پرش لینک ها

قوانین بار مسافر

هنگام سفر با هواپیما مطمئنن شما هم متوجه شده‌اید که شرکت‌های هواپیمایی برای میزان بار هر مسافر محدودیت قائل شده‌اند و اگر شخص بیشتر از وزن مشخص شده بار به همراه داشته باشد، اضافه بار محسوب می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت هر مسافر مجاز است تا با خود ۲۰ کیلو گرم بار به همراه داشته باشد. برای اطمینان بیشتر در این مورد هم می‌توانید که قبل از خرید بلیط نسبت به قوانین بار مسافر شرکت هواپیمایی مورد نظر اطمینان حاصل کنید. با این وجود در تمام کلاس‌های اکونومی به جز کلاس Y بار مجاز همان ۲۰ کیلو گرم است. در کلاس Y میزان مجاز بار مسافر به ۲۵ کیلو گرم کاهش پیدا می‌کند. در پروازهای تجاری و فرست کلاس نیز میزان این بار مجاز تغییر خواهد کرد. در این دسته از پروازها شما مجاز هستید که ۳۰ کیلو گرم بار به همراه داشته باشید. در تمام پروازهای گفته شده میزان باری که شخص مجاز است تا با خود به کابین هواپیما ببرد، ۷ کیلو گرم می‌باشد‌. بهتر است باری که همراه با خود به درون کابین می‌برید در یک کیف با ابعاد حدودی 50× 70 گذاشته شود. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد قوانین بار مسافر می‌پردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

قوانین بار هواپیما

اگر هنگام سفر با هواپیما میزان بار شما به اندازه وزن مشخص شده باشد، هیچ مشکلی درباره آن به وجود نمی‌آید، اما اگر پس از تحویل دادن چمدان‌های شما متوجه شدند که وزن آن بیشتر از وزن مشخص شده است، شامل قانون اضافه بار مسافر می‌شوید. در خصوص اضافه بار مسافر شما باید مبلغی را برای آن پرداخت کنید. مبلغ مورد نظر برای اضافه بار بستگی به شرایط مختلفی دارد. از آن جمله می‌توان به مبدا سفر، مقصد، نوع کلاس پرواز و… اشاره کرد. برای پرداخت هزینه اضافه بار هم دو روش وجود دارد. روش اول در مواردی می‌باشد که شخص می‌داند که میزان باری که به همراه دارد بیشتر از حد مجاز است. در چنین شرایطی فرد باید هنگامی که در دفاتر فروش بلیط یا آژانس‌های هواپیمایی بلیط خود را خریداری می‌کند هزینه اضافه بار خود را نیز پرداخت کند. روش دوم آن هم پرداخت هزینه اضافه بار هنگام پذیرش بار در فرودگاه است. اگر در سفرهای خود با هواپیما اضافه بار دارید، پیشنهاد ما به شما این است که هزینه آن را هنگام خرید بلیط پرداخت کنید زیرا در این صورت به نسبت روش دوم هزینه کمتری پرداخت می‌کنید. برای محاسبه هزینه اضافه بار هم یک قانون کلی وجود دارد و آن هم این است که هزینه هر یک کیلو گرم اضافه بار معادل یک درصد قیمت بلیط همان سفر است.

بار مسافران در فرودگاه - سفر های دانا

در خصوص قوانین بار مسافر بهتر است بدانید که میزان بار مجاز مسافر در پروازهای خارجی با پروازهای داخلی شرکت‌های هواپیمایی متفاوت است. همچنین کلاس پروازی انتخاب شده نیز در وزن مجاز موثر است. در پروازهای خارجی بسته به نوع بلیط تا ۵۰ کیلو گرم هم می‌توانید بار به همراه داشته باشید. در خصوص باری که با خود به درون کابین هواپیما می‌برید هم لازم به توضیح است که تنها وسایل ضروری را به همراه داشته باشید. از جمله وسایل ضروری می‌توان به این موارد اشاره کرد: گذرنامه و مدارک سفر، کیف پول و کارت‌های اعتباری مورد نیاز و دیگر لوازم شخصی ضروری نظیر لوازم آرایشی بهداشتی و… اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید حتما آن را به همراه داشته باشید.

به عنوان سخن پایانی باید گفت به طور کلی با قوانین بار مسافر آشنا شدید، برای اینکه در طول سفر دچار مشکل نشوید، بهتر است به این قوانین توجه داشته باشید.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا