پرش لینک ها

مدت اعتبار ویزای شینگن چقدر است ؟

همانطورکه میدانید با رعایت قوانین و مقررات وضع شده، زندگی بشر نظام مند شده و با سرعت بیشتری درجهت تحقق اهداف تعیین شده حرکت می کند. وجود قانون موجب افزایش نظم، هماهنگی و عدم نابسامانی امور می شود. بنابراین جهت اداره و کنترل هرجامعه ای به وضع قوانین و مقررات به عنوان نیازی ضروری پرداخته می شود. دولت ها و کشورهای مختلف براساس اصول فرهنگی، اجتماعی و روابط دیپلماتیک خود قوانین مختلفی را جهت اداره بهتر امور جامعه کشور وضع می کنند. یکی از حوزه های مهم که نیازمند وضع قوانینی سختگیرانه جهت کنترل امور کشور می باشد، حوزه مربوط به ویزا است. در این مطلب درمورد مدت اعتبار ویزای شینگن خواهیم گفت. با سفر های دانا همراه باشید.

 

لازم است بدانید ویزا یا روادید با گذرنامه تفاوت دارد و نوعی سند رسمی است که توسط نمایندگان قانونی هرکشور همانند کنسولگری یا سفارتخانه جهت ورود، عبور و مرور و اقامت شهروندان سایر کشورها تایید و صادر می شود که با استفاده از ویزا اتباع کشورها و دولت های خارجی می توانند بدون هیچ گونه مشکلی به کشور مورد نظر وارد شوند و به مقاصد تجاری، گردشگری، تحصیلی، پزشکی- درمانی، سیاسی و… خود دست یابند. ویزا دارای انواع مختلفی می باشد که یکی از رایج ترین نوع ویزا تحت عنوان ویزای شینگن یا شنگن شناخته می شود. این ویزا نیز دارای انواع مختلف توریستی – ترانزیتی (نوع (A,B,C ، نوع ملی یا D و ویزای اعتبار محدود منطقه ای می باشد.

مدت اعتبار ویزای شینگن

نکته حائز اهمیت در رابطه با انواع ویزای شینگن، مدت اعتبار آن است. جالب است بدانید ورود و خروج هر فرد به منطقه شینگن، بطور دقیقی در پایگاه داده های مهاجرت ثبت می شود بنابراین هرگونه بی توجهی به پایان اعتبار ویزای شینگن می تواند، عواقب ناخوشایندی مانند جریمه نقدی یا غیر نقدی همانند اخراج از حوزه شینگن و… را در پی داشته باشد. لذا توصیه ما به شما مسافران گرامی اطلاع و توجه دقیق به مدت اعتبار ویزای شینگن خود است تا از نقض قوانین کشورهای این حوزه خودداری نمایید و سفری به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید. در ادامه مطالب به توضیحات بیشتر در رابطه با اعتبار ویزای شینگن می پردازیم با ما همراه باشید.

لازم است بدانید بطورکلی نوع ویزای شینگن است که مدت اعتبار آن را تعیین می کند و این اعتبار بسته به نوع هدف از سفر در بازه های زمانی 15 روزه، 30 روزه، یک ماهه، سه تا شش ماهه، یک ساله یا حتی پنج ساله صادر می شود. ویزای سینگل متفاوت از ویزای مولتیپل می باشد بطورمثال اگر برای فرد ویزایی از نوع سینگل با 30 روز اعتبار صادر شده باشد، صاحب ویزا موظف است پس از ورود به خاک منطقه شینگن و گذشت 30 روز، این حوزه را ترک کند و درصورت تمایل، مجدد اقدام به دریافت ویزای شینگن نماید اما در رابطه با ویزای مولتی چطور؟ بطورمثال اگر ویزای صادر شده از نوع مولتیپل با مدت اعتبار یک سال باشد، دارنده ویزا درهر بازه 180 روزه، تنها 90 روز اجازه حضور در خاک این حوزه را دارد به بیان بهتر، درطول مدت اعتبار یک ساله ویزای مولتیپل، فرد ازدو بازه 90 روزه جهت اقامت در اروپا برخوردار است و بین هر 90 روز موظف به ترک این منطقه از اروپا به مدت 90 روز می باشد که این قانون شامل تمامی ویزاهای مولتیپل شینگن توریستی می شود.

سایر نکات درمورد اعتبار ویزای شینگن

به علت روشن و واضح نبودن برخی نکات عموم افراد در خصوص مدت اعتبار ویزای شینگن خود دچار اشتباه می شوند لذا لازم است به تفاوت تاریخ اعتبار ویزای شینگن و تعداد روزهای مجاز اقامت توجه شود. بطورمثال اگر برای یک مسافر در نخستین روز از ماه دسامبر ویزا صادر شود صاحب ویزا تا واپسین روزهای ماه می سال آینده (حدود 180 روز) فرصت دارد که وارد حوزه شینگن شود بنابراین 180 روز مذکور مربوط به تاریخ مدت اعتبار ویزای شینگن آن فرد می باشد و روزهای مجاز برای اقامت به این معنی است که دارنده ویزا در این مدت شش ماهه می تواند حداکثر تا 90 روز در کشورهای منطقه شینگن اقامت داشته باشد و باید پیش از اتمام این فرصت 90 روزه خاک منطقه شینگن را ترک کند. لازم به ذکر است اگر شما تاکنون سابقه سفر و ورود به این منطقه را نداشته باشید، بر روی ویزای شما کد 1 درج خواهد شد و به معنای ورود شما به اروپا برای یک مرتبه می باشد و شما به جای 90 روز اقامت تنها به مدت 15 روز اجازه ماندن در منطقه شینگن را دارید بنابراین واضح است که این عدد با عدد مذکور برای مدت اعتبار ویزای شینگن کاملا متفاوت است. امیدواریم در روشن شدن مدت اعتبار ویزای شینگن به شما عزیزان کمک شایان توجهی کرده باشیم تا سفری لذتبخش و خاطره انگیز را تجربه نمایید.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا