پرش لینک ها

شهربازی‌های برتر دنیا در کدام شهرها قرار دارند؟

یکی از جاذبه‌های گردشگری هیجان انگیز که هم در میان کودکان و هم افراد بزرگسال طرفداران زیادی دارد، شهربازی است. سرسره‌های بلند و مهیج، چرخ و فلک‌های بزرگ و چشم اندازهای وسیع، افرادی که با هیجان از یک وسیله به سمت وسیله دیگر در حرکت هستند، چهره‌های پر از نشاط و شادی، صدای موسیقی و تابش نورهای رنگی در سراسر شهربازی را نمی‌توان از دست داد. اگر شما هم عاشق هیجان هستید و دوست دارید به مکانی بروید که تمام اعضای خانواده لذت ببرند، بهترین گزینه شهربازی است. در این مقاله می‌خواهیم چند شهربازی برتر دنیا را معرفی کنیم.

شهربازی هالیوود دیزنی در فلوریدا

شهربازی هالیوود دیزنی – فلوریدا، اورلاندو

6 بخش مهم این شهربازی عبارتند از بلوار هالیوود، خیابان‌های آمریکا، دریاچه اکو، شهربازی انیمیشن پیکسار و کورت یارد از جمله بخش‌های دیدنی این شهربازی هستند که از فیلم‌های هالیوودی کلاسیک دهه 30 الی 40 میلادی الهام گرفده شده‌اند. از دیگر بخش‌های جذاب شهربازی هالیوود دیزنی پرواز فضایی با شبیه ساز سه بعدی، چشم اندازی بی نظیر از پادشاه جادو، دنیای دیدنی و جذاب داستان اسباب بازی‌ها، رستوران‌های هیجان انگیز و تجربه نواختن موسیقی با آلات موسیقی شاخته شده از سنگ و … را می‌توان نام برد. این شهربازی فوق العاده برای گردش و تفریح خانواده عالی است.

شهربازی گاردالند در ایتالیا

شهربازی گاردالند – ایتالیا

این شهر بازی در شما شرق کشور ایتالیا در دهکده‌ای به نام رونچی وی آر واقع شده است و یکی دیگر از برترین شهربازی‌های جهان محسوب می‌شود. از مهمترین تفریحات این شهربازی می‌توان به عبور از جنگل جادوی، ماجراجویی در قطب شمال و دیدن مجموعه ماموت‌ها، آکواریوم زندگی دریایی گاردالند با بیش از 200 هزار موجود زنده دریایی، عبور از سیاه چاله مرموز و … اشاره کرد. بهترین زمان برای بازدید از این شهربازی ایام وسط هفته است. در این روزها افراد کمتری به شهربازی می‌روند و می‌توانید از تمام بخش‌های آن به خوبی لذت ببرید.

شهربازی یونیورسال در سنگاپور

شهربازی یونیورسال – سنگاپور، جزیره سنتوسا

این شهربازی بزرگ به عنوان یکی از برترین شهربازی‌های آسیا شناخته شده است. در این شهربازی دارای 24 جاذبه دیدنی در 7 بخش به نام‌های هالیوود، شهر داستان‌های علمی تخیلی، نیویورک، سرزمین خیلی خیلی دور، دنیای گم شده، ماداگساکار و مصر باستان می‌باشد. از دیگر بخش‌های شهر بازی یونیورسال می‌توان به دنیایی دیدنی از کهکشان فیلم جنگ ستارگان، دنیای 4 بعدی شرک و بسیاری بخش‌های دیدنی و متنوع اشاره کرد. این پارک برای کودکان بسیار جالب و سرگرم کننده است.

شهربازی دیزنی لند در فرانسه

شهربازی دیزنی لند – فرانسه، پاریس

یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری شهرهای بزرگ دنیا، دیزنی لند است. دیزنی لند پاریس نیز در لیست برترین شهربازی‌های دنیا قرار دارد و سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این شهربازی بزرگ و زیبا به پاریس سفر می‌کنند. در دنیای دیزنی لند می‌توانید بخش‌هایی را که مربوط به فیلم دزدان دریایی کارائیب، داستان اسباب بازی‌ها و پرنسس‌های زیبا، میکی موس و مینی موس و … ببینید و با شخصیت‌های کارتونی معروف عکس بگیرید. شهربازی دیزنی لند فضایی بسیار شاد و هیجان انگیز دارد و در شب نیز رقص نور بی نظیر آن توجه گردشگران را به خود جلب می‌نماید.

پارک اروپا در جنوب کشور آلمان

پارک اروپا – جنوب کشور آلمان

این پارک یکی از بزرگترین شهربازی‌های قاره اروپا است و در نزدیکی شهر روست واقع شده است. این پارک دومین پارک پربازدید اروپا است و برای تمام اعضای خانواده از کودک تا بزرگسال مناسب است و سرگرمی‌های مهیجی را می‌توانید در این پارک تجربه کنید. قصر داستان‌های جن و پری در این پارک قرار دارد و با ورود به آن می‌توانید به دنیای شگفت انگیزی سفر کنید. ترن هوایی که از خانه‌های شکارچی‌ها و سرزمین پری‌ها، میان دیوها و دزدان دریایی عبور می‌کند، سرسره‌های آبی مهیج و دلهره آور، سیرک‌ها و نمایش‌های خیمه شب بازی و … از جمله جاذبه‌های این پارک شگفت انگیز هستند. در این شهربازی 12 ترن هوایی داینامیک وجود دارد که نظر گردشگران را به خود جلب نموده است. برخی از ترن‌ها هم از مسیرهای سر پوشیده و هم فضای باز عبور می‌کند و بسیار هیجان انگیز هستند.

شهربازی دیزنی لند توکیو در ژاپن

شهربازی دیزنی لند توکیو – ژاپن، حومه شهر توکیو

شهر بازی دیزنی لند توکیو از نظر زیبایی جزو برترین شهربازی‌های دنیا محسوب می‌شود و سومین رتبه پربازدیدترین شهربازی‌های دنیا را از آن خود کرده است. در این شهربازی جاذبه‌های دیدنی دیزنی از قبیل بخش دزدان دریایی کارائیب، پرواز پیتر پن و کوه اسپلش به زیبایی طراحی شده‌اند. این پارک در سال 1983 احداث شده است و یکی از پردآمدترین شهربازی‌های دنیا می‌باشد و سالانه میلیون‌ها بازدید کننده برای دیدن این شهربازی زیبا و مهیج به توکیو سفر می‌کنند.

شهربازی لگو لند در دانمارک

شهربازی لگو لند – دانمارک، بیلوند

سرزمینی مملو از سازه‌های لگویی برای کسانی که علاقه مند به لگو هستند. در این پارک خانه‌های کوچک لگویی که تمامی قسمت‌های آن از لگو ساخته شده است برای کودکان و بزرگسالان بسیار شگفت آور خواهد بود. کودکان می‌توانند در مکانی سرپوشیده ساعت‌ها به بازی با لگوها مشغول باشند. سازه‌های دیگری از قبیل خانه شکار ارواح و خون آشام‌ها، ماشین وحشت که بر روی برف حرکت می‌کند، قایق سواری با قایق‌ها به سبک لگو، سواری کردن بر روی الوار و قطار معدن برای ماجراجویی کودکان در این پارک نظر بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌نماید. با وجود تفریحات مهیج در این شهربازی اوقاتی پر از هیجان و شادی را تجربه خواهید کرد.

شهربازی پورتا ونتورا در اسپانیا

شهربازی پورتا ونتورا – اسپانیا، جنوب بارسلونا

یکی از بلندترین ترن‌های هوایی جهان در این شهربازی واقع شده است و ارزش دارد که سفر یک ساعت و نیم از بارسلونا تا این شهربازی را در برنامه گردش خود قرار دهید. در این شهربازی سرگرمی‌های آبی مانند قایق سواری و عبور از روی آب با ترن هوایی را می‌توانید تجربه کنید. جاذبه‌های بسیاری در این شهربازی برای گردشگران در نظر گرفته شده است و رستوران‌های متعددی در بخش‌های مختلف پارک برای تجربه طعم غذاهای اسپانیایی وجود دارند. این پارک یک مکان بزرگ و مجهز است و ساعت‌ها می‌توانید در آن حضور داشته باشید و اوقات خوشی را به همراه خانواده تجربه کنید.

اگر شما هم علاقه مند به تفریحات هیجان انگیز هستید و به دنبال مکانی برای تخلیه انرژی و هیجان خود می‌باشید می‌توانید در سفر خود زمانی را برای بازدید از یکی از شهربازی‌های برتر دنیا اختصاص دهید. تعداد شهربازی‌های موجود در دنیا بسیار زیاد است و ما در این مقاله به چند نمونه از برترین‌ها اشاره نمودیم.

یک دیدگاه بگذارید

ویژه خدمات ویزای کانادا