پرش لینک ها

بهترین مراکز تفریحی آنتالیا که باید آن ها را ببینید

قرار هست که که در ادامه با بهترین مراکز تفریحی آنتالیا آشنا بشیم. توضیحی در ارتباط با هرکدام داده می‌شود و سپس تصویری از مراکز تفریحی خدمت‌تان ارائه خواهد شد. با سفر های دانا همراه باشید.

 

موزه باستان شناسی در آنتالیا

اگر به دنبال یکی از  مراکز تفریحی آنتالیا می‌باشید چه دوستدار تاریخ هستید چه خیر، موزه‌ی باستان شناسی آنتالیا را از دست ندهید! این موزه که از 13 تالار بزرگ و یک گالری سرباز تشکیل شده است با وسعتی بیش‌تر از 7 هزار متر مربع، مقصد بسیاری از گردشگران آنتالیا بوده است. این موزه از هزاران اثر کهن از نواحی مدیترانه‌ای و گچ‌های تزئین شده‌ی شهر بسیار قدیمی پرگه پُر شده است.

موزه باستان شناسی در آنتالیا - سفر های دانا

رفتینگ (موج سواری) در آنتالیا

اگر شما از طرفداران رفتینگ در رودهای خروشان باشید حتماً از میزان لذت این ورزش تفریحی با خبر هستید. حال این ورزش تفریحی نیز در رودخانه‌های اطراف آنتالیا نیز برگزار می‌شود. شما می‌توانید به همراه لیدر متخصص در این حیطه، سوار بر قایق‌هایی شوید که مخصوص این ورزش می‌باشند. البته فراموش نکنید که این ورزش در کنار تمام لذت و شوق و شوری که دارد کمی خطرناک نیز می‌باشد. با وجود راهنمای متخصص بد به دلتان راه ندهید!

 

موج سواری در آنتالیا - سفر های دانا

چشمه‌های کارست در آنتالیا

از دیگر مراکز تفریحی آنتالیا می‌توان به چشمه‌های کارست اشاره کرد. این چشمه‌های خروشان که در حوالی شهر آنتالیا قرار گرفته‌اند از بیرون آمدن آب از مخازن عظیم زیر زمینی به مخازن کوچک‌تر تشکیل شده اند. بسیاری از گردشگران شهر آنتالیا به این چشمه‌ها و صخره‌های آهکی آن که قدمتی 2 میلیون ساله دارند، سر می‌زنند.

چشمه های کارت در آنتالیا - سفر های دانا

بندر قدیمی آنتالیا

جهت معرفی یکی دیگر از مراکز تفریحی آنتالیا می‌توان از بندر قدیمی آنتالیا اسم برد. بندر قدیمی آنتالیا که زمانی در قرن گذشته بندر اصلی آنتالیا بوده است اکنون قایق‌های بسیاری را در خود جای داده است که همه‌ی آن‌ها ابتدای مقصدشان را از این اسکله آغاز می‌کنند.

در ضمن در این اسکله با وجود قدیمی بودن، تمامی امکانات رفاهی اعم از انواع رستوران‌ها و کافه‌های ترکی و بین المللی، فراهم گردیده است.

بندر قدیمی آنتالیا - سفر های دانا

آکواریم آنتالیا

اگر به دنبال یک مرکز تفریحی آنتالیا بوده باشید حتماً نام آکواریم معروف آن به گوش‌تان خورده است. آکواریم آنتالیا که از بزرگ‌ترین آکواریم‌های جهان به شمار می‌رود از چندین بخش جنگلی، اقیانوسی و برفی تشکیل شده است. در هر قسمت انواع جانوران و گیاهان مرتبط با بخش را مشاهده خواهید کرد. دارای حدود 40 آکواریم و چندین صد تونل برای عبور از این آکواریم‌های مختلف می‌باشد.

آکواریوم آنتالیا - سفر های دانا

آمفی تئاتر آسپندوس (Aspendos Theater) در آنتالیا

آمفی تئاتر آسپندوس در زمان رومیان باستان یکی از بزرگ‌ترین آمفی‌تئاترهای آن زمان به شمار می‌‌رفته است. این آمفی تئاتر که در آن زمان محل برگزاری مسابقات ورزشی بزرگ رومیان بود هاست نمونه‌ای از شاهکار معمار رومی می‌باشد.

این آمفی تئاتر که یکی از مهم‌ترین مراکز تفریحی آنتالیا به شمار می‌رود در زمان قرن دوم میلادی بنا شده و ظرفیتی بالغ بر 15 الی 20 هزار تماشاچی را دارا می‌باشد. ناگفته نماند که این تئاتر اکنون مرمت شده و محلی جهت برگزاری جشن‌های مختلف موسیقی می‌باشد.

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا - سفر های دانا

غار کارائین یا غار کاراین آنتالیا

این غار قدیمی که از زمان‌های بسیار دور محل زندگی انسان‌های اولیه بوده است از قدیمی‌ترین مراکز تفریحی آنتالیا به شمار می‌آید. این غار در زمان پارینه سنگی زیرین و پارینه سنگی میانی پیدا شده است. در داخل غار اثرهای زیادی از زندگی گذشته انسان‌های ماقبل تاریخ کشف شده است. بسیاری از این آثار در داخل غار به بازدیدکنندگان کارائین نشان داده می‌شود.

غار کارائین یا کاراین در آنتالیا - سفر های دانا

شهر بازی اکتور لونا آنتالیا

نمی‌شود که در مورد مراکز تفریحی یک شهر توریستی سخن گفت و از شهر بازی‌ معروف آن یادی نکرد. آنتالیا شهر بازی‌های زیادی دارد اما یکی از شهر بازی‌ها یعنی شهر بازی اکتور لونا، بسیار مشهورتر از باقی شهر بازی‌ها می‌باشد.

این شهر بازی که در سال 1997 میلادی افتتاح گردید سالانه مقصد بسیاری از گردشگران توریستی شهر آنتالیا بوده است. این شهر بازی علاوه بر داشتن محیطی شاد و سرگرم‌کننده رو به روی ساحل کنیالتی می‌باشد و شما می‌توانید از تفریحات آبی این ساحل زیبا نیز استفاده ببرید. همچنین این شهر بازی رو به روی مرکز خرید میگروس که یکی از مشهورترین مراکز خرید آنتالیا می‌باشد، بنا شده است. یک پکیج کامل برای یه یک روز عالی همراه با ساحل،‌ مرکز خرید و شهر بازی. می‌توانید خانوادگی به این محیط بروید و همگی راضی و خشنود بیرون بیایید!

شهر بازی اکتور لونا آنتالیا - سفر های دانا

 

یک دیدگاه بگذارید

ویژه خدمات ویزای کانادا