پرش لینک ها

ولخرج ترین گردشگران جهان اهل کدام کشور ها هستند ؟

گردشگری یکی از پر درآمدترین صنایع در سر تا سر دنیا محسوب می­ شود. یک صنعت پر رزق و برق که طرفداران زیادی دارد. سفر و گردش باعث می­ شود تا گردشگران برای بهرمندی بهتر از خدمات رفاهی و همچنین برای دیگر موارد آن نظیر خرید کردن هزینه کنند. در نتیجه این موضوع سبب شده تا از گردشگری تحت عنوان یک صنعت پر درآمد یاد کرد. در این بین کشورها و شهرهایی که دارای جاذبه ­های گردشگری هستند، می­توانند با استفاده از روش­ هایی درآمد خود، از این صنعت را افزایش دهند. برخی از گردشگران برای لذت بیشتر در سفر هزینه بیشتری می ­کنند. این موضوع سبب شده تا برای افراد مختلف از جمله گردشگران این سوال مطرح شود که در بین گردشگران کشورهای مختلف، کدام یک برای گردش و سفر هزینه بیشتری می­ کند. به بیانی بهتر ولخرج­ترین گردشگران جهان بیشتر ساکن کدام کشورها هستند؟ اگر این سوال برای شما هم مطرح است با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کنید.

لیست کشور هایی که ولخرج ترین گردشگران را دارند

چین، رتبه اول گردشگران ولخرج

برای یافتن پاسخ به این سوال که ولخرج ­ترین گردشگران جهان برای کدام کشورها هستند؟ تحقیقاتی انجام شد و در نتیجه این تحقیقات یک رده بندی کلی به صورت جهانی تهیه کردند. در این بین رتبه اول به کشور چین اختصاص داده شد. به طور میانگین درآمد مردم چین زیاد است. گردشگران چینی با درآمد زیادی که دارند، توانسته ­اند لقب ولخرج ­ترین گردشگران را به خود اختصاص بدهند. جالب است بدانید طبق بررسی آمار پروازها هم این کشور بیشترین آمار پروازهای دنیا را کسب کرده. مردم چین بیشتر علاقمند به سفرهای دسته جمعی و گروهی هستند و بیشتر سفرهای آنها به همراه خانوداه یا دوستان می­ باشد. همین مورد یعنی سفر کردن گروهی بر روی افزایش هزینه­ه ای سفر موثر است.

آمریکا، دومین کشور با گردشگرانی ولخرج

دومین کشوری که گردشگران آن توانستند لقب ولخرج ­ترین گردشگران جهان را کسب کنند، گردشگران آمریکایی هستند. یک خصوصیت اصلی آمریکایی­ ها این است که مردم این کشور به استراحت و سفر کردن علاقه زیادی دارند. بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که با بررسی آمارهای جهانی مشخص می­ شود که هزینه­ا ی که گردشگران آمریکایی صرف سفر می­ کنند هر ساله  افزایش پیدا می ­کند. گردشگران آمریکایی به برخی از مقاصد گردشگری علاقه بیشتری دارند و بیشتر این کشورها را برای سفر انتخاب می­ کنند. از جمله این کشورها می­توان به این موارد اشاره کرد: مکزیک، کانادا، جمهوری دومنیکن، آلمان، فرانسه و ایتالیا.

گردشگر آقا و خانوم - سفر های دانا

گردشگران آلمان، سومین گردشگران ولخرج جهان

در این رده بندی جهانی بعد از کشور آمریکا نام کشور آلمان به چشم می­خورد. مردم آلمان هم با تمایل زیادی که به داشتن سفرهای طولانی دارند، مقام سوم این رده بندی را به خود اختصاص داده­ اند. طولانی بودن مدت زمان سفر آلمانی­ ها عامل اصلی است که سبب شده تا هزینه سفر آنها افزایش پیدا کند. در این خصوص بهتر است بدانید طبق بررسی­ه ایی که در این زمینه انجام شده، می­توان گفت در حدود 75 درصد از گردشگران آلمانی مدت زمان سفر آنها 8 تا 21 روز است که یک زمان به نسبت طولانی برای سفر کردن محسوب می­ شود. نکته جالب دیگری که در مورد گردشگران آلمانی وجود دارد این است که بیشتر این افراد ترجیح می­ دهند به تنهایی و بدون فرزندان خود به سفر بروند. کشورهای مورد علاقه گردشگران آلمانی هم کشورهای چین، تایلند، مصر، کانادا و جزایر کارائیب است.

انگلستان، رتبه چهارم

در لیست ولخرج ­ترین گردشگران جهان باید به گردشگران انگلستانی هم اشاره کرد. در خصوص گردشگران انگلستانی بهتر است به این موضوع نیز اشاره شود که این گردشگران علاوه بر علاقمند بودن به گردش ­های خارج از کشور تمایل زیادی به سفر و گردش در داخل کشور خود هم دارند. بیشترین مقصد گردشگری، گردشگران انگلستانی هم کشورهایی نظیر آمریکا، ایتالیا، اسپانیا و جزایر قناری و جزایر بالریک است.

رتبه پنجم، فرانسه

کشور بعدی که نام آن در رده بندی جهانی گردشگران ولخرج جهان وجود دارد، کشور فرانسه است. اهل سفر و گردش بودن مردم فرانسه تا حدی است که سبب شده تا آنها برای این منظور یک مثال معروف هم داشته باشند. مثلی که می­ گوید وقت یک فرانسوی coq au vin و کروسان نمی­خورد، حتما در حال سفر است. در مورد این مثل و معنای coq au vin هم بهتر است بدانید که یک غذای معروف در بین مردم فرانسه است. به طور کلی تا این قسمت ار مقاله متوجه شدید که گردشگران هر کشور مقاصد خاصی را برای گردشگری انتخاب می ­کنند. مقاصد مورد علاقه برای گردشگران فرانسوی هم کشورهای اسپانیا، ایتالیا، آلمان، بلژیک، انگلیس و پرتغال است.

گردشگران در فرانسه - سفر های دانا

استرالیا، ششمین کشور با ولخرج ترین گردشگران

گردشگران استرالیا هم در بین ولخرج ­ترین گردشگران جهان نامشان به چشم می­ خورد. شاید یکی از عوامل موثر بر روی  علاقه زیاد مردم استرالیا به گردشگری را بتوان اعتبار بالای گذر نامه این کشور دانست. اعتبار گذر نامه این کشور بالا بوده و در نتیجه آن مردم استرالیا می ­توانند بدون مشکل به کشورهای زیادی سفر کنند. یک سفر راحت و بدون دردسر که با پرداخت هزینه­ های مربوطه می­ تواند به یک خاطر لذت بخش تبدیل شود. گردشگران استرالیایی هم مقاصد گردشگری مورد علاقه خود را دارند که از میان آنها می­توان به کشورهای تایلند، نیوزیلند، اندونزی، آمریکا، چین و سنگاپور اشاره کرد.

کانادا

در خصوص کانادا در ابتدا بدانید که از آن جمله کشورهایی محسوب می­ شود که خود درامد زیادی از طریق صنعت گردشگری کسب می­ کند. کانادا جاذبه­ های تفریحی و گردشگری زیادی دارد که خود عاملی موثر بر روی این موضوع هست. مردم کانادا هم گردشگرانی ولخرج به حساب می ­آیند که برای تفریح و گردش خود هزینه می­ کنند. از جمله کشورهایی که گردشگران کانادایی برای سفر بیشتر آنها را انتخاب می­ کنند، می­توان به این موارد اشاره کرد: کوبا، جمهوری دومنیکن، آمریکا و کشورهای اروپایی.

روسیه

مردم روسیه را می­توان از جمله هواداران اصلی سفر دانست و به این ترتیب نام آنها در بین رده بندی ولخرج­ترین گردشگران جهان قرار دارد. گردشگران روسیه بیشتر از روش­های قدیمی برای پیدا کردن مقاصد سفر خود استفاده می­ کنند که از جمله این روش­ ها می­توان به استفاده از مجلات و بروشورهای سفر اشاره کرد. بیشترین مقصد انتخابی گردشگران روسیه هم شهرهای پاریس، پراگ کشورهای لهستان و اسکاندیناوی است.

گردشگران در نقاط مختلف جهان - سفر های دانا

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص گردشگران ولخرج جهان پرداختیم. دانستید که در این خصوص بررسی انجام شده و بر اساس آمارهای موجود و میزان هزینه ­ای که گردشگران در طی سفر خود خرج می­ک نند، یک رده بندی برای ولخرج ­ترین گردشگران تشکیل شده است.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا