پرش لینک ها

ایرلاین های برتر جهان

سفرهای هوایی یکی از بهترین سفرها هستند که سختی مسیر سفر را بسیار آسان می­ کنند. راحتی سفر با هواپیما را می­توان اصلی­ترین دلیل دانست که سبب شده تا افراد تمایل بیشتری به سفر با هواپیما و کسب اطلاعات در این خصوص داشته باشند. در این زمان است که کیفیت و امنیت و البته قیمت در ایرلاین­ های مختلف اهمیت پیدا می ­کند. بسیاری از افراد برای اینکه سفر بهتری را تجربه کنند، به دنبال دانستن این موضوع هستند که ایرلاین­ های برتر جهان کدام­ اند؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانید که در این خصوص به بسیاری از ویژگی­ های ایرلاین­ ها توجه شده و در نهایت با توجه به فاکتورهای مورد نظر بهترین­ ها را انتخاب کرده ­اند. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص بهترین ایرلاین­ های جهان کسب کنید.

لیست بهترین ایرلاین های جهان

قطر ایرویز

برای نخستین بار این ایرلاین در سال 1997 و تنها با 4 فروند هواپیما کار خود را آغاز کرد. کیفیت خدمات در این ایرلاین سبب شد تا در همان ابتدا بتواند جوایز زیادی را به خود اختصاص بدهد. دریافت رتبه 5 ستاره از اسکای ترکس ایرلاین قطر ایرویز را به یکی از ایرلاین­ های برجسته در دنیا تبدیل کرد. از جمله مهم­ ترین ویژگی­ ها می­توان به کیفیت بالای خدمات ارائه شده برای مسافران اشاره کرد. جالب است بدانید که مدیر عامل این ایرلاین شخصی به نام کبر الباکر است که خود در صنعت هوانوردی از شهرت و محبوبیت بالایی برخوردار است. در حال حاضر قطر ایزویز به عنوانی یکی از بهترین ایرلاین­ های جهان با دارا بودن بیش از 200 فروند هواپیما آماده خدمات رسانی به مسافران می­ باشد.

ایرلاین قطر ایرویز - qatar airways - سفر های دانا

لوفت هانزا

لوفت هانزا یک ایرلاین هوایی مربوط به کشور آلمان است. این شرکت هواپیمایی از نظر تعداد مقاصد پروازی توانسته رتبه دوم در جهان را به خود اختصاص بدهد. لوفت هانزا از نظر درآمد هم در رتبه چهارم جهانی قرار دارد. به طور کلی رتبه­ های برتر کسب شده توسط این شرکت هواپیمایی به موارد گفته شده ختم نمی­ شود. کسب رتبه دهمین شرکت بزرگ در سطح جهانی از نظر حمل و نقل مسافر نیز از دیگر افتخارات این شرکت هوایی می­ باشد که آن را به یکی از ایرلاین­ های برتر جهان تبدیل کرده است. شرکت هواپیمایی لوفت هانزا فعالیت خود را در شهر کلمن آلمان از سال 1953 آغاز کرده است. امروزه پیشرفت این شرکت هواپیمایی به اندازه­ ای بوده است که روزانه از شهرهای مختلف اروپایی به 220 مقصد در 78 کشور مختلف پرواز مستقیم دارد.

ایرلاین لوفت هانزا آلمان - lufthansa - سفر های دانا

آسترین ایرلاینز

مورد بعدی که قصد توضیح بیشتر در خصوص آن را داریم، یک شرکت هواپیمایی بین المللی است که در کشور اتریش قرار دارد. در حال حاضر از آسترین ایرلاینز به عنوان بزرگ­ترین گروه هواپیمایی در قاره اروپا یاد می­ شود. این شرکت هواپیمایی به بیش از 120 کشور در قاره­ های مختلف پرواز دارد که به واسطه خدمات با کیفیت ارائه شده به مسافران می­توان آن را یکی از ایرلاین­ های برتر جهان دانست. در خصوص تاسیس ایرلاین آسترین ایرلاینز جالب است بدانید که در سال 1957 این شرکت هواپیمایی از ادغام دو شرکت به نام­ های آستریا و آسترین ایزوز تشکیل و در نهایت در سال 2009 شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز توسط شرکت هواپیمایی لوفت هانزا خریداری شد. این خط هواپیمایی اتریشی با خدمات درخشان خود در حدود یک قرن توانسته تا پرچم اتریش را بالا نگه دارد. ناوگان این ایرلاین از 86 فروند هواپیمای مسافربری تشکیل شده که به 6 شهر در اتریش و بیش از 120 شهر در دیگر کشورها پرواز دارد.

ایرلاین آسترین ایرلاینز اتریش - austrian airlines - سفر های دانا

امارات ایر

امارات ایر یک شرکت هواپیمایی واقع در دبی است. این شرکت هواپیمایی که یکی از بهترین ایرلاین­ های جهان است روزانه پروازهای زیادی به مقصد هایی در اروپا، خاور دور، خاور میانه، آفریقا، جنوب شرق آسیا، شبه قاره هند، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی دارد. مقاصد پرازهای این شرکت هواپیمایی به درستی نشان دهنده تنوع و گسترده بودن پروازهای آن است. این ایرلاین در سال 2012 توانست در بین شرکت­ های بزرگ انتقال دهنده مسافران رتبه کسب کند. همچنین در لیست بزرگ­ترین شرکت­ های هواپیمایی نیز توانست رتبه چهارم را به خود اختصاص بدهد. امتیازات امارات ایر همچنان ادامه دارد. انتخاب شدن به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان در سال 2013 از دیگر افتخاراتی است که در کارنامه امارات ایر قرار دارد و در مجموع سبب شده تا نام آن در لیست بهترین ایرلاین­ های جهان قرار داشته باشد.

ایرلاین امارات ایر - emirates air - سفر های دانا

ایرنیوزیلند

بزرگ­ترین شرکت هواپیمایی نیوزیلند نیز در لیست ایرلاین­ های برتر جهان قرار دارد. اصلی­ ترین مکانی که این شرکت هواپیمایی برای فعالیت خود انتخاب کرده است، فرودگاه آوکلند نام دارد. در سال 2020 به عنوان یکی از بهترین­ ها در سطح جهانی معرفی شد. جالب است بدانید در سال 2016 این شرکت هواپیمایی بسیار بزرگ نبود، اما با این وجود باز هم توانست مقام بهترین خط هواپیمایی در جهان را به خود اختصاص دهد.

سنگاپور ایرلاینز

یکی از ویژگی ­های بارزی که در خصوص شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاینز وجود دارد تعدا بالای مسافرانی است که این شرکت هواپیمایی را برای مسافرت و جابجایی هوایی انتخاب می­ کنند. در سال 2012 جابجا کردن بیش از 18 میلیون مسافر رکورد بالایی بود که برای این شرکت هواپیمایی به ثبت رسید. در سال 2011 هم بیش از 16 میلیون مسافر داشته است. به طور کلی آمارهای موجود در این زمینه نشان دهنده این موضوع است که در بین سال­ های 2013 تا 2018 سنگاپور ایرلاینز توانسته بیش از 80 میلیون مسافر را به شهرهای مختلف جهان ببرد. بالا بودن تعداد مسافران این شرکت هواپیمایی سبب شده تا درآمد آن نیز بالا باشد و در سال 2010 درآمدی در حدود 14 میلیارد دلار داشته باشد. بر این اساس رتبه دوم پر درآمدترین شرکت هواپیمایی جهان را به خود اختصاص داد.

ایرلاین سنگاپور - سفر های دانا

موارد گفته شده تنها چند مورد از بهترین ایرلاین­ ها در سطح جهانی هستند. از دیگر شرکت ­های هواپیمایی خوش نام در این زمینه می­توان به این موارد اشاره کرد: اتحاد ایرویز امارات، کاتای پسیفیک ایرویز، کانتاس ایرویز و….

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در خصوص بهترین ایرلاین­ های جهان پرداختیم. لازم به توضیح است که برای انتخاب یک ایرلاین خوب فاکتورهای زیادی در نظر گرفته می­ شود که از آن جمله می­توان به کیفیت هواپیماهای استفاده شده و خدماتی که در طول سفر به مسافران ارائه می­ شود، اشاره کرد. با دانستن بهترین ایرلاین­ ها که خدمات خوبی را به مسافران ارائه می­ دهند، می توانید یکی سفر بهتری را تجربه کنید.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا