پرش لینک ها

معرفی رستوران ایرانی در شهر آنتالیا

اگر مسافر کشور ترکیه هستید و مقصد نهایی یا یکی از مقاصد شما شهر زیبای آنتالیا می‌باشد به شما تبریک می‌گوییم چرا که عازم یکی از زیباترین شهرهای مدیترانه‌ای خواهید بود. در این شهر ساحلی می‌توانید انواع و اقسام غذاهای بین‌ المللی و ترکی را امتحان کنید. همچنین از آن جا که آنتالیا شهری ساحلی می‌باشد، امتحان کردن غذاهای دریایی را از خاطر نبرید. اگر به دنبال غذاهای دریایی باشید می‌توانید در کنار ساحل‌ها تعداد زیادی رستوران‌ها و کافه‌های دریایی را بیابید. شاید برای مدت نسبتاً طولانی‌تری در این شهر بمانید و از غذاهای دریایی و ترکی خسته شوید. البته شاید از ابتدا میلی به امتحان کردن غذاهای غریبه نداشته باشید و به دنبال رستوران‌های ایرانی باشید. در ادامه ما برای شما به معرفی چندین رستوران ایرانی در آنتالیا خواهیم پرداخت و در ارتباط با هر کدام توضیحاتی را خواهیم داد. با سفر های دانا همراه باشید.

 

رستوران لا روزتا (La Rosetta) آنتالیا

این رستوران ایرانی در ناحیه بلک در آنتالیا بنا شده است. در اصل این رستوران یک رستوران بین المللی می‌باشد اما غذاهای ایرانی نیز سرو می‌کند. به دلیل همین تنوع غذایی، طرفدارن زیادی در بین خانواده‌های ایرانی دارد. چرا که ممکن است عده‌ای از اعضای خانواده بخواهند غذاهای متنوع و بین المللی را امتحان کنند. در اینجا با توجه به سرو انواع غذاهای بین المللی و ایرانی دیگر مسئله‌ای برای اعضای خانواده‌هایی که هر کدام سفارش و میل جداگانه‌ای دارند به وجود نمی‌آید.

همچین این رستوران غذاهای مخصوص گیاه خوران یا کسانی که رژیم فاقد گلوتن دارند را سرو می‌کند. در واقع با رفتن به این رستوران هیچ کدام از اعضای خانواده ناراضی بیرون نمی‌آیند!

ساعت کاری این رستوران نیز از ساعت 12 ظهر تا 12 نیمه شب می‌باشد.

 

رستوران ایرانی لاروزتا در آنتالیا - سفر های دانا

رستوران ایرانی حسن آقا در آنتالیا

رستوران حسن آقا که قسمت پذیرایی آن در یک باغ قرار دارد، کیفیت غذای سرو شده در آن بسیار بالا می‌باشد. رستوران حسن آقا که رستوران محبوبی نزد گردشگران و ساکنان ایرانی آنتالیا می‌باشد به علت همین کیفیت بالای غذای خود تا این حد معروف می‌باشد.

پس اگر به دنبال رستوران ایرانی در آنتالیا می‌باشید رستوران حسن آقا را با انواع کبا‌ب‌های ایرانی و کوفته‌های تبریزی را فراموش نکنید.

 

رستوران ایرانی حسن آقا در آنتالیا - سفر های دانا

رستوران ایرانی حافظ در آنتالیا

در معرفی رستوران ایرانی در آنتالیا از رستوران حافظ نمی‌توان گذشت. این رستوران عمر نسبتاً بیشتری نسبت به سایر رستوران‌های ایرانی در آنتالیا دارد. حدود 20 سال پیش این رستوران در منطقه آلانیای آنتالیا تأسیس شد. این رستوران علاوه بر غذاهای ایرانی، ‌انوع غذاهای ساحلی و ترکی و بین المللی را نیز طبخ می‌نماید. و البته قابل ذکر می‌باشد که یکی از علل محبوبیت این رستوران پس از گذشت این همه سال، رفتار محترمانه و حرفه‌ای کارکنان رستوران می‌باشد. ساعت کاری آن از ده صبح تا نیمه شب می‌باشد.

 

رستوران ایرانی حافظ در آنتالیا - سفر های دانا

 

رستوران ایرانی کافه بهار در آنتالیا

اگر در مرکز شهر آنتالیا قرار دارید و به دنبال یک رستوران ایرانی درجه یک می‌گردید، رستوران کافه بهار را از خاطر نبرید. این رستوران کوچک با وجود کوچک بودن انواع و اقسام غذاهای ایرانی و ترکی و گیاهی را طبخ می‌نماید. علت تفاوت و محبوبیت غذاهای این رستوران در استفاده از ادویه‌های مدیترانه‌ای در طبخ غذاهای سنتی ایرانی می‌باشد. همچنین قیمت غذاهای این رستوران بسیار عادلانه و تقریباً از 3 تا 5 یورو می‌باشد. این رستوران در منطقه‌ی مراد پاشای آنتالیا بنا شده است.

 

 

رستوران ایرانی زایکا اوکاکباسی

اگر به دنبال یک رستوران ایرانی در آنتالیا هستید و همچین دلتان می‌خواهد به یک رستوران بسیار شیک و لاکچری بروید، رستوران زایکا گزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشد. این رستوران که یک حیاط بسیار بزرگ و دل باز دارد، دارای درختان و گل‌های بسیار چشم‌ نوازی می‌باشد که خوردن غذا را برای شما دو چندان دل‌نشین می‌نماید.

پس اگر به دنبال رستوران ایرانی همراه با انواع غذاهای ترکی در آنتالیا می‌باشید، زایکا می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد. قیمت غذاهای این رستوران از حدود 10 یورو تا 30 یورو می‌باشد.

 

رستوران ایرانی زایکا اوکاکباسی در آنتالیا - سفر های دانا

رستوران ایرانی ولنجک در آنتالیا

اگر به دنبال رستوران ایرانی در آنتالیا همراه با پخش زنده‌ی موسیقی هستید، به سراغ کافه رستوران ایرانی ولنجک بروید. این رستوران که کافه هم می‌باشد سرویس قلیان نیز ارائه می‌کند. همچنین این رستوران ایرانی در منطقه‌ی لارا در آنتالیای ترکیه قرار دارد.

 

رستوران ایرانی بایکاز

یکی از دیگر ده رستوران ایرانی آنتالیا که در نزدیکی دریای زیبا و آبی مدیترانه واقع شده است، رستوران بایکاز می‌باشد. به سبب ساحلی بودن این رستوران علاوه بر غذاهای مختلف ایرانی، انواع و اقسام غذاهای دریایی تازه نیز سرو می‌شود. پس اگر به دنبال یک رستوران ایرانی ساحلی بسیار دنج می‌باشید، رستوران بایکاز را که در منقطه‌ی آنالیای آنتالیای ترکیه می‌باشد را از خاطر خود فراموش نکنید.

 

نکات مهم

معمولاً هتل‌های آنتالیای ترکیه پنج وعده‌ی غذایی را بر روی سرویس‌های خود دارند. اما گاهی ممکن است به هر دلیلی به یکی از وعده‌های خود نرسید یا آن که بیرون از هتل باشید و دل‌تان هوس یک وعده غذای ایرانی کرده باشد. در این هنگام بهتر است که ابتدا به آدرسی که در آن هستید توجه کنید و نزدیک‌ترین رستوران ایرانی به آن جا را بیابید. همان طور که می‌دانید هزینه‌ی کرایه‌های تاکسی در آنتالیا کم نمی‌باشد!

در آخر بهتر است که قبل از سفارش به منوی قیمت‌ها و مواد اولیه‌ی هر غذا دقت کنید تا اگر حساسیت یا مسئله‌ای دارید به مشکل نخورید.

 

در این نوشته سعی بر آن شد که شما را با انواع رستوران‌های ایرانی در شهر ساحلی و زیبای آنتالیا آشنا کنیم. در ارتباط با هر رستوران اطلاعات مهمی که شاخصه‌ی هر رستوران بود نوشته شد تا شما بتوانید با اطلاعات بیشتر و با آگاهی رستوران مورد نظر خود را بیابید. اطلاعاتی از قبیل آن که آیا این رستوران‌ها غذایی جز غذای ایرانی طبخ می‌نمایند؟ و اینکه آیا محیط رستوران مورد سلیقه‌ی شما می‌باشد یا خیر.

در آخر امیدواریم که شمایی که این محتوا را خواندید که شاید مسافر آنتالیا هستید یا خواهید بود، بسیار از سفر خود لذت ببرید. آنتالیا شهری توریستی تفریحی بسیار زیبا می‌باشد که نظر هر گردشگری را به سمت خود جذب می‌نماید. ما نیز سعی داشته‌ایم با معرفی رستوران‌های مورد نظر شما تا حدی این سفر را مطابق میل‌تان پیش ببریم. امیدواریم شما در کنار مناظر زیبا از غذاهای مورد میل خود نهایت لذت و شادی را ببرید.

 

 

 

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا