پرش لینک ها

طولانی‌ترین زیپ لاین جهان کجاست ؟

وقتی صحبت از تفریحات پر هیجان می‌شود یکی از مواردی که به ذهن می‌رسد زیپ لاین است. زیپ لاین برای اولین بار در میان کوه‌های آمریکای مرکزی و جنوبی راه اندازی شد و در ابتدا برای جابجایی میان دو کوه مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما پس از مدتی به عنوان یکی از تفریحات مهیج مورد استقبال واقع شد و کشورهای دیگری نیز برای رقابت با این زیپ لاین، اقدام به ساخت زیپ لاین‌های بلند و طولانی نمودند. همگی سعی داشتند که بتوانند طولانی ترین زیپ لاین جهان را به نام خود در گینس ثبت کنند. اما کشور دیگری توانست این موفقیت را از آن خود کند. در ادامه طولانی‌ترین زیپ لاین جهان را به شما همراهان عزیز معرفی خواهیم کرد.

زیپ لاین پرواز جبل جیس (Jebel Jais Flight)

اگر قصد دارید به دبی سفر کنید و عاشق ماجراجویی و هیجان هستید حتما به کوه جبل جیس دبی سری بزنید. به تازگی در شهر راس الخیمه طولانی‌ترین زیپ لاین جهان احداث شده است که توانسته عنوان بلندترین زیپ لاین را در رکوردهای گینس به نام خود ثبت کند. این جاذبه گردشگری به عنوان یکی از بزرگترین موفقیت‌های شهر راس الخیمه محسوب می‌شود و قطعا گردشگران بسیاری برای امتحان کردن این زیپ لاین به این شهر سفر خواهند کرد. افراد ماجراجوی بسیاری به منظور تجربه تفریحات هیجان انگیز به شهرهای مختلف سفر می‌کنند و قطعا زیپ لاین شهر راس الخیمه یکی از مواردی خواهد بود که در لیست افراد ماجراجو قرار خواهد گرفت. شرایط آب و هوایی در این منطقه به صورتی است که در فصل گرما نیز می‌توان به این شهر سفر کرد و بدون مشکل از تفریحات مهیج آن لذت برد. بسیاری از تورهای کشور امارات در برنامه خود بازدید از این زیپ لاین معروف را دارند.

طولانی‌ترین زیپ لاین جهان که پرواز جبل جیس نام دارد، بر فراز کوه‌های جبل جیس واقع شده است و به عنوان یکی از مهمترین تفریحات این منطقه شناخته می‌شود. در حال حاضر این زیپ لاین برای استفاده عموم باز است و همه گردشگران می‌توانند هیجان پرواز از بالای کوه جبل جیس را تجربه کنند. ین کوه بلندترین کوه کشور امارات است و بیش از 1680 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

زیپ لاین پرواز جبل جیس

ویژگی‌های زیب لاین راس الخیمه

طول زیپ لاین چیزی نزدیک به  3 کیلومتر می‌باشد و از زیپ لاین موجود در آمریکا که مانستر نام دارد طولانی‌تر است. زیپ لاین شهر راس الخیمه توانسته در این راستا از بسیاری از کشورها سبقت بگیرد و طولانی‌ترین زیپ لاین جهان را به نام خود ثبت کند.

این زیپ لاین دارای دو کابل است و این امکان را فراهم می‌کند که دو نفر در کنار یکدیگر بر روی زیپ لاین حرکت کنند و با یکدیگر رقابت کنند. همین موضوع یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این زیپ لاین محسوب می‌شود که خود جای رقابت دارد.

زیب لاین راس الخیمه

بسته به شرایط آب و هوایی مدت زمان رسیدن به انتهای خطر زیپ لاین 2 الی 3 دقیقه است و بیشتری سرعتی که فرد می‌تواند تجربه کند بین 130 الی 150 کیلومتر بر ساعت می‌باشد. هر 5 دقیقه یک بار گردشگران می‌توانند از روی زیپ لاین عبور کنند و بدین ترتیب تعداد زیادی از افرادی که مشتاق هستند این تفریح هیجان انگیز را تجربه کنند می‌توانند به آرزوی خود برسند.

هوای منطقه جبل جیس نسبت به سایر بخش‌های شهر راس الخیمه خنک‌تر است و در تابستان نیز گردشگران زیادی به این منطقه سفر می‌کنند تا این زیپ لاین را امتحان کنند. خنک بودن هوا در این منطقه برای گردشگران بسیار خوشایند است و همین موضوع یک امتیاز مثبت دیگر برای این جاذبه گردشگری محسوب می‌شود.

زیپ لاین جبل جیس

در منطقه جبل جیس تفریحات دیگری نظیر کوهنوردی، صخره نوردی، دوچرخه سواری، برپا کردن چادر در دل کوه و … وجود دارد که هر کدام به نوبه خود جذاب و سرشار از هیجان هستند.

استفاده از زیپ لاین برای افرادی با وزن 45 کیلوگرم تا 150 کیلوگرم مجاز است و به همین دلیل برای تمام افرادی که قد آنها بیشتر از 120 سانتی متر است مناسب می‌باشد. در هر روز حدودا 200 مفر می‌توانند از این زیپ لاین استفاده کنند.

هزینه طولانی ترین زیپ لاین جهان

قیمت استفاده از زیپ لاین پرواز جبل جیس برای هر فرد 177 دلار است و ممکن است به دلیل بالا بودن هزینه بسیاری از گردشگران از امتحان کردن آن منصرف شوند. اما ارزش دارد که در سایر هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید اما این تجربه را از دست ندهید. بسیاری از گردشگرانی که برای ماجراجویی به کشورهای مختلف سفر می‌کنند سعی می‌کنند هزینه سفر و رفت و آمد را طوری برنامه ریزی کنند که بتوانند از جاذبه‌های گردشگری آن منطقه لذت کافی ببرند.

مراحل ساخت زیپ لاین راس الخیمه

طولانی‌ترین زیپ لاین دبی، که در شهر راس الخیمه واقع شده است با همراهی و کمک شرکت معروف آمریکایی که پروژه ساخت زیپ لاین مانستر نیز بر عهده وی بوده، طراحی و ساخته شده است. تمامی مراحل طراحی و ساخت تحت نظر این شرکت صورت گرفته است و در وسط مسیر زیپ لاین یک قسمت به عنوان منطقه پلتفرم ساخته شده است که طول زیپ لاین را به دو قسمت تقسیم نموده است. این پلتفرم به صورت معلق است و در این قسمت فردی که سوار بر زیپ لاین است به سمت زمین حرکت می‌کند. هوای منطقه هم در نقطه شروع و هم در منطقه پلتفرم 10 درجه کمتر از دمای سایر بخش‌های منطقه است.

مراحل ساخت زیپ لاین راس الخیمه در دبی

طول کابل به اندازه طول 28 زمین فوتبال است و طی کردن این مسیر با سرعتی حدود 140 کیلومتر بر ساعت قطعا تجربه‌ای بسیار هیجان انگیز و فوق العاده متفاوت خواهد بود. اگر دوست دارید این زیپ لاین را به همراه دوست یا همسرتان تجربه کنید می‌توانید به صورت همزمان از روی زیپ لاین حرکت کنید و در طول راه با یکدیگر مسابقه دهید. در طول مسیر 3 کیلومتری زمان کافی برای رقابت دارید، می‌توانید سرعتتان را به حداکثر برسانید و برنده رقابت باشید.

در این منطقه کمپ‌های دیگری نیز وجود دارد که موجب می‌شود گردشگران بیشتری به این شهر سفر کنند. هر گردشگر می‌تواند با توجه به سلیقه خود یکی از تفریحات موجود در منطقه را انتخاب نموده و نهایت لذت را تجربه کند.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا