پرش لینک ها

هزینه های سفر به آنتالیا چقدر است ؟

ترکیه یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای مسافران ایرانی و جهانی محسوب می‌شود. یکی از مناطق بسیار جالب توجه در ترکیه، آنتالیا می‌باشد. آنتالیا را می‌توان زیبا‌ترین شهر ترکیه دانست که علاوه بر جذابیت‌های گردشگری آن، از جنبه تاریخی زیادی نیز برخوردار است که سبب می‌شود تا در سفر به این شهر هیجان‌های زیادی در انتظار شما باشد. اگر قصد سفر به این شهر توریستی زیبا در ترکیه را دارید، در خصوص تفاوت ساعت و زمان آن با ایران باید گفت که تنها یک و نیم ساعت تفاوت زمانی وجود دارد. آب و هوای آنتالیا را می‌توان در دسته بندی آب و هوای مدیترانه‌ای قرار داد. این شهر در فصل گرم تابستان دارای آب و هوای گرم و خشک است. فصل پاییز در آنتالیا خنک و بارانی بوده و در این شهر یک زمستان مرطوب با دمای نه چندان سرد را تجربه خواهید کرد. در بین ایام سال، فصل بهار یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به آنتالیا محسوب می‌شود. با این وجود برگزاری جشنواره‌های مختلف در فصل تابستان سبب می‌شود تا این فصل هم طرفداران خود را داشته باشد. هزینه سفر آنتالیا در فصل تابستان بیشتر است. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در این مورد کسب کنید.

نکات مهم سفر به آنتالیا

اگر هزینه سفر آنتالیا برای شما مهم است، بدانید که سفر به آنتالیا در فصل زمستان می‌تواند هزینه کمتری را برای شما به همراه داشته باشد. در خصوص میزان امنیت این شهر توریستی هم باید گفت که از جمله شهرهای امن ترکیه محسوب می‌شود، و هنگام اقامت در این شهر لازم نیست در مورد امنیت نگرانی داشته باشید. از دیگر نکاتی که میتوان به آن اشاره کنیم، این است که آب این شهر سالم بوده، در نتیجه برای آشامیدن مناسب می‌باشد. آنتالیا اماکن تاریخی و مذهبی زیادی دارد. هنگام بازدید از اماکن مذهبی باید به پوشش خود توجه داشته باشید. در طی سفر گردشگری خود به آنتالیا اگر قصد خرید دارید، همراه داشتن دلار مناسب‌تر است. خریدهای خود را به جای ریال با دلار انجام دهید. برای دانستن دقیق هزینه‌های سفر به ترکیه و شهر آنتالیا در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص نکاتی می‌پردازیم که توجه به آنها تاثیر زیادی بر روی هزینه‌های سفر شما خواهد داشت. این نکات را بدانید و با در نظر گرفتن آن برای هزینه‌های سفر خود برنامه ریزی کنید.

تله کابین در آنتالیا - سفر های دانا

عوامل موثر بر روی هزینه سفر آنتالیا

یکی از موثرترین نکات برای هزینه سفر آنتالیا، وسیله نقلیه‌ای است که برای رفتن به این شهر انتخاب می‌کنید. برای سفر به ترکیه گزینه‌های زیادی دارید از آن جمله می‌توان به ماشین شخصی، قطار، هواپیما و اتوبوس اشاره کرد. هر یک از این روش‌ها هزینه‌های مربوط به خود را دارد. به عنوان مثال اگر قصد داشته باشید با ماشین شخصی خود سفر کنید، تا در طول راه از زیبایی‌های مسیر نیز لذت ببرید، به گواهینامه و پلاک بین المللی، دفترچه مالکیت خودرو، بیمه ۱۰ روزه خودرو و… نیاز دارید ‌که هر یک از این موارد برای شما هزینه‌هایی را به همراه دارد. از همه مهمتر اینکه به هزینه بنزین و تفاوت قیمت بنزین ایران و ترکیه نیز توجه داشته باشید. اگر هم دردسرهای سفر با ماشین شخصی سبب می‌شود تا مزیت‌های آن را نادیده بگیرید و سفر با وسایل نقلیه عمومی نظیر هواپیما، قطار، اتوبوس را انتخاب کنید، باید بدانید که سفر با این وسایل نیز هزینه‌های خود را به همراه دارد که از آن جمله می‌توان به هزینه بلیط اشاره کرد. البته ناگفته نماند که برای مشخص کردن هزینه بلیط نیز عوامل مختلفی از جمله نوع بلیط انتخاب شده، امکانات وسیله مورد نظر و… موثر است.

هزینه سفر آنتالیا به هزینه‌های رفتن به این شهر ختم نمی‌شود. برای رفتن به کشور ترکیه باید مدارکی را تهیه کنید که به همراه داشتن آن مجوز شما برای ورود به کشور مورد نظرخواهد بود. از جمله این مدارک می‌توان به هزینه گذر نامه، عوارض شهرداری، هزینه دفاتر پلیس +۱۰ و…اشاره کرد. جدای از تهیه مدارک مورد نیاز لازم است تا هنگام خروج از کشور، مبلغی را تحت عنوان عوارض خروج از کشور پرداخت کنید که این مبلغ با توجه به تعداد سفرهای شما مشخص می‌شود. به طور کلی با افزایش تعداد سفرها به خارج از کشور مبلغ عوارض خروج از کشور شخص نیز افزایش پیدا می‌کند. موارد گفته شده مربوط به هزینه‌هایی است که برای رفتن به این شهر توریستی باید پرداخت کنید. رسیدن به آنتالیا پایان هزینه‌های مورد نیاز نیست! در این شهر نیز عوامل زیادی بر روی هزینه‌های شما تاثیر گذار است، از جمله نوع حمل و نقل درون شهری است که انتخاب می‌کنید. این موضوع که شما برای رفتن به نقاط مختلف شهر از تاکسی یا اتوبوس استفاده کنید، بر روی هزینه‌های مورد نیاز موثر است. تاکسی گران‌ترین وسیله حمل و نقل در ترکیه محسوب می‌شود. با این وجود گزینه‌های ارزان‌تری نظیر واگن برقی، اتوبوس و…نیز وجود دارد.

هواپیما در آنتالیا - سفر های دانا

هزینه اقامت و غذا در آنتالیا

از دیگر هزینه‌های مورد نیاز برای سفر به آنتالیا، می‌توان به هزینه اقامت در این شهر اشاره کرد. ترکیه به طور کلی یک شهر توریستی محسوب می‌شود که بالا بودن تعداد مسافران و توریست‌ها سبب شده تا هتل‌های زیادی در این کشور از جمله در شهر آنتالیا ساخته شود. هتل‌ها با توجه به خصوصیات مشخصی به هتل‌های ۳ ستاره، هتل ۴ ستاره، هتل ۵ ستاره و… تقسیم می‌شوند. در این خصوص باید گفت که هر چه موقعیت و امکانات یک هتل بیشتر باشد، تعداد ستاره‌های در نظر گرفته شده برای آن نیز بیشتر است و این موضوع رابطه مستقیمی با هزینه اقامت در آن هتل دارد. به عنوان مثال اقامت در هتل‌های ۵ ستاره در مقایسه با هتل‌های ۳ ستاره هزینه بیشتری نیاز دارد. جدای از محل اقامت شما به غذا نیز نیاز خواهید داشت و این موضوع نیز می‌تواند در طول سفر برای شما هزینه‌آور باشد. رستوران‌های آنتالیا نیز از تنوع بسیار بالایی برخوردار است. می‌توانید غذای خود را در یک رستوران لوکس میل کنید، یا یک فست فود را برای غذا خوردن انتخاب کنید. این انتخاب شما بر روی هزینه‌های سفر موثر است.

هتل استخر دار در آنتالیا - سفر های دانا

در نتیجه در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد هزینه سفر آنتالیا پرداختیم. به طور کلی دانستید که برای هزینه مورد نیاز سفر نمی‌توان یک مبلغ دقیق را ذکر کرد، زیرا هزینه‌های سفر تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی است که هر یک از آنها به میزان قابل توجهی بر روی هزینه‌های سفر تاثیر دارند.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا