پرش لینک ها

امن ترین شهر جهان کجاست؟

امن بودن یک شهر در جهان به عوامل متعددی بستگی دارد که در صورتی که شهری از نظر زیر ساخت، آزادی سیاسی، امنیت اجتماعی، سلامتی و دیجیتال، رفاه کامل برای زندگی، رعایت قوانین زیست محیطی و حدود 50 فاکتور دیگر در حالت استاندارد قرار داشته باشد به عنوان یک شهر امن شناخته می‌شود. در حال حاضر موسسه اکونومیست 60 شهر در جهان به عنوان امن‌ترین شهرهای جهان معرفی نموده است. در این مقاله می‌خواهیم 10 نمونه از امن‌ترین شهرهای جهان را به شما همراهان عزیز معرفی کنیم. این شهرها علاوه بر این که از نظر امنیت رتبه بالایی دارند، به عنوان شهرهای توریستی نیز در میان گردشگران طرفداران زیادی دارند.

نقشه

  • شهر کپنهاگ در کشور دانمارک: این شهر در سال 2022 به عنوان امن‌ترین شهر جهان شناخته شده است و رتبه اول را دارد. کپنهاگ به عنوان پایتخت کشور دانمارک یکی از مرفه‌ترین شهرهای جهان است و فاصله طبقاتی در این شهر وجود ندارد. در شهر کپنهاگ تعداد جرائمی که در طول سال رخ می‌دهد بسیار پائین است و از نظر امنیت در سطح بالایی قرار دارد. این شهر بر استفاده از انرژی‌های سبز تاکید دارد و تصمیم دارد تا 3 سال دیگر به عنوان شهر بدون کربن جهان رتبه نخست را کسب کند.

کپنهاگ در کشور دانمارک

  • شهر تورنتو در کشور کانادا: شهر تورنتو به عنوان یکی از بهترین و امن‌ترین شهرهای جهان مشهور است و برای زندگی کردن شرایط بسیار مطلوبی دارد. این شهر پیشرفته مردمانی بسیار فرهیخته و مبادی آداب دارد و همین موضوع موجب می‌شود تا به عنوان شهری امن و مملو از حس خوب محسوب شود. شهرداری شهر تورنتو در ایجاد این فضای آرام و امن نقش بسیار مهمی داشته است. از دیگر ویژگی‌های این شهر می‌توان به آزادی بیان، امنیت دیجیتال و اجتماعی و توجه به محیط زیست اشاره نمود.

تورنتو در کانادا

کشور سنگاپور: سنگاپور یکی از کوچکترین کشورهای جهان است که در واقع یک شهر محسوب می‌شود اما جزو یکی امن‌ترین شهرهای جهان معرفی شده است. در این شهر کارهایی مانند جویدن آدامس در خیابان، رد شدن بدون توجه از خیابان، انجام حرکات زشت مانند پرت کردن آب دهان در خیابان و هر کاری که موجب آلوده شدن شهر شود خلاف قانون است و جریمه دارد. این شهر به دلیل وجود قوانین سخت گیرانه توانست خیلی زود بیماری کرونا را ریشه کن کند و طرح واکسیناسیون را برای تمام مردم شهر اجرا نمود. اهالی این شهر به تمام قوانین احترام می‌گذارند.

سنگاپور

  • اوساکا در ژاپن: این شهر پر جمعیت در رتبه سوم امن‌ترین شهرهای جهان قرار دارد و از نظر امنیت سلامت و زیر ساخت جزو برترین کشورهای جهان است. در این شهر برای مراقبت از سلامت و بهداشت شهروندان طرح‌های بسیاری اجرا می‌گردد. در شهر اوساکا جاده‌هایی مخصوص برای ترافیک وجود دارند که برای بهبود زیرساخت‌ها در نظر گرفته شده‌اند و همچنان نیز در حال پیشرفت می‌باشد.

اوساکا در ژاپن

  • شهر سیدنی در استرالیا: شهر زیبا و توسعه یافته سیدنی از نظر امنیت اجتماعی و دیجیتال رتبه بالایی دارد و جزو امن‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود. در این شهر بنادر بسیار زیبایی وجود دارد که می‌توانید با خیالی آسوده از شب‌های زیبای آن لذت ببرید. به همین دلیل هر ساله گردشگران برای بازدید از بنادر زیبای استرالیا به این شهر سفر می‌کنند.

سیدنی در استرالیا

  • شهر توکیو، پایتخت کشور ژاپن: در این شهر قوانین سخت گیرانه‌ای حاکم است اما باعث می‌شود تا یکی از امن‌ترین شهرهای جهان شناخته شود. اگر در این شهر چیزی را در مکانی جا بگذارید مطمئنا می‌توانید در همان مکان وسیله خود را پیدا کنید. در این شهر دزدی و جرم در سطح بسیار پائینی قرار دارد و مردم تابع قوانین عمل می‌کنند. معمولا اشیاء گمشده توسط اهالی شهر به کیوسک‌های پلیس تحویل داده می‌شوند و هیچ کس به این موضوع فکر نمی‌کند که می‌توان وسیله را برای خود بردارد.

توکیو در ژاپن

  • شهر آمستردام در کشور هلند: در شهر آمستردام مردم بیشتر از دوچرخه استفاده می‌کنند و وسیله نقلیه شخصی کمی در خیابان‌های این شهر به چشم می‌خورد. همین موضوع باعث شده است تا آب و هوای شهر بسیار عالی باشد و گردشگران بسیاری برای دیدن بناهای تاریخی و کانال‌های پر آب به این آمستردام سفر کنند. شهر آمستردام از نظر امنیت اجتماعی رتبه دوم را در جهان به نام خود ثبت کرده است.

آمستردام در هلند

  • شهر ولینگتن در نیوزلند: استفاده از انرژی سبز و تجدید پذیر در این شهر به طور جدی رعایت می‌گردد و یکی از زیباترین و ثروتمندترین شهرهای جهان محسوب می‌شود. میزان جرم و جنایت در این شهر در حد صفر است و در اداره پلیس هیچ پرونده جنایی و موردی برای رسیدگی به جرم وجود ندارد. شهر ولینگتن از نظر امنیت اجتماعی بسیار موفق عمل نموده است و به همین دلیل یکی از امن‌ترین شهرهای جهان می‌باشد.

ولینگتن در نیوزلند

  • شهر هنگ کنگ در چین: جمعیت زیادی در این شهر زندگی می‌کنند اما با این وجود شهر هنگ کنگ یکی از امن‌ترین شهرهای دنیا نامیده شده است زیرا از نظر امنیت اجتماعی و سلامت و از نظر خدمات بهداشتی و درمانی در رتبه بالایی قرار دارد و حوادث جاده‌ای و تصادف در این شهر به ندرت اتفاق می‌افتد. این کشور به عنوان یکی از مهمترین مقاصد مهم گردشگری نیز شهرت دارد.

هنگ کنگ در چین

  • شهر ملبورن در استرالیا: شهر ملبورن از نظر امکانات رفاهی، سلامت و بهداشت در رتبه بالایی قرار دارد و زیر ساخت حمل و نقل عمومی در این کشور بی نظیر است. بزرگترین خط تراموای دنیا در این شهر قرار دارد و از نظر امنیت دیجیتال نیز یکی از امن‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود. گردشگران بسیاری برای بازدید از زیبایی‌های این شهر به استرالیا سفر می‌کنند.

ملبورن در استرالیا

  • شهر استکهلم در سوئد: بیشتر اهالی شهر استکهلم از دوچرخه برای رفت و آمد به محل کار و تحصیل و … استفاده می‌کنند و تعداد افرادی که از وسایل نقلیه موتوری استفاده می‌کنند بسیار اندک است. به همین دلیل شرایط آب و هوایی در این شهر بسیار مساعد است. ساختمان‌های زیبا و خوش رنگ، بناهای تاریخی زیبا و چشم نواز در این شهر سرسبز موجب شده است تا یکی از امن‌ترین شهرهای جهان باشد. 30 درصد از سطح دارای پوشش گیاهی است و به عنوان یکی از شهرهای سبز جهان نیز شناخته شده است.

استکهلم در سوئد 

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا