پرش لینک ها

بهترین روش های انتخاب صندلی هواپیما

امروزه برای سفر روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین روش‌ها سفر با هواپیما می‌باشد. با توجه به اینکه در طول سفر با هواپیما چند ساعتی طول می‌کشد، انتخاب صندلی هواپیما از اهمیت بالایی برخوردار بوده تا به این واسطه در طول سفر خود احساس راحتی داشته باشید. فضای داخلی هواپیما پوشیده از صندلی بوده و نشستن بر روی هر یک از آنها مزایای و معایب خاص خود را داشته که برای یک انتخاب خوب بهتر است ابتدا با مزایای و معایب هر یک از آنها آشنا شده و سپس بر اساس معیارهای خاص خود مکان مناسبی را برای نشستن انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قصد سفر با هواپیمای جت را دارید، باید به این نکته توجه داشته باشید که صندلی‌های عقب هواپیما نزدیک به کابین هستند و این موضوع سبب شده تا وقتی بر روی صندلی‌های قسمت عقبی هواپیمای جت می‌نشینید، سر و صدای کابین به گوش برسد. شاید این مورد یکی از دلایل اصلی است که افراد صندلی‌های جلو را برای نشستن ترجیح می‌دهند. بهتر است به این موضوع نیز اشاره کرد که در طی پرواز چشم انداز دیده شده از صندلی‌های عقب زیباتر است، زیرا این امکان وجود دارد که چشم انداز صندلی‌های جلو توسط بال هواپیما پوشیده شده باشد.

چگونه صندلی خود را انتخاب کنید

به طور کلی برای انتخاب صندلی هواپیما باید به نکات زیادی توجه داشته باشید تا صندلی انتخاب شده همان صندلی مورد نظر شما باشد. سوالی که در این خصوص مطرح می‌شود این است که آیا شما به هنگام ورود به هواپیما میتوانید بر روی هر صندلی که خواستید، بنشینید؟ پاسخ این سوال خیر است زیرا در هنگام خرید بلیط هواپیما شماره صندلی شما کاملا واضح و مشخص می‌شود. لازم به توضیح است که انتخاب صندلی هواپیما توسط خود شخص مسافر انجام می‌شود و هیچ اجباری برای انتخاب صندلی خاصی وجود ندارد! شما به هنگام تهیه کارت پرواز میتوانید صندلی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

صندلی هواپیما معمولی - سفر های دانا

با این وجود در برخی موارد استثناهایی هم وجود دارد به این معنا که در بعضی از پروازهای ویژه شما نمی‌توانید صندلی خود را طبق میل خود انتخاب کنید. در این شرایط یک شماره صندلی برای شما در نظر گرفته می‌شود و شما هنگام دریافت کارت پرواز از شماره صندلی خود مطلع می‌شوید. در هر دو صورت امکان تغییر شماره صندلی البته در صورت امکان وجود دارد. پس از مشخص شدن شماره صندلی اگر به هر دلیلی قصد تغییر آن را دارید، باید کمی قبل‌تر از زمان پرواز در هواپیما حاضر شده و از پرسنل مربوطه بخواهید تا شماره صندلی شما را تغییر دهند. در این شرایط اگر صندلی خالی وجود داشته باشد شماره صندلی شما عوض می‌شود‌.

کدام صندلی هواپیما بهتر است

برای اینکه در انتخاب صندلی هواپیما انتخاب بهتری داشته باشید، در ادامه به توضیح مختصر در خصوص صندلی‌ قسمت‌های مختلف هواپیما می پردازیم. توجه داشته باشید که بهترین صندلی از نظر افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد و هیچ قانون کلی برای این موضوع وجود ندارد.

در بین صندلی‌های هواپیما صندلی‌های کنار پنجره از محبوبیت زیادی برخوردار هستند که علت آن را می‌توان دیدن مناظر زیبا از پنجره هواپیما دانست. در هواپیما دو ردیف صندلی کنار پنجره وجود دارد. گروه دوم صندلی‌های راهرو هواپیما هستند. اگر شما در طول سفر ترس از پرواز دارید، بهترین گزینه برای شما صندلی‌های راهرو است زیرا دیگر کنار پنجره نیستید و ترس شما تشدید نمی‌شود. از طرفی دیگر این صندلی‌ها آزادی بیشتری دارند و اگر بر روی صندلی راهرو هواپیما نشسته باشید، بلند شدن شما برای کسی آزاد دهنده نیست. گروه بعدی هم صندلی‌های میانی هستند که در وسط هواپیما قرار دارند، در بین صندلی‌های هواپیما صندلی‌های میانی از محبوبیت کمتری برخوردار می‌باشند.

صندلی هواپیما لاکچری - سفر های دانا

هر یک از شرکت‌های هواپیمایی طراحی خاصی برای صندلی‌های خود دارند. بسیاری از هواپیماها در قسمت اکونومی امکانات ویژه‌ای را در نظر گرفته‌اند. از آن جمله می‌توان به میزی اشاره کرد که در پشت صندلی جلویی قرار داده شده است و امکان باز و بسته شدن دارد. در مجموع می‌توان گفت برای انتخاب صندلی هواپیما جای نگرانی نیست، زیرا اکثر صندلی‌های هواپیما راحت هستند و مشکلی را در طول سفر برای شما ایجاد نمی‌کنند.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا