پرش لینک ها

جذاب ترین مکان های دیدنی و تفریحی استانبول

یکی دیگر از مهم ترین شهرهای گردشگر پذیر ترکیه، استانبول است. ما در این مقاله قصد داریم که، درباره ی مکان های دیدنی استانبول صحبت کنیم. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، پیشنهاد می کنیم که این مقاله ی جذاب را بخوانید. با سفر های دانا همراه باشید.

مکان های دیدنی استانبول - سفر های دانا

مهم ترین مکان های دیدنی استانبول

در این قسمت از مقاله می خواهیم، درباره ی مکان های دیدنی استانبول صحبت کنیم.  بیشتر مراکز فرهنگی که در این شهر است، نشان از پیشینه ی تاریخی و فرهنگی آن است. مهم ترین مکان های دیدنی استانبول به شرح زیر است:

مسجد ایاصوفیه استانبول

از مهم ترین مکان های دیدنی استانبول، مسجد ایاصوفیه است. این مسجد در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار گرفته است. در ابتدا این مسجد کلیسا بوده است، اما به مرور زمان تبدیل به مسجد گشته است. این مسجد، عظمت تاریخ ترکیه را به تصویر می کشد. افراد همه روزه می توانند برای بازدید به این مکان مراجعه کنند.

برج گالاتا استانبول

در پیشینه ی تاریخی این برج آمده است که، این برج برای نظارت بر کشتی ها و همچنین شناسایی دشمنان ساخته شده است. البته در طی مرور زمان، تبدیل به زندان شده است. این برج، نماد این شهر به حساب می آید. با بالا رفتن از این برج، می توان جزیره های زیبای اطراف آن را تماشا کرد. سقف این برج مخروطی شکل است، به همین دلیل، هنگام تماشای غروب آفتاب از بالای برج، آن را به رمانتیک ترین مکان تبدیل می کند. این برج در محله ی بی اوغلی واقع است. لازم به ذکر است که، دسترسی به این مکان، از طریق وسایل حمل و نقل نظیر: مترو و اتوبوس میسر است.

موزه ی باستان شناسی استانبول

یکی دیگر از مکان های دیدنی استانبول، موزه ی باستان شناسی است. این موزه، اطلاعات ارزشمندی را درباره ی تاریخ و هنر دوران باستان و اسلام  به گردشگران می دهد. این موزه از سه بخش تشکیل شده است. 1- قسمت ساختمان اصلی. 2- قسمت هنرهای اسلامی و ترکی. 3- قسمت شرق باستان. اگر علاقه مند به تاریخ هستید، در سفر خود به استانبول از این موزه ی زیبا دیدن کنید. این موزه در جوار کاخ توپکاپی قرار دارد.

موزه در استانبول - سفر های دانا

ادامه ی مکان های دیدنی استانبول

کلیسای چورای استانبول

از دیگر مکان های دیدنی استانبول، کلیسای چورای است. این کلیسا در منطقه ی شمال غربی سلطان احمد است. اگر علاقه مند به تاریخ هستید، و قصد بازدید از این کلیسا را دارید، می توانید همه روزه از ساعت 9 صبح تا 7 شب مراجعه کنید. لازم به ذکر است که روزهای چهارشنبه این کلیسا بسته است.

کاخ دلما باغچه استانبول

از این کاخ به عنوان میراث دوره ی عثمانی یاد کرده اند. این کاخ باشکوه، دارای سقف هایی تزیین شده با ورقه های طلا، فرش های دستباف ابریشمی و لوستر بزرگی که هدیه ملکه ویکتوریا است، چشم هر گردشگری را به خود جلب می کند. تمامی این وسایل لوکس و با ارزش باعث شده است که به زیبایی این کاخ افزوده شود. بد نیست بدانید که، اتاق آتاتورک (موسس جمهوری در ترکیه) در این کاخ زیبا قرار دارد. این کاخ در خیابان دلما باغچه، واقع است.

موزه پرا استانبول

از دیگر مکان های دیدنی استانبول، موزه پرا است. این موزه ی هنری، مجموعه ای از نقاشی، ابزارآلات اندازه گیری، تصاویر استانبول قدیم و … است. این موزه در منطقه ی بیوگلو، در خیابان مشروطیت واقع است.

تنگه ی بسفر استانبول

این تنگه ی زیبا به عنوان پلی بین دریای سیاه و مرمره است. با ورود به این تنگه، می توان از مناظر طبیعی لذت کافی را برد. این تنگه به دلیل اهمیت تجاری و استراتژیکی که دارد، برای ساکنان آن، باعث ایجاد اشتغال گشته است.

جزیره ی پرنس استانبول

از دیگر مکان های دیدنی استانبول، جزیره ی پرنس است. بسیاری از گردشگران، برای فراهم  آرامش و استراحت به استانبول سفر می کنند. ما به این افراد، جزیره ی پرنس را پیشنهاد می کنیم. این جزیره ی زیبا شامل 9 جزیره های بزرگ و کوچک است.  بزرگترین آن، جزیره ی بیوک آدا است.

بازار بزرگ استانبول

این بازار طرفدار زیادی دارد. به دلیل جمعیت زیاد گردشگران و مردم بومی، گذر از آن بسیار سخت است. این بازار به فرمان سلطان محمد فاتح ساخته شده است. این بازار سرپوشیده، از راهروهای زیادی تشکیل شده است. اگر قصد سفر به استانبول را دارید، پیشنهاد می کنیم که در سفر خود، سری به این بازار بزنید.

حمام خرم سلطان استانبول

از دیگر مکان های دیدنی استانبول، بنای حمام خرم سلطان است. این حمام در ایاصوفیه و در منطقه ی فاتح قرار دارد. خرم سلطان، ملکه ی پادشاه عثمانی بود که فرمان می دهد برای مردم حمامی در نزدیکی مسجد بسازند. به همین دلیل نام این حمام را خرم سلطان می گذارند. معماری بی نظیر این بنا، باعث شده است که گردشگران زیادی را به سمت خود بکشاند.

حمام خرم سلطان استانبول - سفر های دانا

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا