پرش لینک ها

بهترین زمان برای سفر به تایلند

سفر یکی از مهیج­ترین تفریحاتی است که میتوانید تجربه کنید. علایق افراد با یکدیگر متفاوت بوده در نتیجه افراد مکان­های مختلفی را برای سفر انتخاب می­کنند. اگر شما علاقمند به سفر ماجراجویانه هستید، و دوست دارید تا زمان سفر خود را در یک منطقه کوهستانی سپری کنید، بهترین پیشنهاد برای شما سفر به تایلند است. تایلند را میتوان به عنوان سرزمین بازارهای باشکوه دانست. معابد تایلند از شهرت جهانی برخوردار هستند. این کشور سواحل فراوانی دارد و در سفر به آن حتما غذاهای پر ادویه تایلند را تجربه کنید. تایلند هم مانند دیگر مناطق در فصول مختلف سال آب و هوای مختلفی دارد و این موضوع سبب شده تا در برخی از ایام سال افراد بیشتری برای سفر این منطقه را انتخاب کنند. اگر شما هم قصد سفر به تایلند را دارید این مقاله مخصوص شما است. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص بهترین زمان برای سفر به تایلند کسب کنید.

آب و هوای تایلند چگونه است

تایلند را میتوان یک کشور گرمسیر دانست که آب و هوای گرم و خشک دارد.در خصوص آب و هوای تایلند بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که تایلند یک سرزمین چهار فصل محسوب میشود. به این معنا که نقاط مختلف آن آب و هوای متفاوتی دارند. بنابراین برای اینکه سفر بهتری را تجربه کنید­، باید قبل از سفر اطلاعات بیشتری در خصوص آب و هوای مناطق مختلف تایلند کسب کنید. تا بر این اساس بتوانید در هر فصل بهترین منطقه برای سفر را انتخاب کنید. فصل زمستان تایلند با دیگر کشو­ر­ها تفاوت دارد. در فصل زمستان بیشتر کشورهای جهان آب و هوای سرد دارند که این موضوع تا حدی سبب کاهش گردشگران میشود­، اما جالب است بدانید که تایلند در زمستان آب و هوا ی بسیار مناسبی دارد. مطبوع بودن آب و هوای تایلند در زمستان سبب شده تا برخلاف دیگر کشورها آمار گردشگران در فصول سرد سال افزایش پیدا کند. در فصل زمستان میانگین دمای هوای تایلند بین 18 تا 32 درجه سانتی گراد است که یک هوای بسیار مطبوع و مناسب برای سفر و گردش محسوب میشود. در فصل زمستان علاوه بر دمای هوای مناسب درجه تابش خورشید نیز ملایم بوده که به بهتر شدن هوا کمک میکند. بنابراین برای افرادی که علاقمند به هوای معتدل هستند، بهترین زمان سفر به تایلند زمستان می­باشد. ماه­های زمستان کشور تایلند معادل با ماه­های آبان تا اواسط اسفند است.

خیابان های تایلند - سفر های دانا
در بین فصل­های مختلف تایلند فصل بارندگی به ماه­های سپتامبر تا اکتبر تعلق میگیرد. این ماه­های کشور تایلند را میتوان معادل ماه­های شهریور تا اواسط آبان دانست. در این ماه­ها هم هوای تایلند مساعد است، اما بهتر است توجه داشته باشید که به اندازه فصول سرد که همان فصول پر گردشگر است، ملایم و معتدل نیست. کم بودن تعداد گردشگران سبب میشود تا سواحل تایلند در این ماه­ها خیلی شلوغ و پر رفت و آمد نباشند. ناگفته نماند که از این ماه­ها به عنوان ماه­هایی با بارندگی پراکنده یاد میشود. از دیگر ویژگی­های آب و هوایی تایلند در ماه­های سپتامبر تا اکتبر( شهریور، مهر) میتوان به کاهش دما و نیز کاهش رطوبت در این ماها اشاره کرد. بارندگی­هایی این ماه­ها پراکنده هستند، با این وجود هر لحظه ممکن است شاهد یک بارندگی ناگهانی باشید. بنابراین اگر علاقه زیادی به بارندگی ناگهانی ندارید، بهتر است زمان دیگری را برای سفر انتخاب کنید. سفر به تایلند در ماه­های بارندگی مزایایی هم دارد از آن جمله میتوان به این مورد اشاره کرد که  در این ماه­ها تعداد گردشگران کمتر بوده در نتیجه میتوانید لذت بیشتری از سواحل آرام تایلند ببرید که در این ایام سال دور از شلوغی است. در نتیجه اگر علاقه زیادی به شلوغی ندارید سفر در ماه­های سپتامبر تا اکتبر(شهریور، مهر) گزینه مناسبی است.

فصل­های کم گردشگر تایلند

در بین ایام سال برخی از ماه­ها به دلیل شرایط آب و هوایی که دارند سبب کاهش سفر به تایلند میشوند. فصل­های کم گردشگر تایلند ماه­های آوریل، می، جولای هستند. این ایام کم گردشگر در کشور تایلند را میتوان معادل با ماه فروردین تا اواسط خرداد ماه دانست. از طرفی دیگر ماه­های تیر تا اواسط مهر نیز از جمله ماه­های کم گردشگر در تایلند محسوب میشوند. ناگفته نماند که ماه­های گرم تایلند به موارد گفته شده ختم نمیشود. از دیگر ماه­های گرم تایلند که در آنها تعداد گردشگران کم است، میتوان به ماه آوریل و مه( فروردین، اردیبهشت) اشاره کرد. دو ماه آوریل و مه را میتوان گرمترین ماه­های تایلند دانست که در طول روز هوا بسیار گرم بوده و شب­های خنک دارد. در نتیجه برای افرادی که تحمل گرمای زیاد را ندارند پیشنهاد میشود در ماه­های گرم به تایلند سفر نکنند. از ماه جولای( تیر) به بعد هم رطوبت هوا و میزان بارندگی افزایش پیدا میکند. افزایش میزان بارندگی به اندازه است که در بیشتر روزها معابر و خیابان­های شهر دچار آ ب گرفتگی هستند. به طور معمول بعد از ماه جولای( تیر) بارندگی در تایلند در حدود چهار ماه ادامه پیدا میکند. اگر در این ایام به تایلند سفر کنید، کاری جز نشستن در هتل و دیدن بارندگی­ها از پنجره از شما بر نمی­آید.

جاذبه های طبیعی تایلند - سفر های دانا

بهترین زمان برای سفر به تایلند بر اساس مناطق جغرافیایی

مناطق شمالی کشور تایلند پوشیده از جنگل­های گرمسیری هست و در آن کوهستان­های زیبا وجود دارد. آب و هوای مناطق شمالی تایلند را میتوان به فصل بارانی، فصل خنک و فصل گرم تقسیم کرد. در قسمت شمالی تایلند ماه­های آذر تا اسفند ماه­های سرد محسوب میشوند. ایام گرم هم مربوط به ما­های فروردین تا خرداد هست. نیمه تیر تا مهر را هم میتوان ایام بارندگی معرفی کرد.

مناطق مرکزی کشور تایلند زمین­های زیر کشت هست. آب و هوای این منطقه را هم میتوان گرمسیری دانست. در این مناطق فصول سردسیر از مهر تا دی ادامه دار است. این ماه­ها به دلیل آب و هوایی که دارند، بهترین زمان برای سفر به مناطق مرکزی تایلند محسوب میشوند. ناگفته نماند که مناطق مرکزی تایلند هم دارای ماه­های گرم هستند. در ماه­های بهمن تا خرداد دما در این مناطق به 40 درجه سانتی گراد هم میرسد. در ماه­های تیر تا مهر هم در مناطق مرکزی شاهد باران­های موسمی خواهید بود.

بخش جنوبی تایلند هم از نظر آب و هوایی به دو دسته تقسیم میشود. یک بخش فصل بارانی مناطق جنوبی هست، و دیگری هم فصل خشک این مناطق محسوب میشود. ماه­های آذر تا اردیبهشت از جمله ماه­های خشک هستند. در برخی موارد دما در این ماه­ها به 25 تا 32 درجه سانتی گراد هم میرسد. فصل بارندگی مناطق جنوبی هم از خرداد تا دی ماه است. در این ایام شاهد بارندگی­های رگباری کوتاه خواهید بود. اگر قصد سفر به مناطق جنوبی تایلند را دارید بهترین زمان برای سفر ماه­های خشک این مناطق هست.

مناطق طبیعی تایلند - سفر های دانا
به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص شرایط آب و هوایی تایلند در فصول مختلف سال پرداختیم. تایلند یک کشور چهار فصل محسوب میشود که در هر ماه شرایط خاص خود را دارد. قبل از سفر بهتر است با شرایط آب و هوایی مناطق مختلف این کشور در ایام مختلف سال آشنا شوید و سپس بر اساس تمایلات شخصی بهترین زمان برای سفر را انتخاب کنید.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا