پرش لینک ها

راهنمای سفر به ژاپن

کشور ژاپن یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری جهان است اما هزینه سفر به این کشور و گردش در آن کمی زیاد است. اما با دانستن چند تکنیک مهم و اساسی می‌توانید هزینه سفر خود را کاهش دهید. کشور ژاپن، کشوری زیبا با فرهنگی غنی و سرشار از سنت‌های و آئین گذشتگان است. این کشور جاذبه‌های دیدنی بسیاری دارد که توجه گردشگران را به خود جلب نموده است. معبدهای زیبا، پارک‌های دیدنی، رستوران‌هایی متنوع با طعم بی نظیر غذاهای ژاپنی و مکان‌های دیدنی و تاریخی باشکوه ژاپن را به یکی از برترین کشورهای گردشگری در جهان تبدیل کرده است.

مکان تاریخی در ژاپن

چند تکنیک برای سفر ارزان به ژاپن

درست است که هزینه سفر به ژاپن زیاد است اما با استفاده از چند تکنیک ساده می‌توانید سفر ارزانی را تجربه کنید و از سفر خود به کشور ژاپن لذت ببرید. بیشترین هزینه سفر مربوط به اقامت در هتل، غذا خوردن و رفت و آمد در شهر است. در ادامه در مورد روش‌های کاهش هزینه موارد ذکر شده صحبت خواهیم کرد:

  • اقامت در هتل: در کشور ژاپن هتل‌های بسیار زیادی برای اقامت وجود دارند و شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که برای اقامت در نظر گرفته‌اید هتل دلخواه خود را انتخاب کنید. هتل‌ها و هاستل‌ها در بخش‌های مختلف شهر به چشم می‌خورند و هزینه اقامت در آنها متفاوت است.

هتل در ژاپن

به عنوان مثال هزینه هاستل برای هر شب بین 24 تا 40 دلار معادل 2500 تا 4000 ین است. هاستل‌ها اتاق‌های خوابگاهی هستند که چندین تخت در آن وجود دارد و شما می‌توانید شب را آنجا اقامت داشته باشید. هتل‌های کپسولی نیز در کشور ژاپن معروف هستند. این هتل‌ها اتاقی به اندازه یک تخت با امکانات مورد نیاز برای استراحت هستند و شما می‌توانید شب برای استراحت در این هتل اقامت داشته باشید. هزینه هر شب اقامت در هتل کپسولی 29 تا 49 دلار است که چیزی معادل 3000 تا 5000 ین می‌شود. این دو مورد برای افرادی که تنها به ژاپن صفر می‌کنند بسیار عالی است. حتی برای دو سفر دو نفره خود نیز می‌توانید در این هتل‌ها اقامت داشته باشید.

هتل های کپسولی در ژاپن

هتل‌های ارزانی نیز هستند که دو تخت دارند و قیمت آنها 80 الی 85 دلار است و می‌توانید تنها با 8500 ین برای هر شب هتل مورد نظرتان را رزرو کنید. در ژاپن شما با تمیز کردن اتاق خود می‌توانید یک شب اقامت رایگان داشته باشید. این اتفاق عجیب ولی جالب است. شما می‌توانید در ازای تمیز کردن اتاق خود یک شب به طور رایگان در اتاقتان اقامت داشته باشید و این پاداش شما است.

  • رستوران‌های ژاپنی: غذاهای ژاپنی تنوع بسیار زیادی دارند و شما در خیابان‌ها و محله‌های شهر می‌توانید رستوران‌های ژاپنی را ببینید. ارزان‌ترین غذاهایی که می‌توانید در این رستوران‌ها تست کنید عبارتند از نودل رامن (نوعی نودل که همراه با سوپ ماهی یا گوشت سرو می‌شود)، میسو و نودل سویا. این غذاها قیمتی بین 3 الی 12 دلار دارند. قیمت غذاهای دیگر در رستوران‌ها 20 دلار است. در رستوران‌های لوکس‌تر این قیمت به 45 دلار نیز می‌رسد. هر تکه سوشی که غذای معروف ژاپن است حدود 2 الی 6 دلار قیمت دارد.

غذای ژاپنی

اما اگر به غذاهای ژاپنی علاقه‌ای ندارید و ترجیح می‌دهید فست فود میل کنید برای هر وعده تنها 8  الی 10 دلار کافی خواهد بود. بهترین زمان برای غذا خوردن از ساعت 7 صبح الی 11 است. در این مدت زمان شما می‌توانید غذاهای مختلفی را تنها با قیمت 2 الی 4 دلار تهیه کنید. در این ساعات رستوران‌ها غذاها را با عنوان ناهار ارزان آماده می‌کنند.

اگر در هاستل اقامت دارید می‌توانید از امکانات موجود در آن برای طبخ غذا استفاده کنید. مواد اولیه مورد نظرتان را خریداری کنید و با هزینه کمتر غذایتان را خودتان آماده کنید. بسیاری از غذاهای نیمه آماده در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد که نسبت به غذاهای رستورانی قیمت کمتری دارند اما خوش مزه هستند. این غذاها در مدت زمان بسیار کوتاهی آماده می‌شوند.

  • استفاده از حمل و نقی عمومی: اگر بخواهید برای سفر به شهرهای ژاپن از قطار سریع السیر استفاده کنید باید هزینه زیادی را بپردازید. به عنوان مثال هزینه سفر از توکیو به اوساکا حدود 200 دلار است. معادل 2000 ین. اما با استفاده از بلیط نامحدود می‌توانید تنها با پرداخت 10 دلار کل روز از مترو استفاده کنید و با قطارهایی مخصوص به تعداد نامحدود سفر کنید و از اماکن دیدنی شهرهای بزرگ ژاپن دیدن کنید. با استفاده از بلیط JR نیز می‌توانید به مدت 7 روز با تعداد سفر نامحدود از مترو استفاده کنید. این بلیط 284 دلار قیمت دارد و تا زمانی که در کشور ژاپن اقامت دارید می‌توانید از سفر در شهرهای مختلف لذت ببرید.

مترو در ژاپن

اگر تنها یک مقصد مشخص دارید می‌توانید تنها یک بلیط تک سفره به قیمت 2 الی 3 دلار خریداری کنید. برای سفر بین دو شهر نیز می‌توانید از اتوبوس استفاده کنید. قیمت بلیط اتوبوس درون شهری 24 دلار است. معادل 2500 ین. شما با انتخاب مقصد می‌توانید از وسیله حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه استفاده کنید. این موضوع برای گردشگران بسیار اهمیت دارد زیرا مدام در حال جابجا شدن در سطح شهر هستند و اگر ندانند که کدام وسیله هزینه کمتری دارد باید صدها دلار برای جابجا شدن در شهرهای ژاپن بپردازند.

  • بازدید از جاذبه‌های گردشگری: در شهرهای ژاپن معابد و موزه‌هایی وجود دارند که بازدید از آنها رایگان است. می‌توانید از آنها نیز دیدن کنید. ورودی جاذبه‌های دیدنی مشهور در ژاپن حدود 12 دلار است و برای بازدید در داخل معابد در شهرهای بزرگ نیز باید 6 دلار پرداخت کنید. بیشتر پارک‌های کشور ژاپن رایگان هستند و می‌توانید ساعاتی را در پارک قدم بزنید و از مناظر زیبا و گونه‌های گیاهی موجود در آن دیدن کنید. در این کشور به گردشگران بلیط‌های روزانه نیز فروخته می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید به طور نامحدود از چندین موزه و معبد بازدید کنید.

معبدی در ژاپن

  • خرید از فروشگاه: در بیشتر شهرهای ژاپن فروشگاه‌هایی وجود دارند که محصولات 1 دلاری عرضه می‌کنند. از مواد خوراکی تا بهداشتی و آرایشی را می‌توانید از این فروشگاه‌ها تهیه کنید. این فروشگاه‌ها در بخش‌های مختلف سطح شهر وجود دارند. حتما برای خرید از پذیرش هتل آدرس این فروشگاه‌ها را بپرسید. برای خرید به فروشگاه‌های معمولی نروید.

فروشگاه در ژاپن

یک دیدگاه بگذارید

ویژه خدمات ویزای کانادا