پرش لینک ها

تور های اکونومی و اقتصادی|تور های اقتصادی عید

تورهای اکونومی و اقتصادی

اگر سوالی دارید که کلاس پرواز اکونومی چیست و چه خدماتی در این کلاس ارائه می شود، با ما همراه باشید.    هر روز مسافران زیادی در سراسر جهان با هواپیما از شهری به شهر دیگر و از مقصدی به مقصد دیگر سفر می کنند و با توجه به بودجه خود بلیط خود را خریداری می کنند.

طبق آمار به دست آمده 70 درصد کسانی که با هواپیما سفر می کنند بلیت خود را از کلاس پروازهای اکونومی خریداری می کنند. کلاس پروازی اکونومی نسبت به سایر کلاس های پروازی پایین تر و مقرون به صرفه تر است. همچنین برای افرادی که به طور منظم سفر می کنند به صرفه تر است.

تور های اکونومی و اقتصادی به چه معناست؟

انواع مختلفی از کلاس های پرواز وجود دارد و همچنین مفاهیم مختلفی را ارائه می دهند که اگر می خواهید آنها را بهتر درک کنید باید بدانید. اگر هنگام خرید بلیط هواپیما با قیمت های متفاوتی برای این بلیط مواجه شدید، به این معنی است که این بلیط در کلاس های مختلفی ارائه می شود و با توجه به این کلاس های مختلف، امکانات و خدمات متنوعی به مسافران ارائه می شود.

اصولاً پروازهای هوایی با توجه به خدمات مختلفی که دارند طبقه بندی می شوند. کلاس پرواز اکونومی، که بیشتر به عنوان بلیط اکونومی یا استاندارد شناخته می شود، آخرین کلاس از 3 کلاس اشتراک کد در دسته پروازهای هواپیما است. در برخی از اطلاعیه ها به اصطلاح کلاس توریستی یعنی همان کلاس اکونومی برخورد می کنید.

 

آیا قیمت آن  ارزان تر است؟

ویژگی کلیدی پروازهای اکونومی که بلیط استاندارد یا توریستی نیز نامیده می شود، قیمت پایین آنهاست. بلیط هواپیما کلاس اکونومی نسبت به بلیط های بیزینس یا بیزینس کلاس و همچنین کلاس هواپیمای فرست کلاس قیمت مقرون به صرفه و پایین تری دارد. ناگفته نماند که خرید بلیط کلاس اکونومی نسبت به دو کلاس دیگر راحت تر است و البته تخفیف های بیشتری نیز در این کلاس پروازی وجود دارد. علامت اختصاری Y نشان دهنده این کلاس از پرواز است. حتما می دانید که هزینه بلیط چارتر مقرون به صرفه بیشتر از کلاس اقتصادی است.

سرویس تورهای اکونومی و اقتصادی چیست؟

اگر بلیط هواپیما خود را با مراجعه به سایت های معتبر اینترنتی خریداری می کنید، می توانید با کمی دقت و در نظر گرفتن هزینه بلیط، مشخصات کلاس پروازی خود را به صورت آنلاین بررسی کنید. خدماتی که دریافت کرده اید را مشاهده کنید و سپس بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید. تفاوت کلاس های پروازی فقط در هواپیما نیست، بلکه از لحظه ورود به فرودگاه تا زمانی که سوار هواپیما می شوید و از هواپیما خارج می شوید. این کاملا واضح است زمانی که پرواز شما مقرون به صرفه است، برخلاف 2 کلاس دیگر که دارای سالن های خصوصی برای مسافران هستند، باید مدت زیادی در صف های طولانی بمانید و در سالن عمومی منتظر اعلام پرواز خود باشید.

صف های طولانی در سوار شدن فقط یک دلیل دارد و آن این است که بعد از مسافران در پروازهای تجاری، مسافران اجازه سوار شدن به پروازهای اکونومی را دارند. البته، فکر نکنید که وقتی از خدمات محدود صحبت می کنیم، به این معنی است که باید در راهروی هواپیما روی زمین بنشینید وگرنه احتمالاً غذا به شما ارائه نمی شود. نه این نیست.

با این حال، باید در کابین ها و راهروهای اصلی بنشینید که صندلی های زیادی وجود دارد و متأسفانه مشمول تشریفات قبل از پرواز نمی شوید. به یاد داشته باشید که باید حداقل 1 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید و پس از مراجعه به باجه ایرلاین خود بدون هیچ انتخاب و مداخله ای شماره صندلی را از افسر پیشخوان دریافت کنید.

موقعیت های تورهای اکونومی و اقتصادی

بله، شما درست این را متوجه شدید؛ بلیط های تورهای اکونومی و اقتصادی به صندلی هایی گفته می شود که به هم متصل هستند و هیچ فاصله ای بین آنها وجود ندارد. آنها فضای محدودی برای نشستن دارند و فاصله ردیف جلو و ردیف عقب کاملاً نزدیک و بسیار محدود است. برای درک بهتر این موضوع، توصیف فاصله بین مکان ها به صورت عددی دقیق تر خواهد بود. فاصله صندلی شما با صندلی جلویی شما حدود 70 سانتی متر است و راهروی کنار صندلی شما به دلیل کمبود جا برای حمل و نقل همیشه شلوغ خواهد بود. صندلی‌های کلاس اکونومی معمولاً در انتهای هواپیما قرار می‌گیرند و بعد از کابین‌های کلاس اول و بیزینس کلاس هستند.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم در پرواز اکونومی، خدمات چندان مهم نیستند و همه چیز در پایین ترین سطح قرار دارد. معمولاً یک محفظه کوچک در پشت صندلی های اقتصادی وجود دارد که روزنامه ها و مجلات درست در مقابل شما قرار می گیرند. البته در بیشتر موارد در صورت درخواست پتو، بالش یا گوش گیر نیز در اختیار شما قرار می گیرد. مسافرانی که بلیط هواپیماشان کلاس اکونومی نیست، انتخاب زیادی برای لذت بردن از سرگرمی های داخل پرواز در طول سفر ندارند.

البته برخی از خطوط هوایی نیز برای سرگرمی مسافران در پروازهای اکونومی، LCD های لمسی پشت صندلی ها تعبیه کرده اند تا مسافران با خیال راحت به بازی و تماشای فیلم بپردازند. به طور معمول در کلاس پرواز اکونومی هیچ شارژ یا دسترسی به اینترنت وجود ندارد و فاصله بین صندلی ها بسیار کم است.

در پایان این بخش، اجازه دهید در مورد یک موضوع جالب در زمینه بلیط هواپیما کلاس اقتصادی صحبت کنیم. برخی از خطوط هوایی در سراسر جهان احساس کردند که معنای بلیط کلاس اکونومی چندان برای مسافران مثبت و جذاب نیست. به همین دلیل ایرلاین هایی مانند Canadian Airlines نام کلاس پروازی اکونومی را به کلاس پروازی Hospitality تغییر دادند در حالی که بریتیش ایرلاینز نام این کلاس را به کلاس پروازی World Traveler تغییر داد.

تور های اکونومی و اقتصادی|تور های اقتصادی عید

وعده غذایی مقرون به صرفه

در پروازهای کلاس اکونومی معمولاً وعده های غذایی مطابق با زمان پرواز شما سرو می شود. اگر پرواز صبح، ظهر یا شب داشته باشید، با توجه به ساعت پرواز، غذا در اختیار شما قرار می گیرد. حتی اگر پرواز شما بعد از ظهر باشد، نوع خاصی از غذا، پیش بسته بندی شده و میان وعده آماده به شما داده می شود و مسافران حق انتخاب نوع غذا را نخواهند داشت. غذا.

البته برای برخی از ایرلاین های مقرون به صرفه، وعده های غذایی در طول سفر در نظر گرفته نمی شود. مسافران کلاس پرواز اکونومی می توانند یک کیسه 7 کیلوگرمی را به داخل کابین هواپیما حمل کنند، مشروط بر اینکه کیف شما بزرگتر از قفسه هواپیما نباشد.

کلاس پرواز اکونومی ممتاز چیست؟

نکته جالب این است که کلاس اکونومی بسته به ایرلاینی که انتخاب می کنید می تواند متفاوت باشد و برخی از ایرلاین ها امکانات کلاس اکونومی خود را تا حد قابل قبولی ارتقا داده اند، بنابراین قیمت بلیط، خدمات و راحتی پرواز چیزی بین کلاس تجاری و اکونومی است. پرواز در نظر گرفته می شوند و به عنوان کلاس پرواز اقتصادی ممتاز شناخته می شوند. این کلاس پروازی برای اولین بار در سال از طریق EVA Air به طور رسمی معرفی و عملیاتی شد.

سرگرمی مسافران در طول پرواز، صندلی های راحت تر برای مسافران، دسترسی به سالن برای مسافران در این کلاس پروازی، نوشیدنی و غذا با کیفیت بهتر و امکان ورود مسافران از امکانات رفاهی ارائه شده در این کلاس پروازی است. البته با توجه به امکانات خطوط هوایی مختلف متفاوت است. علاوه بر این، در برخی از خطوط هوایی، اندازه فضایی که در جلوی صندلی در اختیار مسافران قرار می گیرد، بزرگتر است.

سفرهای دانا

ما در سفرهای دانا تلفیقی از تجربه و تکنولوژی در زمینه گردشگری و سفر را ایجاد نموده ایم برای به وجود آوردن تجربه ای لذت بخش از خرید آنلاین خدمات گردشگری . شرکت سفرهای دانا توسعه گردشگری ایرانیان با پشتوانه ای بیش از نیم قرن تجربه در ارائه خدمات گردشگری پا به عرصه ارائه خدمات به صورت آنلاین با قدرت گرفتن از دانش برنامه نویسان خبره گذاشته است . ما در ابتدای راه طولانی و پر فراز و نشیبی هستیم و مسرت بخش است که شما عزیزان را در کنار خود داشته باشیم.

ما همه روزه میکوشیم تا با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و ایده های بکر و نوین با ارائه خدمات مطلوب باعث رضایت خاطر شما عزیزان گردیم.

هدف سفرهای دانا
ایجاد یک تجربه لذت بخش و حس خوب خرید کلیه خدمات گردشگری به صورت صد در صد آنلاین در هر زمان و مکان برای همه از هر قشر درآمدی و با کیفیت فوق العاده مطلوب.

در سفر های دانا برای اخذ ویزا شما میتوانید با توجه به خدمات اخذ ویزا دانا اقدام به درخواست کنید و با کارسناسان ما به راحتی ویزای خود را دریافت کنید.

با سفرهای دانا شما میتوانید از بهترین و به صرفه ترین تورهای اکونومی و اقتصادی بهره مند شوید و  در اینجا میتوانید تورهای اکونومی و اقتصادی سفرهای دانا را ببینید.

یک دیدگاه بگذارید

ویژه خدمات ویزای کانادا