پرش لینک ها

وسایل مورد نیاز برای سفر به آنتالیا

در این مطلب قرار هست که با مهم‌ترین وسایل مورد نیاز برای سفر به آنتالیا آشنا شویم. در ادامه دلیل انتخاب هر کدام از این وسایل نیز ذکر شده است. با سفر های دانا همراه باشید.

 

مدارک شناسایی

مهم‌ترین وسایل مورد نیاز سفر به آنتالیا و حتی هر جای دیگر، مدارک شناسایی می‌باشند. چرا که شما هر جایی که باشید به مدارک خود نیاز پیدا خواهید کرد. این مدارک تنها وسیله‌ی نشان‌ دادن هویت‌تان به سایرین می‌باشد.

این مدارک شناسایی شامل شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت، ویزا (در صورت نیاز) و بلیط‌های رفت و برگشت هواپیما می‌باشند. همچنین در کنار این مدارک شناسایی خوب است که نقشه‌ی کشور مورد نظر و شهرهای مقصد خود را به همراه داشته باشید که در صورت نداشتن لیدر یا خاموش‌ شدن گوشی‌های تلفن همراه، بتوانید با آرامش خاطر خود را به مقصد برسانید.

 

پاسپورت و مدارک شناسایی - سفر های دانا

لباس‌ و پوشاک متناسب

قطعاً هنگام آماده شدن برای فراهم کردن وسایل مورد نیاز برای سفر به آنتالیا در اولین وهله به پوشاک و البسه فکر خواهید کرد. لازم به ذکر است که حتماً لباس و پوشاک خود را متناسب با نوع آب و هوای آنتالیا که شهری شرجی و گرم می‌باشد، انتخاب نمایید. اما اگر در زمان زمستان به فکر سفر افتادید خوب است که چند دست لباس نسبتاً پاییزی با خود به همراه داشته باشید.

 

لباس و پوشاک مناسب برای سفر به آنتالیا - سفر های دانا

 

کرم ضد آفتاب

برای جمع کردن وسایل مورد نیاز سفر به آنتالیا فراموش نکنید که شهر آنتالیا شهری آفتاب‌گیر می‌باشد و هرگز یادتان نرود که کرم ضد آفتاب مخصوص صورت و کرم ضد آفتاب مخصوص بدن‌تان را با خود به همراه داشته باشید.

 

پول ملی ترکیه

خوب است که در کنار کارت اعتباری خود میزانی پول نقد ترکیه که واحد آن لیر می‌باشد را با خود به همراه داشته باشید. چرا که ممکن است موقعیتی پیش بیاید که شما به صرافی و بانک‌های مخصوص دسترسی نداشته باشید.

 

 

لباس شنا

یادتان نرود که هنگام بستن وسایل مورد نیاز سفر به آنتالیا ، لباس شنای مخصوص را فراموش نکنید. چرا که آنتالیا شهری ساحلی می‌باشد و حیف است که شنا در آب‌های گرم این شهر را از دست بدهید.

 

کفش صندل

به احتمال زیاد در سفر به آنتالیا شما زیاد در کنار آب خواهید بود و خوب است که با خود صندل همراه داشته باشید. چرا که اگر کفش معمولی بپوشید در کنار ساحل با رفتن شن و ماسه در داخل کفش‌تان ممکن است که اذیت شوید.

 

داروهای مورد نیاز

به هیچ وجه در لحظات آخر جمع کردن وسایل مورد نیاز برای سفر به آنتالیا، داروهای مورد نیاز خودتان و خانواده را فراموش نکنید. چه داروهایی که روزانه مصرف می‌کنید چه داروهایی که ممکن است هنگام کمی سرماخوردگی و سردرد به آن‌ها نیاز داشته باشید.

 

پاور بانک و هندزفری

مثل هر سفر دیگری شما ممکن است از صبح تا غروب آفتاب بیرون باشید. بهترین گوشی را هم که داشته باشید ممکن است شارژ آن به پایان برسد. پس خوب است که پاوربانک را برای مواقع حیاتی با خود به همراه داشته باشید. هندزفری هم که دیگر مشخص است. شما در سفر هستید و می‌خواهید در لحظات زیبای سفر که در ماشین یا هواپیما هستید، آهنگی زیبا گوش بکنید. خوب است که حتماً یک جفت هندزفری با خود به همراه داشته باشید.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا