پرش لینک ها

دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن

تصور کنید که شما جهت شرکت در کنفرانس یا مسابقات علمی پژوهشی قصد سفر به یکی از کشورهای منطقه شینگن یا شنگن را دارید یا شما ورزشکاری هستید که باید برای شرکت در رقابت های ورزشی به یکی از 26 کشور منطقه شینگن مسافرت کنید یا اینکه شما تاجری موفق و حرفه ای هستید و جهت انجام معاملات تجاری و عقد قرارداد لازم است سفری به اروپا داشته باشید یا اینکه شما فردی ماجراجو هستید و قصد گردشگری و تفریح در بزرگ ترین منطقه بدون نیاز به پاسپورت جهان یعنی شینگن را دارید. در این مطلب قرار است دلایل ریجکت یا رد شدن ویزای شینگن را بررسی کنیم. با سفر های دانا همراه باشید..

اگر شما هرکدام از اهداف فوق را دنبال می کنید یا به هر دلیل دیگری قصد سفر به منطقه شینگن را دارید ابتدا لازم است ویزای شینگن که از جمله رایج ترین نوع ویزا در اروپا محسوب می شود را دریافت نمایید. با استفاده از ویزای شینگن و با توجه به نوع آن شما می توانید وارد خاک هرکدام از 26 کشور منطقه شینگن بشوید و تا مدت معین برای تحقق هدف تعیین شده خود در این منطقه اقامت داشته باشید و سفری به یادماندنی را تجربه کنید.

حال فرض کنید شما با هرهدفی که دارید اقدام به دریافت ویزای شینگن کنید و پس از انتظار با جواب منفی روبه رو شوید و به اصطلاح درخواست ویزای شینگن شما رد بشود در این صورت تمام برنامه ریزی شما دچار اشکال شده و بطورناخواسته سفرتان لغو می شود که قطعا احساس ناخوشایندی را تجربه خواید کرد. بنابراین بهتر است با دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن آشنا شوید تا برای سفر به کشورهای منطقه شینگن دچار مشکل نشده و مطابق با برنامه ریزی خود با خیالی آسوده سفر کنید. برای آگاهی از دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن، ما را تا پایان مطالب همراهی فرمایید.

ریجکت شدن ویزا

دلیل های رد شدن ویزای شینگن

سالانه افراد زیادی از سراسر جهان درخواست اخذ ویزای شینگن می کنند که عموما درصد بالایی از این درخواست ها پذیرفته و برخی رد یا به اصطلاح ریجکت می شوند. یک مامور و افسر مربوط به بررسی درخواست ویزای شینگن می تواند بنابر دلایل متعددی درخواست ویزا را ریجکت کند که عموما نامه ای جهت توضیح علت رد درخواست ویزا به شما ارائه می شود. در ادامه به بعضی از دلایل رد و عدم موافقت با ویزای شینگن اشاره می کنیم:

 • اگر شما برای دریافت ویزای شینگن خود از مدارک و هویت جعلی استفاده کنید مشخص است که به احتمال 99% درخواست شما رد می شود بنابراین بهتر است از این عمل پرهیز نمایید.
 • اگر شما در گذشته یا زمان حاضر مجرم باشید بنابراین واضح است که افسر مربوطه درخواست شما را رد می کند.
 • با استفاده از گذرنامه ای که سالم نیست و دارای آسیب یا خدشه است، درخواست شما رد می شود.
 • اگرشما به عنوان فردی که قصد سفر به منطقه شینگن را دارد نتوانید دلایل کافی برای قانع کردن افسر مربوطه جهت هدف خود از سفر را ارائه دهید، مشخص است که درخواست شما رد می شود.
 • لازم است بدانید اگر شما برای اخذ ویزای شینگن خود با پاسپورتی نامعتبر ( درهنگام درخواست، کمتر از 3 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد) اقدام نمایید، درخواست شما رد خواهد شد.
 • یکی دیگر از دلایل ریجکت ویزا، نامه مرجع نامعتبر می باشد.
 • اگر شما نتوانید تمکن مالی خود برای سفر را اثبات نمایید، با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد شد.
 • درصورت ارائه گواهی ازدواج یا تولد که از اعتبار کافی برخوردار نیست، درخواست ویزای شما ریجکت می شود.
 • اگر شما بیمه نامه مسافرتی نامعتبر در اختیار دارید لازم است بدانید با درخواست ویزای شما موافقت نمی شود.
 • درصورتیکه افسر مربوطه در رابطه با مدارک اسکان ارائه شده از جانب شما مجاب نشود، درخواست شما را رد می کند.
 • اگر برنامه ریزی و هدف شما از سفر به کشورهای شینگن منطقی و قانع کننده نباشد، با درخواست شما موفقت نمی شود.
 • اگر شما قادر به ارائه تعهد مناسب و قابل قبول جهت بازگشت به کشور مبدا نباشید، درخواست شما ریجکت می شود.
 • جالب است بدانید هرگونه سوء پیشینه در رابطه با مصرف مواد مخدر، حضور و فعالیت در گروه های تروریستی موجب رد ویزای شما می شود.

بطورکلی متداول ترین دلایل عدم پذیرش ویزا و ریجکت شدن آن مربوط به جدول زیر می باشد:

عدم اثبات تمکن مالی مناسبعدم اعتماد به بازگشت متقاضیان ویزا به کشور مبداارائه مدارک نامعتبر و جعلی

درنهایت ما به شما مسافران عزیز توصیه می کنیم که جهت افزایش درصد موفقیت برای دریافت ویزای شینگن، از طریق آژانس ها و مراکز تخصصی در این امر کمک بگیرید تا از صرف زمان و هزینه خود بکاهید و بدون ریجکت شدن و مشکلات مربوط به آن موفق به دریافت ویزای شینگن شوید. سفر های دانا در این زمینه می تواند به شما کمک کند. شما می توانید از بخش تماس با ما از کارشناسان ما در این زمینه مشاوره دریافت کنید.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا