پرش لینک ها

همه چیز درباره نمایشگاه جیتکس دبی

نمایشگاه جیتکس (GITEX) یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های مرتبط به کامپیوتر و تجهیزات ICT در منطقه خاورمیانه است که هر ساله در کشور امارات متحده عربی برگزار می‌شود. این نمایشگاه از سال 1981 تا کنون در شهر دبی برگزار می‌گردد و مهمترین رویدادهای مربوطه به فناوری اطلاعات و ارتباطات دنیا را به بازدید کنندگانی که از کشورهای مختلف به این نمایشگاه می‌آیند، معرفی می‌کند. بسیاری از کشورهای مطرح جهان از قاره‌های آسیا، اروپا، آمریکا و آفریقا در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و آخرین و بروزترین محصولات و دستاوردهای خود را در معرض نمایش قرار می‌دهند.

 نمایشگاه جیتکس در دبی

محصولاتی که در این نمایشگاه ارائه می‌گردد در زمینه‌های متعدد از جمله تجهیزات هوایی بدون سرنشین، وسایل چاپ سه بعدی، مراکز داده، انواع تکنولوژی صوتی، ربات‌ها، سخت افزارها و نرم افزارها، لوازم جانبی دیجیتال، خدمات مربوط به اینترنت، انواع رایانه و لپ تاپ و … می‌باشند و توسط نمایندگانی از کشورهای مختلف به نمایش درمی‌آیند. مهمترین مزیت نمایشگاه جیتکس دبی ایجاد امکان تبادل اطلاعات و ارتباطات قوی میان کشورهای مختلف است.

هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی و ارائه خدمات و امکانات مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات به جهان و شناسایی عرضه کنندگان با استعداد و موفق می‌باشد. عرضه کنندگان می‌توانند با یکدیگر دیدار داشته باشند و در مورد تجهیزات و خدمات خود با یکدیگر به گفتگو بپردازند و برای توسعه کسب و کار خود با کشورهای مختلف تعامل داشته باشند. گزینه‌های گوناگونی برای خرید تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات در این نمایشگاه وجود دارد که خریداران و کارآفرینان می‌توانند با مشاهده و بررسی هر یک، بهترین و موفق‌ترین مورد را انتخاب نمایند و بر روی آن سرمایه گذاری کنند.

 نمایشگاه جیتکس

زمان برگزاری نمایشگاه جیتکس دبی

بزرگترین نمایشگاه خاورمیانه هر ساله در دو نوبت برگزار می‌شود. نمایشگاه اول در فصل بهار است و دومی در فصل پائیز برگزار می‌شود. شرکت‌های بسیاری از سراسر جهان برای معرفی فناوری خود در زمینه اطلاعات و ارتباطات و نمایش آخرین دستاوردهای خود به دنیا در این نمایشگاه حضور می‌یابند. مدت زمان برگزاری مراسم 5 روز است و شرکت کنندگان می‌توانند در این فرصت 5 روزه کسب و کار و محصولات خود را به بازدید کنندگان معرفی نمایند. بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای خرید محصولات به بازدید از غرفه‌ها می‌پردازند و این امکان برای آنها فراهم شده است تا بتوانند محصولات مختلف را دیده و آنها را از نظر کارایی و کیفیت با یکدیگر مقایسه کنند. علاقه مندان به دانش فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز هر ساله برای بازدید از آخرین محصولات به نمایشگاه جیتکس دبی می‌روند. اگر شما نیز علاقه مند به بازدید از این نمایشگاه هستید می‌توانید در تورهای بازدید از نمایشگاه جیتکس دبی ثبت نام نموده و در زمان مناسب به دی سفر کنید.

 نمایشگاه جیتکس

مهمترین بخش‌های نمایشگاه جیتکس دبی

شرکت کنندگان مختلفی در حوزه‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در این نمایشگاه حضور دارند. از جمله بخش‌هایی که در این نمایشگاه به چشم می‌خورد عبارتند از:

 • محصولات نرم افزاری و سخت افزاری
 • تجهیزات مختلف برای هوشمند سازی منازل و شهرها
 • انواع طرح زیرساخت تخصصی برای سازندگان تلفن‌های همراه
 • تجهیزات ضروری و بروز امنیت شبکه و زیر ساخت
 • مراکز داده (data center)
 • تجهیزات چاپ سه بعدی
 • ربات‌ها
 • پهبادها و نمونه‌های مختلف از هواپیماهای بدون سرنشین
 • تجهیزات حمل و نقل پیشرفته برای استفاده در آینده
 • بهره گیری از فضای ابری
 • بلاک چین
 • و …

مایکروسافت در جیتکس

کدام شرکت‌ها و برندها در نمایشگاه جیتکس دبی حضور دارند؟

از شرکت‌های مطرح دنیا و برندها معروف و معتبر گرفته تا شرکت‌های نوپا و جدید الحداث در این نمایشگاه حضور دارند و جدیدترین محصولات و دستاوردهای خود را در معرض نمایش قرار می‌دهند. در ساله بیش از 5000 تولید کننده بزرگ و کوچک از سراسر دنیا در نمایشگاه جیتکس شهر دبی شرکت می‌کنند. به عنوان مثال در سال 2009 شرکت مایکروسافت برای اولین بار ویندوز 7 را در این نمایشگاه رونمایی کرد. بسیاری از شرکت‌های معروف مانند ال جی، سامسونگ، DELL و … در این نمایشگاه حضور داشته‌اند.

بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه ساخت و طراحی رایانه و لپ تاپ، گوشی هوشمند و تبلت، تولید کنندگان زیر ساخت‌های امنیت و شبکه و … در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و محصولات خود را به بازدیدکنندگانی که از شرکت‌های پیشگام در این عرصه در نمایشگاه حضور دارند، معرفی می‌نمایند.

نمایشگاه جیتکس دبی ارتباطی جهانی میان تولید کنندگان برقرار نموده است و شرکت کنندگان می‌توانند محصولات خود را در بازاری جهانی در معرض نمایش قرار دهند. حضور در این نمایشگاه برای بسیاری از شرکت‌ها فرصتی را فراهم می‌نماید که شاید در کشور خود هرگز به این فرصت دست نمی‌یافتند.

بازدید کنندگان نمایشگاه جیتکس

بازدیدکنندگان اصلی نمایشگاه جیتکس دبی چه کسانی هستند؟

بسیاری از بازدیدکنندگانی که برای بازدید از این نمایشگاه به دبی سفر می‌کنند علاقه مندان به دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات و پیشگامان فعال در عرصه IT و  ICT می‌باشند. در این نمایشگاه کنفرانس‌های متعددی برای بررسی محصولات و دستاوردها برگزار می‌شود و بازدیدکنندگان می‌توانند به طور حرفه‌ای و تخصصی در مورد محصولات اطلاعات کسب نمایند. از جمله بازدیدکنندگان اصلی این نمایشگاه می‌توان به

 • سازمان‌ها و نهادهای نظارتی
 • شرکت‌های فعال در زمینه تولید زیر ساخت
 • مراکز امنیتی و اطلاعاتی
 • اپراتورها و تولید کنندگان آنها
 • نهادهای مدیریتی
 • شرکت‌های عرضه کننده خدمات اینترنتی
 • شرکت‌های تولید کننده محصولات و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری
 • نهادهای مالی و بانکی
 • تولید کنندگان تجهیزات گوشی همراه و تبلت
 • طراحان نرم افزارهای مالی
 • و بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه خدمات و محصولات مرتبط با صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات

 ایران در نمایشگاه جیتکس

حضور کشور ایران در نمایشگاه جیتکس دبی

در سال 2021، 20 شرکت از کشور ایران در این نمایشگاه حضور داشتند. از جمله محصولاتی که توسط شرکت‌های ایرانی معرفی شد می‌توان به محصولات مرتبط به حوزه مخابرات، اینترنت اشیاء، نرم افزارهای امنیتی، تجهیزات هوش مصنوعی در حوزه کشاورزی و … اشاره نمود. بسیاری از شرکت‌هایی که قادر به حضور در نمایشگاه جیتکس دبی نبودند توانستند با راه اندازی غرفه‌های مجازی محصولات خود را به بازدیدکنندگان معرفی نمایند.

برگزاری نمایشگاه جیتکس دبی به منظور گسترش صادرات خدمات و دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات راه اندازی شده است و هر ساله با حضور بسیاری شرکت‌های فعال در حوزه خدمات IT و ICT از سراسر جهان برگزار می‌گردد.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا