پرش لینک ها

مزیت داشتن ویزای شینگن

همانطورکه می دانید از دیرباز سفر به نقاط مختلف جهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است بطوریکه بسیاری از پژوهشگران از سفرهای طولانی خود تجارب زیادی کسب نموده اند و سفرنامه ای متناسب با رویدادهای مختلف سفر خود نوشته و برجای گذاشته اند. بطورمثال می توان از ناصرخسرو فیلسوف، شاعر، حکیم ایرانی به عنوان جهانگردی بزرگ نام برد که مشاهدات هفت ساله خویش را تحت عنوان سفرنامه ناصرخسرو به رشته تحریر درآورده است. همچنین مارکوپولو تاجر و جهانگرد ونیزی در قرن سیزدهم میلادی از جمله افرادی است که در صنعت گردشگری پیشگام بوده است.

حتما تا به حال ضرب المثل معروف بسیار سفر باید تا پخته شود خامی را شنیده اید، مسافرت بر حال روحی و جسمی ما تاثیری مثبت دارد و موجب بهبود عملکرد سیستم عصبی بدن و در نتیجه کاهش استرس و فشارهای عصبی می شود. گردشگری یک پدیده اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است که موجب جا به جایی افراد از محل سکونت خود به اقصی نقاط جهان می شود. درسال های اخیر صنعت گردشگری یا توریسم بسیار مورد توجه قرار گرفت زیرا این صنعت برای کشورها بسیار پردرآمد می باشد و توجه به آن موجب رونق اقتصادی یک دولت می گردد. سفرها می توانند انواع مختلفی داشته باشند و به دو نوع داخلی و خارجی، کوتاه مدت یا بلند مدت، تفریحی یا تجاری و… تقسیم بندی شوند.
تا به اینجای مطالب در رابطه با اهمیت سفر و تاثیر آن بر جسم و روان انسان صحبت کردیم و در ادامه مطالب، به سفرهای خارجی به منطقه شینگن و مزایای برخورداری از ویزای شینگن اشاره خواهیم کرد. نکته ای که لازم است به آن توجه کنید این است که قبل از هرکاری به ویژه خرید یا سفر و… پارامترهای مختلفی را درنظر بگیرید تا با کمترین هزینه از بیشترین مزایا برخوردار شوید دراین صورت عملکرد شما هوشمندانه و رضایت بخش خواهد بود.

مزایای داشتن ویزای شینگن - سفر های دانامزایای داشتن ویزای شینگن

حتما این سوال برای شما مطرح است که ارتباط این موضوع با دراختیار داشتن ویزای شینگن چیست؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید عنوان کرد که شینگن منطقه ای از اروپا است که به موجب پیمانی که منعقد شده است 26 کشور عضو عملکردی واحد دارند و از این منطقه به عنوان بزرگ ترین منطقه بدون پاسپورت جهان یاد می شود. اگر شما جهت تحقق اهداف گردشگری، اقتصادی- تجاری، علمی پژوهشی، ورزشی، درمانی و… قصد مسافرت دارید، بهتر است با یک تیر چند نشان را مورد هدف قرار دهید به بیان بهتر اگر شما جهت دریافت ویزای یک کشور اقدام نمایید، شما تنها اجازه سفر و ورود به آن کشور را دارید اما اگر ویزای شینگن برای شما صادر شود، با توجه به نوع ویزای شما، هدف و زمان مشخص شده، شما اجازه ورود و اقامت در بازه زمانی تعیین شده در 26 کشور منطقه شینگن را دارید. بنابراین می توانید سفری لذتبخش و به یاد ماندنی را در کشورهای این منطقه تجربه کنید.

یکی از مهم ترین مزایای برخورداری از ویزای شینگن موردی بود که به آن اشاره کردیم اما داشتن این ویزا محاسن دیگری نیز دارد بطورکلی مزایای برخورداری از این ویزا به ترتیب زیر می باشد :
• تنها یک بار نیاز به طی کردن مراحل دریافت ویزا دارید و در نهایت با اخذ ویزای شینگن از یک کشور عضو اتحادیه می توانید به 25 کشور دیگر مطابق با نوع ویزای خود سفر کنید.
• دارنده ویزای شینگن مطابق با نوع ویزا می تواند 90 روز را در 26 کشور اروپایی منطقه شینگن مسافرت کند و از جاذبه های طبیعی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آن بهره مند شود.
• با استفاده از ویزای شینگن با نوع ترانزیتی، می توانید از کشورهای عضو این منطقه به راحتی مطابق با نوع ویزا عبور نمایید و نیاز به دریافت ویزای جداگانه برای هر کشور ندارید.
• پژوهشگران و محققان نیز می توانند به مدت 1 سال در کشورهای منطقه شینگن به تحقیق و کسب دانش بپردازند یا در کنفرانس های علمی- پژوهشی شرکت کنند.
• جالب است بدانید این نوع ویزا در موارد بشردوستانه یا مواقع ضروری مانند وضعیت های اضطراری پزشکی نیز صادر می شود.

مزیت ویزای شینگن - سفر های دانا

مزایای دریافت ویزای توریستی شینگن

منطقه شینگن دارای فرودگاه ها و بنادر دریایی زیادی می باشد و مرزهای خارجی این منطقه به فاصله 50000 کیلومتر می باشد. بسیاری از آژانس های مسافرتی تورهای مختلف فصلی یا ارزان قیمت و… برای گردشگری در منطقه شینگن درنظر می گیرند و سالانه افراد زیادی با مقاصد مختلف به این منطقه وارد می شوند و از جاذبه های آن لذت می برند. بنابراین داشتن ویزای شینگن موجب سفر به 26 کشور عضو این پیمان می شود و بر تجربیات خاطره انگیز شما مسافران عزیز می افزاید. پیش تر به مزایای ویزای شینگن اشاره کردیم و در ادامه مزایای دریافت ویزای شینگن از نوع توریستی آن را مورد بررسی قرار می دهیم:
• با دریافت ویزای توریستی شینگن شما می توانید به راحتی وارد کشورهای عضو منطقه شینگن شوید.
• این نوع ویزا برای افرادی که بین کشورهای مختلف اروپایی به ویژه کشورهای عضو شینگن زیاد مسافرت می کنند بسیار مناسب است.
• این ویزا از صرف هزینه های زیاد جهت دریافت ویزاهای مختلف و هدر رفت زمان جلوگیری می نماید زیرا هربار نوبت گرفتن از سفارت کشور مربوطه بسیار وقت گیر است و ممکن است صدور ویزا با توجه به برنامه ریزی شما صورت نگیرد یا با تاخیر صادر شود بنابراین داشتن این ویزا موجب برطرف شدن چنین مشکلاتی می شود.
• افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای منطقه شینگن را دارند از این ویزا به صورت متداول استفاده می کنند زیرا برای هرسفر خود در بازه زمانی 6 ماهه نیاز به دریافت مجدد ویزا نیست بنابراین از صرف و اتلاف هزینه، زمان و انرژی جلوگیری می شود.
• زمانی که شما از این ویزا برخوردار باشید، اعتبار شما در نزد سایر کشورها بیشتر شده و به راحتی می توانید جهت دریافت ویزا از دیگر کشورها اقدام کنید.
درنهایت از اینکه ما را با بررسی مطالب فوق همراهی نمودید، سپاسگزاریم و امیدواریم درجهت کسب تجربه ای ارزشمند و لذتبخش از سفر در کشورهای منطقه شینگن، کمک شایانی به شما بزرگوارین کرده باشیم و همچنین سفر خوشی را برایتان آرزومندیم. همچنین شما می توانید در زمینه اخذ ویزای شینگن از کارشناسان ما از طریق بخش تماس با ما در ارتباط باشید.

یک دیدگاه بگذارید

ویژه خدمات ویزای کانادا