پرش لینک ها

رستوران های قطر

یکی از جالب‌ترین قسمت‌های سفر خوردن غذاهای جدید است. هر منطقه و هر کشوری غذاهای خاص و سنتی خود را دارد که برای مسافران می‌تواند تجربه طعم‌های جدید باشد. بنابراین قبل از سفر به هر کشوری بهتر است اطلاعات کلی در مورد ذائقه غذایی مردمان آن سرزمین کسب کنید و با غذاهای آنها بیشتر آشنا شوید. یکی از مقاصد اصلی گردشگران و مسافران کشور قطر است. قطر را می‌توان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای حوزه خلیج فارس دانست. این کشور در سال ۲۰۲۲ قرار است تا میزبان رقابت‌های جام جهانی فوتبال باشد، همین موضوع سبب می‌شود تا بسیاری از علاقمندان به ورزش فوتبال برای دیدن رقابت‌ها به این کشور سفر کنند. برگزاری رقابت‌های فوتبال در این کشور سبب شده تا صنایع مختلف آن از جمله صنعت غذا به فکر پیشرفت باشد، در نتیجه رستوران‌های با کیفیت زیادی در قطر تاسیس شده است. رستوران‌های موجود هم به فکر افزایش کیفیت خدمات رسانی خود هستند. بنابراین در قطر با تنوع بالایی از غذا روبرو خواهید شد. اگر شما قصد سفر به کشور قطر را دارید، این مقاله مخصوص شما است. در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد بهترین رستوران‌های قطر می‌پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد تا پایان با ما همراه باشید.

رستوران هانترز روماند گریل

یکی از بهترین رستوران‌های قطر که باید به آن اشاره کنیم رستوران هانترر روماندو گریل دوحه است. استیک‌های سرخ شده این رستوران طعم فوق العاده و بی نظیری دارد که می‌توان آن را علت اصلی محبوبیت این رستوران دانست. در خصوص تنوع غذایی این رستوران باید گفت که همانگونه که از نام آن هم قابل حدس است، در آن بیشتر غذاهای سرخ کردنی و کبابی طبخ می‌شود‌. بنابراین اگر گیاه‌خوار هستید، رستوران هانترز روماند گریل نمی‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد، در مقابل این رستوران بهترین گزینه برای افرادی است که علاقمند به خوردن غذاهای سرخ شده و کبابی نظیر استیک هستند. استیک‌های رستوران هانترز به شیوه اروپایی طبخ می‌شود.

رستوران هانترز روماند گریل قطر - سفر های دانا

رستوران کیو

در گذشته برای انتخاب یک رستوران خوب تنها به تنوع غذایی و طعم غذاهای طبخ شده در آن توجه می‌شده است. امروزه شرایط کمی تغییر کرده. دکوراسیون و همچنین منظره رستوران نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای اشخاص مهم است که غذای خود را در چه محیطی و در مقابل چه منظره‌ای میل می‌کنند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید و به منظره رستوران توجه می‌کنید، پیشنهاد ما به شما این است که در سفر به قطر حتما به رستوران کیو که یکی از جذاب‌ترین رستوران‌های قطر هست، بروید. رفتن به این رستوران در عصر می‌تواند به شما یک تجربه جدید هدیه کند. تجربه غذا خوردن در مقابل تصویر غروب آفتاب و سرخ شدن آسمان که منتهی به دریا است. مکان این رستوران نیز بسیار جالب توجه می‌باشد. رستوران کیو در دریا ساخته شده و یک پل چوبی این رستوران را به ساحل متصل می‌کند. انتخاب خاص مکان برای رستوران کیو سبب شده تا شما در اطراف آن رستوران‌های دیگر و به طور کلی شلوغی نبینید. اطراف این رستوران را آب فرا گرفته. منو رستوران کیو نیز بسیار متنوع است‌. در منو آن انواع غذاهای قطری و اروپایی وجود دارد. لازم به یادآوری است که تمام مزایای رستوران کیو سبب شده تا هزینه صرف غذا در آن بالا باشد.

رستوران کیو قطر - سفر های دانا

رستوران زعفران قطر

قطر از جمله کشورهایی است که به طور کلی از تنوع بالایی برخوردار می‌باشد. تنوع رستوران‌های قطر هم از جمله این موارد است. قطر کشوری است که رستوران‌هایی با سبک شرق تا غرب را دارد. از جمله رستوران‌های متنوع قطر می‌توان به رستوران‌های ژاپنی، چینی، فرانسوی یا حتی هندی آن اشاره کرد. یکی از رستوران‌های هندی قطر که از کیفیت بالایی نیز برخوردار می‌باشد، رستوران زعفران قطر نام دارد. اگر شما یک فرد ایرانی در قطر باشید، ممکن است با شنیدن نام این رستوران که زعفران هست، یاد غذاهای ایرانی بیفتید.  بهتر است بدانید که در سالن زعفران هیچ خبری از غذاهای ایرانی نیست و در آن تنها غذاهای هندی طبخ می‌شود. با این وجود برخلاف اسم رستوران طراحی فضای داخلی آن به گونه‌ای است که شما را در بدو ورود به رستوران یاد فلفل‌های قرمز هندوستان می‌اندازد. دکوراسیون داخلی این رستوران به رنگ قرمز است. در این رستوران انواع غذاهای گیاهی و گوشتی هندی طبخ می‌شود. با رفتن به رستوران زعفران می‌توانید تجربه خوردن غذاهای هندی را در کنار خلیج فارس تجربه کنید.

رستوران زعفران قطر - سفر های دانا

رستوران واین

با وجود محبوبیت غذاهای ملل باز هم اشخاصی هستند که هنگام سفر به قطر تمایل دارند که غذاهای عربی میل کنند. اگر می‌خواهید که در قطر غذاهای عربی میل کنید، در بین رستوران‌های قطر بهترین پیشنهاد برای شما رستوران واین است. نکته جالب توجه در مورد رستوران واین سبک پذیرایی آن است. در این رستوران شما یک سبک میزبانی عربی را مشاهده خواهید کرد. برای تزئین محیط داخلی رستوران از سنگ‌های مرمر سفید استفاده شده که فضای داخلی آن را بسیار مجلل و لوکس کرده. رستوران واین یک بالکن بسیار بزرگ رو به دریا دارد. در هنگام غروب منظره بی نظیری را می‌توانید مشاهده کنید. منو این رستوران هم بسیار متنوع است. شما انواع غذاهای قطری را می‌توانید در این رستوران سفارش دهید. از جمله غذاهای محبوب رستوران واین غذای کبسا یا محبوس است. برای تهیه این غذا از برنج‌هایی خوش عطر و بو در کنار انواع گوشت استفاده می‌شود. جدای از این غذاهای کبابی واین هم طرفداران خاص خود را دارند. به عنوان مثال گوشت دنده کباب قطری یک غذای بسیار لذیذ است.

رستوران واین قطر - سفر های دانا

رستوران بین المللی مارکت

یکی دیگر از رستوران‌های قطر که در این لیست بهتر است به آن اشاره شود، رستوران بین المللی مارکت نام دارد. برای طراحی فضا داخلی این رستوران از صنایع دستی قطر استفاده شده، و همین موضوع به محبوبیت هرچه بیشتر آن افزوره است‌. با رفتن به این رستوران علاوه بر صرف یک وعده غذایی لذیذ اگر به اطراف خود دقت کنید با صنایع دستی قطر نیز آشنا می‌شوید. برای فضا سازی رستوران بین المللی مارکت از شیشه و سفال‌های سنتی قطر استفاده شده است. نور پردازی فضا رستوران نیز بسیار متناسب است و به زیبایی هر چه بیشتر آن کمک می‌کند. از دیگر مزیت‌های صرف غذا در رستوران مارکت تنوع غذایی بالای آن است. شما با هر سلیقه‌ و ذائقه‌ای که باشید در منو این رستوران غذای مورد نظر خود را خواهید دید. منو این رستوران علاوه بر غذاهای گوشتی، غذاهای گیاهی نیز دارد، در نتیجه می‌تواند یک پیشنهاد خوب برای گیاهخواران نیز باشد. انواع غذاهای آسیایی، اروپایی و غذاهای سنتی قطر در این رستوران طبخ می‌شود.

رستوران بین المللی مارکت - سفر های دانا

ارگان رستوران مراکشی

یکی دیگر از رستوران‌های قطر که می‌توان از آن به عنوان بهترین نیز یاد کرد، ارگان رستوران مراکشی یا همان مغربی است. طراحی فضا این رستوران کاملا سنتی است. سبک معماری این رستوران مراکشی می‌باشد. با رفتن به این رستوران می‌توانید با معماری و صنایع دستی کشور مراکش آشنا شوید. در خصوص منو این رستوران و غذاهایی که در آن طبخ می‌شود نیز لازم به توضیح است که بیشتر غذاها، غذاهای دریایی هست که به سبک مراکشی پخته می‌شوند‌. معروف‌‌ترین غذای مراکشی این رستوران هم تاجین نام دارد. تنوع غذاهای رستوران ارگان مراکش به غذاهای مراکشی ختم نمی‌شود. در منو این رستوران انواع سوپ و غذاهای آفریقایی نیز به چشم می‌خورد. پس از صرف غذا در صورت تمایل برای شما چای اصل مراکشی آورده می‌شود که طعم بی نظیری دارد. چای مراکشی خود از ترکیب چند نوع چای دیگر نظیر چای سبز، چای سیاه به همراه نعناع و تکه‌های میوه تهیه می‌شود‌. این چای خواص زیادی دارد که از آن جمله می‌توان به تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد.

ارگان رستوران مراکشی قر - سفر های دانا

رستوران بندر عدن

رستوران بندر عدن، یک رستوران با تنوع بسیار بالا در غذاهایی که طبخ می‌کند، هست. این رستوران به طور کلی انواع غذاهای عربی را طبخ می‌کند. غذاهای یمنی و قطری گرفته تا انواع غذاهای عمان و کویت. معماری این رستوران به سبک بازارهای شرقی است. یکی از امکانات جالب این رستوران نشستن روی زمین و صرف غذا است. اگر مسافران تمایل داشته باشند می‌توانند در محل مخصوص که تدارک دیده شده است بر روی زمین بنشینند و غذای معروف این رستوران که برنج و گوشت است را بر روی زمین میل کنند‌. غذای گفته شده یک غذای یمنی است و به روش خاصی طبخ می‌شود.

رستوران بندر عدن قطر - سفر های دانا

در نتیجه در این مقاله به معرفی چند مورد از رستوران‌های قطر پرداختیم. لازم به توضیح است که موارد گفته شده در این مقاله تنها چند مورد از رستوران‌های قطر هست و رستوران‌های این کشور بسیار متنوع هستند.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا