پرش لینک ها

طولانی‌ترین خط پروازی بدون توقف جهان

یکی از اتفاقاتی که پس از شیوع ویروس کرونا در صنعت مسافربری هوایی رخ داد، خطوط پروازی طولانی و بدون توقف بود. شاید پیش از این پروازهای 4 الی 5 ساعته در دسته پروازهای طولانی قرار داشت، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی هواپیما‌ها مسیرهای بسیار طولانی‌تری را بدون توقف طی می‌کنند. در این مقاله قصد داریم خطوط پروازی ثبت شده در سال 2022 را که رکورد دار طولانی‌ترین پروازهای جهان هستند را نام ببریم. ساعتی که برای هر پرواز ذکر می‌شود ممکن است کمی با اطلاعات اصلی مغایرت داشته باشد و موضوع به دلیل اختلاف در محاسبه پرواز توسط منابع مختلف می‌باشد. اما یک رتبه بندی کلی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مسافت های هوایی

طولانی ترین خطوط پروازی

پروازهای بدون توقف موضوعی است که موجب ایجاد رقابت میان شرکت‌های هواپیمایی شده است و رکوردهای بسیاری در این زمینه ثبت شده است. اولین پروازی که به عنوان طولانی‌ترین پرواز در سال 2017 ثبت شد مربوط به پرواز 14200 کیلومتری امارات به اوکلند است. اما طولانی‌ترین خطوط پروازی بدون توقف در جهان در طی سال گذشته به شرح زیر می‌باشد:

 • نیویورک به سنگاپور: این خط پرواز رتبه اول طولانی‌ترین پرواز جهان را به خود اختصاص داده است و مسافت طی شده چیزی حدود 15330 کیلومتر بوده است. مدت زمان این پرواز معمولا 18 ساعت و 60 دقیقه است و گاهی بسته به شرایط آب و هوایی ممکن است به 19 ساعت برسد. هواپیماهای این خط هوایی در ارتفاع 3500 پایی پرواز می‌کنند و از کشورهای بسیاری عبور می‌کند.
 • لس آنجلس به سنگاپور: پرواز لس آنجلس به سنگاپور در رتبه دوم قرار دارد و توسط هواپیماهای ایرباس 350 مدل URL900 انجام می‌شود. مسافتی که این هواپیما طی می‌کند چیزی حدود 14000 کیلومتر است و حدود 17 ساعت طول می‌کشد.
 • استرالیا به لندن: این پرواز در خطوط هوایی کانتاس انجام می‌شود و توسط هواپیماهای بوئینگ 787-9 صورت می‌گیرد. این خط هوایی به عنوان یکی از امن‌ترین خطوط هوایی جهان شناخته شده است و بیش از نیم قرن بدون وقوع هیچ گونه حادثه‌ای در حال فعالیت می‌باشد. این پرواز حدود 18 ساعت طول می‌کشد و هواپیما مسیری را در حدود 13800 کیلومتر می‌پیماید.

سفر هوایی

 • دالاس فورث ورث به سیدنی: این پرواز نیز از جمله پروازهای خط هوایی کانتاس است و زمان تقریبی آن حدود 16 ساعت و 45 دقیقه ثبت شده است. مسافتی که در این پرواز طی می‌شود 13800 کیلومتر است و این هواپیما در مسیر خود بر فراز اقیانوس آرام شمالی و جنوبی پرواز می‌کند.
 • مانیلا به نیویورک: این پرواز توسط هواپیمای ایرباس 350 انجام می‌شود و از جمله پروازهای خطوط هوایی فیلیپین می‌باشد. مسافتی که هواپیما از مانیلا به نیویورک طی می‌کند حدود 13700 کیلومتر است و چیزی نزدیک به 17 ساعت زمان پرواز خواهد بود. هواپیما در این پرواز در ارتفاع 4000 پایی پرواز می‌کند.

 

 • سانفرانسیسکو به سنگاپور: این پرواز نیز در دسته طولانی‌ترین خطوط پروازی بدون توقف جهان قرار دارد و حدود 17 ساعت طول می‌کشد. مسافتی که از سانفرانسیسکو تا سنگاپور طی می‌شود تقریبا 13570 کیلومتر است و با استفاده از هواپیماهای ایرباس 350 و بوئینگ 787-9 انجام می‌شود.
 • ژوهانسبورگ به آتلانتا: از دیگر پروازهای طولانی جهان می‌توان به پرواز ژوهانسبورگ به آتلانتا اشاره کرد. این پرواز مسافتی حدود 13570 کیلومتر را طی می‌کند و زمان این پرواز 16 ساعت و 20 دقیقه است. این پرواز از پروازهای خط هوایی دلتا است و در مسیر ژوهانسبورگ به آتلانتا هواپیما از اقیانوس اطلس جنوبی و شمالی عبور کرده و به آتلانتا می‌رسد.
 • دبی به لس آنجلس: این پرواز توسط ایرباس 380 انجام می‌شود و مسافتی که هواپیما در این پرواز طی می‌کند حدود 13400 کیلومتر است که در شرایط جوی عادی به مدت زمان 16 ساعت و 20 دقیقه صورت می‌گیرد.

سفر با هواپیما

 • عربستان به لس آنجلس: مسافت خط هوایی عربستان به لس آنجلس 13380 کیلومتر است و زمان این پرواز بدون توقف 16 ساعت و 10 دقیقه است و در دسته پروازهای طولانی قرار دارد. این پرواز بر فراز دریای سیاه، قاره اروپا انجام می‌شود و عرض آمریکا را طی می‌کند تا به لس آنجلس برسد.
 • دبی به اوکلند: پرواز دبی به اوکلند توسط هواپیمای بوئینگ 777 انجام می‌شود و در دسته پروازهای طولانی و بدون توقف جهان قرار دارد. مدت زمان این پرواز 16 ساعت و 40 دقیقه است و مسافتی که هواپیما طی می‌کند چیزی حدود 14200 کیلومتر است. این اطلاعات در سال 2022 ثبت شده است و در رتبه دوم طولانی‌ترین خط پروازی بدون توقف جهان قرار دارد.

برای تجربه سفری خوش در پروازهای طولانی چکار کنیم؟

قطعا 18 الی 17 ساعت نشستن بر روی یک صندلی برای هر فردی دشوار خواهد بود و هر قدر هم که فیلم تماشا کنید یا کتاب بخوانید باز هم این زمان برایتان بسیار طولانی خواهد گذشت. اما اگر پیش از سفر برای مسیر پرواز برنامه ریزی داشته باشید به راحتی می‌توانید از مسیر لذت ببرید و خستگی راه برایتان قابل تحمل خواهد بود. کارهایی که می‌توانید در این سفرها انجام دهید عبارتند از:

امکانات رفاهی هواپیما

 • لباس راحت و مناسب بپوشید. کفش راحتی با خود به همراه داشته باشید و لباسی بپوشید که احساس راحتی کنید.
 • برای خرید بلیط زودتر اقدام کنید تا بتوانید صندلی‌های راحت‌تر را انتخاب کنید.
 • در پرواز از نوشیدنی‌های کافئین دار استفاده نکنید و به جای آن آب بنوشید.
 • در طول سفر از خوردن و آشامیدن بیش از اندازه پرهیز کنید.
 • در جای خود از حرکات کششی استفاده کنید تا بدنتان خسته نشود.
 • لوازم سرگرمی را با خود به همراه داشته باشید. برای اینکه وسیله‌ای را فراموش نکنید پیش از سفر لیستی تهیه کنید و موارد ضروری را در آن یادداشت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله لیستی از طولانی‌ترین خط پروازی بدون توقف جهان را برای شما تهیه نمودیم. مدت زمان این پروازها ممکن است به دلیل تغییر شرایط جوی بیشتر از زمانی باشد که ما ذکر نمودیم. این پروازها در طول سال بارها و بارها انجام می‌شوند و افراد بسیاری سفر طولانی با هواپیما را تجربه می‌کنند. این رقابت میان خطوط هوایی همچنان ادامه دارد و ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور خبر پروازی با بیش از 19 ساعت نیز به گوشمان برسد. آیا شما هم تجربه سفری طولانی با هواپیما را داشته‌اید؟

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا