید. با این حال، شما می توانید با اخذ مجوز کار و گرفتن تاییدیه و تحت شرایط خاصی کار کنید.

امکان اخذ ویزای توریستی کانادا برای تمامی اعضای خانواده: برای هر یک از اعضای خانواده به صورت جداگانه درخواست و اعطا می شود. به عنوان مثال، برای یک خانواده 4 نفره، هر 4 عضو خانواده برای ورود به کانادا باید ویزای مستقل دریافت کنند.

دلایل رایج برای اخذ ویزای توریستی

 • دیدار اعضای خانواده و دوستان
 • تفریحی یا گردشگری
 • ارزیابی شرایط کسب و کار در کانادا
 • مراحل ویزای توریستی

درخواست دادن برای ویزای توریستی کانادا

 • پرکردن فرم های مربوطه و بیان دلایل سفر به کانادا

شما باید مدارک خود را طبق چک لیست اداره مهاجرت کانادا تکمیل و ترجمه کنید.

سفارت کانادا در ایران دفتری ندارد، بنابراین برای انجام انگشت نگاری یا بیومتریک باید به یکی از دفاتر VAC در خارج از ایران مراجعه کنیم. اگر در ایران هستید، قابل ذکر است که نزدیک ترین دفاتر به شما در امارات، ترکیه و ارمنستان می باشد.

پس از انجام مراحل فوق 100 روز از اخذ ویزا و آخرین ارسال مدارک می گذرد. لازم به ذکر است که در اکثر موارد این زمان بسیار کوتاهتر بوده و کاملاً به ترافیک تقاضا در سفارت کانادا بستگی دارد. به عنوان مثال، ویزای شما فقط یک ماه بعد صادر می شود.

ویزای توریستی و قوانین ورود و خروج به کانادا

 • آیا با این ویزا می توانیم بیش از 6 ماه در کانادا بمانیم؟

بله! به شرطی که ویزای شما ویزای چندگانه باشد.  همانطور که قبلا توضیح دادیم، شما می توانید با استفاده از هر ویزای یک یا چندگانه کانادا حداکثر تا 6 ماه متوالی در کانادا بمانید و سپس باید کانادا را ترک کنید. با این حال، اگر بیش از یک ویزا دارید و تاریخ انقضای ویزای شما هنوز معتبر است، می توانید برای تمدید ویزا اقدام کنید.

برای این امر لازم است فرم های مربوطه را پر کرده و دلایل مناسب را به سفارت کانادا توضیح دهید. مثل همیشه در دانا ما در خدمت شما هستیم تا آنچه را که می خواهید در اختیار شما قرار دهیم. سپس با ما تماس بگیرید و در اسرع وقت از خدمات تیم مشاوره ما بهره مند شوید.

هیچ محدودیتی برای چند بار سفر و اقامت در کانادا با استفاده از ویزای چند بار ورود کانادا وجود ندارد. این بدان معناست که شما می توانید هر چند بار که بخواهید وارد کانادا شوید، مشروط بر اینکه ویزای شما معتبر باشد. شما همچنین می توانید در طول مدت ویزا و پاسپورت خود برای چندین دوره 6 ماهه مختلف در کانادا بمانید. مهم: هنگام ورود به کانادا، به یاد داشته باشید که افسر مهاجرت اقامت موقت شما در کانادا را تعیین می کند. به عنوان مثال، مهماندار فرودگاه ممکن است به تشخیص خود اجازه ورود به کانادا را برای 1 تا 6 ماه به شما بدهد.

برای دریافت ویزای توریستی کانادا لزوماً نیازی به وکیل ندارید، اما به خاطر داشته باشید که تا زمان ورود به کانادا باید روند درخواست را به دقت بررسی کنید.

هرگز، هرگز، هرگز اطلاعات نادرست، هر چند کوچک ارائه ندهید! ادعای صادقانه داشته باشید زیرا گاهی اوقات می تواند عواقب جبران ناپذیری در سفر و مهاجرت آینده شما به کانادا داشته باشد.

آیا با ویزای توریستی می توان در کانادا درخواست پناهندگی داد؟

دلیل اینکه فردی تصمیم به پناهندگی در کشور دیگری می گیرد، مشکلات جدی اجتماعی، سیاسی و مذهبی است. اگر شخصی به هر یک از دلایل ذکر شده در بالا ثابت کند که در کشور خود امن نیست، می تواند به کانادا مهاجرت کرده و در آن کشور پناهنده شود. خلاصه او باید ثابت کند که جانش در کشور خودش در خطر است.

با توجه به این موضوع که آیا با این ویزا امکان پناهندگی در کانادا وجود دارد؟ باید بگوییم نه! پناهندگی با ویزای توریستی کانادا امکان پذیر نیست.

نحوه درخواست ویزای توریستی کانادا

کانادا هر ساله پذیرای میلیون ها بازدید کننده است. در واقع، سالانه بیش از 35 میلیون نفر از کانادا دیدن می کنند تا از فرصت های زیادی که این کشور ارائه می دهد، از جمله دیدار با خانواده و دوستان، لذت ببرند. برای مهاجرت توریستی به کانادا ابتدا باید نحوه درخواست ویزای توریستی را بدانیم، پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. برای مهاجرت به کانادا با کارشناسان سازمان ما تماس بگیرید.

برای درخواست موفقیت آمیز ویزای توریستی کانادا دو مرحله اصلی وجود دارد. این مراحل عبارتند از:

1.       درخواست ویزای توریستی کانادا بر روی کاغذ

در چنین درخواستی، پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، باید مبلغ مورد نیاز را به یکی از دفاتر کشورهای همسایه ارسال کنید. اثر انگشت و عکس باید همزمان با تحویل مدارک گرفته شود.

2.      درخواست آنلاین برای ویزای توریستی کانادا

در این روش، قبل از اینکه بتوانید مدارک را به صورت آنلاین به سفارت کانادا  ارسال کنید، باید کارت اعتباری، اسکنر یا دوربین برای ارائه کپی الکترونیکی مدارک داشته باشید.

ویزای کانادا 

زمان رسیدگی به ویزای بازدید کننده کانادا

قوانین جدید ویزای توریستی کانادا به گونه ای است که زمان رسیدگی به ویزای بازدیدکننده بستگی به این دارد که متقاضی از کدام کشور درخواست داده است. به طور معمول، زمان پردازش ویزای توریستی کانادا می تواند از چند روز تا چند هفته متغیر باشد. اگر از داخل کانادا درخواست دهید، زمان پردازش تنها 12 روز است.

شرایط تمدید ویزای توریستی کانادا

اگر با ویزای توریستی در کانادا هستید و می خواهید برای تمدید اقامت خود در کانادا اقدام کنید، باید وضعیت بازدید کننده را دریافت کنید. شما می توانید از داخل کانادا برای وضعیت بازدید کننده در اداره مهاجرت کانادا اقدام کنید. با این حال، باید قبل از منقضی شدن وضعیت بازدیدکننده فعلی خود درخواست دهید. به عنوان یک قاعده کلی، هنگامی که به عنوان یک “گردشگر” به کانادا می آیید، برای یک دوره شش ماهه به شما وضعیت بازدید کننده اعطا می شود.

اگر وضعیت بازدیدکننده شما منقضی شده است و قبلاً برای تمدید درخواست داده اید و در انتظار تمدید هستید، وضعیت را تا تصمیم نهایی در مورد درخواست تمدید خود به تعویق انداخته اید. اگر درخواست تمدید شما رد شد، می توانید برای بازگرداندن وضعیت خود درخواست دهید، مشروط بر اینکه درخواست شما ظرف 90 روز از تاریخ رد شدن ارسال شود.

تمدید ویزای توریستی کانادا

زمانی که ویزای توریستی فعلی شما منقضی شود، نمی توانید آن را تمدید کنید. اگر می خواهید در کانادا بمانید، باید برای بازگرداندن وضعیت خود یا ترک کانادا اقدام کنید. شما باید ظرف 90 روز پس از انقضای ویزای توریستی کانادا، برای بازیابی وضعیت خود اقدام کنید.

·         بازیابی حالت مورد نیاز

·         پرداخت هزینه های تجدید

·         جزئیات تمدید مجدد ویزای توریستی کانادا را ارائه دهید

·         چرا می خواهید بیشتر در کانادا بمانید؟

·         شواهدی از وضعیت کنونی کانادا

·         ثابت کنید که اقامت شما در کانادا موقتی است

·         برنامه حرکت از کانادا با تاریخ و زمان حرکت

·         مدرک مالی مبنی بر اینکه می توانید در کانادا از خود حمایت کنید

چرا ویزای توریستی رد می شود؟

حتمال رد شدن ویزای توریستی وجود دارد. اما چه دلایلی می تواند باعث رد ویزای متقاضی شود؟در زیر به بررسی دلایل رد یا رد ویزای توریستی کانادا برای متقاضی مهاجرت به کانادا می پردازیم.

 • عدم اطلاع از هدف سفر

اگر در کانادا اقوام دارید، این می تواند یک نکته مثبت برای اخذ ویزای توریستی کانادا باشد. اما در غیر این صورت، باید توضیح کاملی در مورد اینکه چرا قصد رفتن به کانادا را دارید ارائه دهید.

 • منابع مالی ناکافی

اگر نتوانید نحوه پرداخت هزینه سفر به کانادا را نشان دهید، ویزای شما رد می شود. نکته مهمی که در این زمینه باید به آن توجه کرد این است که شما همیشه دلارهای رایگان را برای نشان دادن این هزینه ها در نظر می گیرید.

·         نداشتن سابقه سفر خوب

به این نکته توجه کنید که بسیاری از ایرانیان به ترکیه و دبی سفر می کنند. این نوع سفر را نمی توان تاریخ سفر در نظر گرفت. این لزوماً به این معنی نیست که شما باید شینگن داشته باشید و به تمام دنیا سفر کنید.

·         نداشتن TIE یا وابستگی به کشور مبدا

به هر مدرکی که ثابت کند متقاضی وابسته به کشور مبدا خود است و به آنجا بازخواهد گشت «tie» می گویند. این پیوند ممکن است وابستگی عاطفی فرد و همچنین دارایی متقاضی یا شغل فرد باشد. بنابراین با توجه به این توضیحات می توان tie را به سه دسته اقتصادی، خانوادگی و اجتماعی تقسیم کرد.

آیا رد ویزای توریستی کانادا قابل اعتراض است؟

داوطلبانی که ویزای آنها رد شده است می توانند به این رد اعتراض کنند اما ابتدا باید مشکل پرونده رد شده را بدانند و حل کنند. پس از آن، آنها می توانند درخواست ویزای خود را دوباره ارسال کنند.

شایان ذکر است که امکان تجدید نظر در مورد امتناع از اخذ ویزای توریستی کانادا وجود ندارد و متقاضی می تواند در هر زمانی پس از رد ویزا مجددا درخواست دهد.

سفرهای دانا

ما در سفرهای دانا تلفیقی از تجربه و تکنولوژی در زمینه گردشگری و سفر را ایجاد نموده ایم برای به وجود آوردن تجربه ای لذت بخش از خرید آنلاین خدمات گردشگری . شرکت سفرهای دانا توسعه گردشگری ایرانیان با پشتوانه ای بیش از نیم قرن تجربه در ارائه خدمات گردشگری پا به عرصه ارائه خدمات به صورت آنلاین با قدرت گرفتن از دانش برنامه نویسان خبره گذاشته است . ما در ابتدای راه طولانی و پر فراز و نشیبی هستیم و مسرت بخش است که شما عزیزان را در کنار خود داشته باشیم.

ما همه روزه میکوشیم تا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ایده های بکر و نوین با ارائه خدمات مطلوب باعث رضایت خاطر شما عزیزان گردیم.

هدف سفرهای دانا
ایجاد یک تجربه لذت بخش و حس خوب خرید کلیه خدمات گردشگری به صورت صد در صد آنلاین در هر زمان و مکان برای همه از هر قشر درآمدی و با کیفیت فوق العاده مطلوب.

در سفر های دانا برای اخذ ویزا شما میتوانید با توجه به خدمات اخذ ویزا دانا اقدام به درخواست کنید و با کارسناسان ما به راحتی ویزای خود را دریافت کنید.

خدمات ویزای تحصیلی
 • پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا و نیوزلند
 • پذیرش تکمیلی از دیگر دانشگاه های کشور های انگلیسی زبان (جهت تقویت اعتبار پرونده تحصیلی)
 • توصیه نامه و انگیزه نامه تحصیلی
 • پرداخت دیپوزیت یا شهریه به دانشگاه
 • تمکن مالی حساب بانکی خارج از ایران جهت ارائه به دانشگاه
 • اسپانسر مالی تحصیلی جهت ارائه به سفارت
 •  اسپانسر مالی تحصیلی جهت پرداخت شهریه دانشگاه (آمریکا)
 • تکمیل فرم و دریافت نوبت سفارت
 • مشاوره و آموزش اپلای پرونده و ویزای تحصیلی
 • جلسه ماک سفارت (آمریکا)
خدمات ویزای گردشگری
 • اخذ دعوت نامه توریستی قابل استعلام و بدون واسطه به همراه برنامه سفر
 • تکمیل فرم های سفارت
 • دریافت نوبت سفارت برای مصاحبه و انگشت نگاری
 • ارائه تور های گروهی و انفرادی به صورت اقتصادی و VIP
 • مشاوره و آموزش اپلای ویزای گردشگری جلسه ماک سفارت (آمریکا)
 • استخدام وکیل رسمی جهت اپلای ویزا
خدمات دریافت ویزا و اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • نگارش طرح توجیهی
 • دریافت تاییدیه های لازم از سازمان مربوطه
 • ثبت شرکت، برند، اختراع، گسترش کسب و کار
 • افتتاح حساب بانکی و انتقال سرمایه از طریق روش قانونی
 • اپلای ویزای توریستی جهت بازدید قبل از سرمایه گذاری
 • مشاوره اقتصادی و راه اندازی کسب و کار
 • اپلای ویزای سرمایه گزاری برای شخص و اعضای خانواده
مزایای تحصیل آنلاین
 • امکان تحصیل دانش آموزان 7 تا 17 سال تا دریافت دیپلم کانادایی
 • دریافت کد دانش آموزی در سیستم آموزش و پرورش کانادا
 • امکان تحصیل همزمان و موازی با مدارس داخل کشور تا دریافت دیپلم رسمی از کانادا
 • امکان اپلای ویزا برای یکی از والدین دانش آموزان کمتر از 15 سال (کانادا)
 • تحصیل دوره های آنلاین تخصصی و کاربردی با اعطای مدارک رسمی
خدمات ویزای شغلی
 • ارائه جاب آفر متناسب با سوابق تحصیلی و شغلی متقاضی
 • دعوت نامه شغلی / تجاری / نمایشگاهی / مذهبی / تحصیلی / سرمایه گذاری
 • انجام مذاکرات و مکاتبات با کارفرما تا ایجاد فضای مصاحبه
 • جلسه ماک سفارت (آمریکا)
 • تکمیل فرم و دریافت نوبت سفارش
خدمات تخصصی مشاوره
 • مشاوره و اپلای انواع ویزا (توریستی – تحصیلی – شغلی – سرمایه گذاری – استارت آپ و پاسپورت دوم)
 • مشاروه تحصیلی و انتخاب رشته و بورسیه دانشگاهی
 • مشاوره ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری
 • مشاوره ثبت برند، ثبت شرکت و گسترش کسب و کار در کشور های دیگر
 • مشاوره مسائل حقوقی و کیفری در کشور های مختلف
 • مشاوره دریافت کارت اقامت و شهروندی کشور ها – پاسپورت دوم
 • تمرین مصاحبه سفارت توسط افسران بازنشسته سفارت آمریکا در کشور های مختلف

 

 

یک دیدگاه بگذارید

ویژه خدمات ویزای کانادا