پرش لینک ها

زیباترین فرودگاه جهان | آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی به دلیل وجود جاذبه‌های فرهنگی و اکوتوریستی و برخورداری از پارک‌های طبیعی و پوشش‌های جانوری خاص و منحصر به فرد به یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری در این قاره تبدیل شده است.

یکی از زیباترین و شیک ترین فرودگاه‌های جهان که در قسمت جنوبی پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی واقع شده است، فرودگاه اسکوکوزا (Skukuza) نام دارد. این فرودگاه به عنوان یکی از زیباترین فرودگاه‌های جهان شناخته شده است و نظر گردشگران را در بدو ورود به پارک ملی کروگر جلب می‌نماید. این فرودگاه در چند سال اخیر به سبکی مدرن بازسازی شده است و از نظر امکانات و خدمات بیشتر شبیه به یک هتل پنج ستاره و لوکس است. دکوراسیون داخلی این فرودگاه بسیار چشم نواز و جذاب است و بسیاری از توریست‌ها برای تماشای حیات وحش آفریقا و تورهای سافاری این پارک ملی را انتخاب می‌کنند. این فرودگاه بسیار کوچک است اما طراحی و دکوراسیون جذاب و دلنشین آن موجب شده است که به عنوان زیباترین فرودگاه جهان معرفی شود. طراحی منحصر به فرد این فرودگاه قابل مقایسه با فرودگاه‌های بزرگ نیست و به همین علت توانسته است رتبه ششمین فرودگاه برتر جهان را به خود اختصاص دهد.

دکوراسیون زیباترین فرودگاه جهان

دکوراسیون بی نظیر زیباترین فرودگاه جهان

هنگامی که وارد فرودگاه اسکوکوزا می‌شوید این حس به شما دست می‌دهد که وارد لابی یک هتل زیبا و مجلل شده‌اید. دکوراسیون فضای داخلی فرودگاه بسیار دلنشین و زیبا است و موجب می‌شود تا مسافران احساس راحتی کنند و از سفر خود نهایت لذت را ببرند. طراحی این فرودگاه الهام گرفته شده از طبیعت است و ساختمان فرودگاه به شکل هرمی ساخته شده است تا با محیط اطراف همخوانی داشته باشد.

فرودگاه اسکوکوزا یک فرودگاه کوچک است که برای پروازهای داخلی راه اندازی شده است و هواپیماهای کوچکی با 20 الی 30 مسافر در این فرودگاه فرود می‌آیند. به همین دلیل فضای کوچک و دلنشین این فرودگاه از فضای کافی برای این تعداد مسافر برخوردار خواهد بود.

پس از ورود به فرودگاه می‌توانید از فضای داخلی فرودگاه و مبل‌های راحت آن لذت ببرید و کمی استراحت کنید. در فضای باز بیرون فرودگاه یک سالن انتظار وجود دارد که برای استراحت و بهره بردن از هوای مطبوع و لذت بخش گزینه مناسبی خواهد بود. در زمان استراحت می‌توانید یک نوشیدنی میل کنید و از آرامش و زیبایی محیط نهایت لذت را ببرید. در این فرودگاه روال سوار شدن و پیاده شدن مسافران مانند سایر فرودگاه‌ها نیست و از همهمه و سر و صدا خبری نیست. کارکنان فرودگاه به جای استفاده از بلندگو با آرامش شماره پرواز را به مسافران اطلاع می‌دهند و از آنها می‌خواهند تا برای سوار شدن به هواپیما آماده شوند. کوچک بودن این فرودگاه موجب می‌شود تا تمام برنامه‌های پرواز با نظم و به موقع انجام شوند و اطلاع رسانی به طور مرتب و در زمان مناسب صورت می‌گیرد، به همین دلیل امکان ندارد فردی از پرواز جا بماند، بنابراین می‌توانید تا زمان سوار شدن بر هواپیما از فضای فرودگاه استفاده کنید.

فضای فرودگاه

خدمات زیباترین فرودگاه جهان

فرودگاه اسکوکوزا در هر روز ظرفیت پذیرش 400 مسافر را دارد. هر پرواز حدود 20 الی 30 مسافر را جابجا می‌کند و پروازها تنها از ساعت 9 صبح تا 3 عصر فعال هستند و در طول شب هیچ پروازی انجام نمی‌شود تا آرامش محیط حفظ شود. این موضوع به منظور حفاظت از محیط زیست این پارک ملی و کاهش آلودگی صوتی رعایت می‌شود. این فرودگاه در محوطه پارک ملی کروگر قرار دارد و تنها دارای یک باند است. گردشگران با استفاده از پروازهای مستقیم شهرهای ژوهانسبورگ و کیپ تاون می‌توانند به این پارک ملی سفر کنند و از مناظر زیبا و حیات وحش دست نخورده آن لذت ببرند.

پس از ورود به فرودگاه می‌توانید از کیوسک‌های اجاره خودرو، ماشینی را اجاره کنید و یا تاکسی بگیرید و به هتل بروید. در منطقه پارک ملی پارکینگ وجود ندارد و تنها می‌توانید از ماشین‌های اجاره‌ای و یا تاکسی استفاده کنید.

فرودگاه اسکوکوزا

درباره پارک ملی کروگر (Kruger)

پارک ملی کروگر، واقع در جنوبی‌ترین بخش پارک ملی آفریقای جنوبی یکی از مناطق حفاظت شده در این قاره است و بسیاری از توریست‌ها برای تماشای حیات وحش آفریقا این پارک را انتخاب می‌کنند. تورهای سافاری هیجان انگیز پارک ملی کورگر برای سفر در طبیعت آفریقا تجربه‌ای فراموش نشدنی برای مسافران این پارک ملی خواهد بود. البته زیباترین فرودگاه جهان نیز قسمتی از زیبایی‌های این پارک ملی محسوب می‌شود و می‌توانید پس از ورود به فرودگاه می‌توانید در آرامش برای مسافرت و ماجراجویی خود برنامه ریزی کنید.

پارک ملی کروگر

امکانات اقامتی در این پارک برای مسافران فراهم است، از کلبه‌های چوبی و زیبا تا هتل‌های مجلل و شیک پذیرای گردشگران می‌باشد و خدمات و امکانات رفاهی به بهرین شکل ممکن ارائه می‌گردد.

امکانات اقامتی

بازدید از پارک ملی کروگر و تماشای حیوانات بومی آفریقا از جمله فیل و کرگدن، شیر، بوفالو و پلنگ تجربه جذابی برای مسافرات خواهد بود. تماشای حیات وحش دست نخورده و بکر این پارک را نباید از دست بدهید. این پارک بسیار وسیع است و بیش از 147 گونه جانوری در این پارک زندگی می‌کنند. برای تماشای گونه‌های مختلف بایستی در ساعات مختلفی از روز به گردش بروید. برخی از جانوران در طول شب از پناهگاه خود خارج می‌شوند و تورهای شبانه این پارک فرصت دیدن این نوع موجودات را برای گردشگران فراهم می‌کند.

تعداد پرندگان ساکن در این پارک ملی به بیش از 500 گونه می‌رسد و برکه‌ها، رودخانه‌ها و سدهای موجود در این پارک زیستگاه انواع مختلف پرندگان می‌باشد. برخی از اردوگاه‌ها به منظور تماشای پرندگان راه اندازی شده‌اند و گردشگران می‌توانند برای مشاهده پرندگان مختلف در این اردوگاه‌ها اقامت داشته باشند. در این اردوگاه‌ها امکان بر پار کردن چادر فراهم است و در صورت تمایل می‌توانید در کلبه‌ها مستقر شوید. خدمات رفاهی مانند پمپ بنزین، مغازه و برق و خدمات لباسشویی و کافه برای گردشگران در اردوگاه فراهم است و مسافران اقامتی آرام و لذت بخش را تجربه خواهند نمود. از دیگر تفریحات این پارک ملی می‌توان به کمپ‌های پیاده روی چند روزه در بیابان، آفرودهای چهار نفره در مسیرهای جنگلی و بیابانی، دوچرخه سواری در کوهستان و گلف اشاره نمود. در این پارک ملی شواهدی کشف شده است که نشان دهنده حضور انسان‌های ما قبل تاریخ است.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا