پرش لینک ها

هایا کارت قطر چیست ؟

در سال ۲۰۲۲ قرار است یکی از بزرگ‌ترین رقابت‌های فوتبالی جهان در کشور قطر برگزار شود. دیدن مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر سبب شده تا بیشتر علاقه‌مندان به فوتبال متقاضی سفر به این کشور باشند. به‌طورکلی ورود به کشور قطر شرایط و قوانین خاص خود را دارد. از آن جمله می‌توان به داشتن ویزا اشاره کرد. همراه داشتن بلیت، گواهی‌های مختلف و… از دیگر موارد موردنیاز برای سفر به قطر است. دراین‌بین هایا کارت قطر یکی از مهم‌ترین مدارک است که با دردست‌داشتن آن می‌توانید به استادیوم برگزارکننده بازی‌های فوتبال جام جهانی بروید. در توضیح هایا کارت باید گفت که به‌طورکلی برای سفر به کشورهای مختلف وجود برخی از مدارک لازم و ضروری است. به‌عنوان‌مثال بدون داشتن ویزا و پاسپورت هیچ کشوری به شما اجازه ورود نمی‌دهد‌. کشور قطر هم از این قاعده جدا نیست و برای ورود به آن نیاز به داشتن ویزا و پاسپورت است. قانون گفته شده یک قانون کلی است، ولی برای مواقع ضروری همیشه راه‌حل‌هایی وجود دارد. یکی از راه‌حل‌های آسان برای رفتن به قطر و دیدن رقابت‌های جام جهانی داشتن هایا کارت قطر هست، با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید.

ویزا قطر

برای سفر به قطر سه نوع ویزا وجود دارد که باتوجه‌به شرایط خود می‌توانید هر یک از انواع آن را تهیه کنید. سه نوع ویزا قطر عبارت‌اند از ویزای توریستی، ویزای کاری و ویزای ترانزیت قطر. اگر قصد دارید تا برای دیدن رقابت‌های جام جهانی به قطر بروید، بهتر است نسبت به تهیه ویزای توریستی اقدام کنید. با دردست‌داشتن ویزای توریستی شما مجاز خواهید بود که به مدت یک ماه در کشور قطر اقامت داشته باشید. برای دریافت ویزا توریستی هم سه روش وجود دارد. روش اول آن به این صورت است که شخص متقاضی به آژانس هواپیمایی مراجعه کرده و از این طریق ویزای توریستی قطر را دریافت خواهد کرد. در روش دوم لازم است تا شخص از طریق شرکت VFC GLOBAL اقدام کند. شرکت نامبرده یک شرکت پیمانکار است که کشورهای مختلف کارهای اداری مربوط به توریست‌های خود را به این شرکت‌ واگذار کرده‌اند. روند کار این شرکت پیمانکاری هم به این صورت است که شخص متقاضی در ابتدا مدارک موردنیاز را برای شرکت ارسال می‌کند. سپس شرکت آنها را بررسی کرده و مدارک مربوطه را به سفارتخانه‌های مختلف ارسال می‌کند و سپس اقدامات اداری لازم جهت دریافت ویزا را انجام می‌دهد. روش سوم اخذ ویزا هم این است که با همراه داشتن مدارک مربوطه به‌صورت حضوری به فرودگاه مراجعه کنید.

جام جهانی با هایا کارت قطر

هایا کارت

این روزها با نزدیک شدن به زمان برگزاری جام جهانی قطر موضوع هایا کارت قطر بیشتر از هر زمانی موردبحث قرار گرفته است. این کارت توسط اداره گذرنامه قطر صادر می‌شود و مربوط به قطر است و هیچ ارتباطی با فیفا ندارد. هایا کارت کار را برای متقاضیان دیدن بازی‌های جام جهانی آسان‌تر می‌کند و با داشتن آن دیگر نیاز نیست تا ویزای قطر را تهیه کنید. به این منظور تنها ثبت‌نام در سامانه مربوط به آن کافی است. برای دریافت این کارت معتبر تنها نیاز است تا دو کار را انجام دهید. قدم اول این است که در تاریخ مشخص شده که از ۸ فوریه ۲۰۲۲، به بعد در سایت مربوط به فیفا ثبت‌نام انجام دهید. در این صورت شرایط اخذ بلیت برای شما فراهم می‌شود. پس از پایان مرحله ثبت‌نام قرعه‌کشی انجام شده و به‌صورت کاملاً تصادفی بلیت به شما تعلق می‌گیرد. درصورتی‌که بلیت به شما تعلق بگیرد، آن را برای شما صادر می‌کنند. پس از این مرحله نوبت مرحله دوم دریافت هایا کارت است. این مرحله از تاریخ ۲۲ ماه مارس ۲۰۲۲ شروع خواهد شد. در این تاریخ باید برای ثبت‌نام هایا کارت قطر اقدام کنید.

دریافت هابا کارت

یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای دریافت هایا کارت نیاز خواهید داشت بلیطی است که از طرف فیفا برای شما صادر شده است. به‌منظور تکمیل این فرایند باید رزرو هتل تأیید شده در امارات را داشته باشید. به‌منظور دریافت هایا کارت نیاز به پرداخت هزینه نیست. این کارت کاملاً به‌صورت رایگان به متقاضیان داده می‌شود. با داشتن این کارت می‌توانید به‌عنوان طرف‌دار بین‌المللی وارد استادیوم شوید. داشتن هایا کارت مزایای زیادی را برای افراد به همراه دارد. با داشتن آن در طول مدت‌زمان برگزاری مسابقات می‌توانید بدون هیچ محدودیتی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. از دیگر مزایای جالب هایا کارت این است که با داشتن آن این امکان برای شما فراهم است تا در طول مدت‌زمان برگزاری مسابقات از کشور قطر خارج شده و دوباره به این کشور بازگردید. به جهت برخورداری بهتر از امکانات هایا کارت قطر بهتر است تا اپلیکیشن مربوط به آن را نیز نصب کنید.

در نتیجه اگر طرف‌دار فوتبال هستید و می‌خواهید تا رقابت‌های جذاب جام جهانی را در قطر تماشا کنید، این کشور به جهت رفاه حال بیشتر علاقه‌مندان روش‌های زیادی را در نظر گرفته که یکی از آنها هایا کارت است.

یک دیدگاه بگذارید

ویژه خدمات ویزای کانادا