پرش لینک ها

معرفی 15 جاذبه گردشگری برتر آتن

آتن، پایتخت کشور یونان، نمادی از تمدن غربی و با قدمتی بیش از هزار سال از مهمترین جاذبه‌های گردشگری و باستانی جهان محسوب می‌شود. شهر آتن پایتختی مدرن و باشکوه است و بناهای باستانی و ویرانه‌های تاریخی ارزشمندی در این شهر وجود دارند. کلیساهای زیبا و موزه‌های باستانی جذاب با اشیایی کشف شده از دل تاریخ آتن، محله‌های باستانی و دیدنی این شهر موجب شده است که گردشگران بسیاری به این شهر سفر کنند. بهترین فصل برای بازدید از این شهر بهار و پائیز است، زیرا در فصل تابستان آتن بسیار شلوغ است. در فصول بهار و پائیز علاوه بر بازدید از جاذبه‌های گردشگری می‌توانید از آب و هوای بی نظیر آتن نیز لذت ببرید. برترین جاذبه‌های گردشگری آتن به شرح زیر است.

 

بنای باستانی شهر آتن

 

 1. آکروپولیس: این بنای تاریخی به عنوان نماد کشور یونان و شهر آتن شناخته شده است و بر روی تپه‌ای واقع شده است و مانند یک موزه تاریخ معماری آتن را به تصویر می‌کشد. این قلعه باستانی دارای 60 ستون است که سقف را نگه داشته‌اند و کتیبه‌ها و سنگفرش‌های زیبایی درون این قلعه وجود دارد که نمایان گر هنر و معماری بی نظیر آتن هستند. قدمت این بنای تاریخی به حدود 400 سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد.
 2. موزه ملی باستان شناسی آتن: این موزه در قرن نوزدهم تاسیس شده است و یکی از بزرگترین موزه‌های باستانی موجود در جهان محسوب می‌شود. این موزه باستانی در یک ساختمان زیبا و کلاسیک واقع شده است و تمدن پیش از تاریخ تا اواخر دوره باستان، معادل با ابتدای دوره کلاسیک را در معرض نمایش قرار می‌دهد. آثار باستانی بی نظیر، مجسمه‌های باشکوه مربوط به قرن پنجم و ششم پیش از میلاد و بسیاری از اشیای تاریخی یونان باستان در این موزه وجود دارند.
 1. محله زیبا و باستانی پلاکا و آنافیوتیکا: محله دیدنی و بی نظیر پلاکا در دامنه شمالی قلعه آکروپولیس قرار دارد و جزو برترین جاذبه‌های گردشگری آتن می‌باشد. این محله شامل کوچه‌های سنتی و میدان‌های زیبایی است و قدم زدن در آن می‌تواند بسیار دلپذیر و مفرح باشد. محله آنافیوتیکا نیز از دیگر محله‌های آرام و قدیمی دامنه شمالی قلعه آکروپولیس است و فروشگاه‌ها و دستوران‌های بسیاری در این محله وجود دارند که نظر گردشگران را به خود جلب نموده‌اند. بازار رومی مربوط به قرن اول پیش از میلاد و کتابخانه هاردیان مربوط به قرن دوم نیز در این بخش قرار دارند.

 

محله باستانی پلاکا و آنافیوتیکا آتن یونان 

 1. بازار سنتی آگورا: آگورا از دیگر جاذبه‌های گردشگری برتر آتن است که بازاری سنتی در شمال غرب آکروپولیس بوده که امروزه چیزی جز یک ویرانه از آن باقی نمانده است. این محل در گذشته مکانی برای تجمع افراد بومی بوده است که در زمان‌های خاص در این محل دور هم جمع می‌شدند.

 

بازار سنتی آگورا آتن یونان

 

 1. اولیمپیا: این بنای باستانی یکی از بزرگترین بناهای ساخته شده در آتن است که ساخت آن حدود 700 سال زمان برده است. این بنای تاریخی از 104 ستون ساخته شده و به زئوس واگذار شده بود. امروزه تنها 15 ستون از این بنای باستانی باقی مانده است و ارتفاع هر ستون حدود 17 متر می‌باشد.

 

بنای باستانی اولیمپیا آتن یونان 

 1. تئاتر دیونیسوس: این مکان در گذشته محل اجرای نمایش در آتن بوده است و فضایی باشکوه و فوق العاده دارد. این تئاتر شاهد داستان‌های شاد و غمگین بسیاری بوده است و افرادی که به تئاتر علاقه مند هستند می‌توانند حال و هوای بی نظیر این مکان را حس کنند. این تئاتر در میان صخره‌ای در آکروپولیس احداث شده است و 17000 نفر ظرفیت دارد.

تئاتر دیونیسوس در آتن 

 1. استادیوم المپیک: این استادیوم زیبا و باشکوه توسط فردی به نام سانتیاگو کالاتراوا ساخته شده است و ساخت آن سه سال زمان برده است. ارتفاع سقف این استادیوم 70 متر است و دو قوس عظیم در سقف آن وجود داشته که طول هر یک 304 متر بوده که ظاهری زیبا و بی نظیر به آن بخشیده بود.

 

استادیوم المپیک آتن 

 1. آنافیوتیکا: این محله قدیمی آتن در قسمت شمالی محله پلاکا واقع شده است و خانه‌های قدیمی بسیاری در این محله از سالیان دور باقی مانده است. البته برخی از خانه‌ها به دلیل ترمیم بافت شهر از بین رفته‌اند اما 45 خانه هنوز به همان شکل گذشته باقی مانده‌اند.

 

 1. ارختئوک: این بنای چشم نواز و زیبا از جنس مرمر خالص ساخته شده است. دستور ساخت این بنای باستانی 3521 سال قبل از میلاد صادر شد و در قسمتی از آن 6 مجسمه به شکل زنان یونانی وجود دارد که مانند ستون قسمتی از سقف را نگه داشته‌اند.

 

ارختئوک آتن یونان 

 

 1. موزه بیزانس: در این موزه بیش از 25 هزار اثر هنری و باستانی که مربوط به دوره بیزانس است به نمایش گذاشته شده است و بینش این دوره از تاریخ یونان را به بازدید کنندگان نشان می‌دهد. خاتم‌کاری‌های زیبا و هنرمندانه نیز بخشی از این موزه شگفت انگیز و زیبا است که توجه گردشگران را به خود جلب نموده است.

 

موزه بیزانس آتن

 

 1. کلیسای پاناگیا کاپنیکارا: این کلیسای باستانی در میدانی کوچک در خیابان ارمو قرار دارد و نماد معماری قرن یازدهم دوره بیزانس است. معماری این کلیسا با معماری سنتی آن دوره در تضاد است و به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در داخل این کلیسا نقاشی‌های زیبایی مربوط به قرن نوزدهم وجود دارد که به سبک دوره بیزانس میانه تزئین شده است.

 

 1. کلیسای فرستادگان مقدس: در محله آگورا تنها بنایی که هنوز هم سالم باقی مانده است، کلیسای فرستادگان مقدس نام دارد. معماری این کلیسا به سبک معماری بیزانس است و گنبدی دارد که با چهار ستون نگه داشته شده است. در قسمت داخلی کلیسا نقاشی‌هایی با نقش مسیح پانتوکرات، فرشتگان کوچک و یک فرشته بزرگ و نقش جان باپتیست وجود دارد.

 

کلیسای فرستادگان مقدس در آتن یونان 

 1. باغ ملی و باغ زاپیون: باغ ملی در کنار پارلمان یونان واقع شده است و باغ زاپیون نیز در پشت معبد المپیک زئوس و خانه زاپیون قرار دارد. مسیرهای پیاده روی این باغ فرصتی را فراهم می‌کند تا از شلوغی و ازدحام شهر فاصله بگیرید و از فضای سرسبز و خنک آن لذت ببرید. این باغ به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری برتر آتن شناخته شده است و گردشگران بسیاری در سفر خود از این باغ دیدن می‌کنند.

 

 1. کلیسای دیمیتریوس لومباریاریس: این کلیسای کوچک اما زیبا در تپه فیلوپاپو قرار دارد و حال و هوایی معنوی و آرام بخش بر فضای آن حاکم است. این کلیسا بنا بر اعتقاد افراد بومی برای محافظت خدایان از دروازه‌ها ساخته شد. نقاشی‌های بسیاری متعلق به سال 1732 بر روی دیواره‌های این کلیسا مشاهده می‌شود.

 

 1. جزایر سارونیک: از دیگر جاذبه‌های گردشگری برتر آتن جزایر سارونیک است که در نزدیکی آتن قرار دارند. از معروف‌ترین جزایر سارونیک می‌توان به جزیره آجینا، هایدار، سالامینا، آنجیستری و سپتسس اشاره کرد. غذاهای دریایی و دوچرخه سواری در این جزایر و لذت بردن از سواحل آنها اوقات شاد و مفرحی را برای گردشگران به وجود خواهد آورد.

 

جزایر سارونیک در آتن یونان

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا