پرش لینک ها

آبشار راین در سوئیس | بزرگترین آبشار اروپا

از جمله جاذبه‌های گردشگری کشور سوئیس، رودخانه و آبشار راین است که توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب نموده است. این آبشار در تمام فصول سال دیدنی است و به همین دلیل سالیانه از سراسر جهان سفرهای بسیاری برای دیدن این آبشار زیبا به کشور سوئیس انجام می‌شود. البته بهترین فصل برای لذت بردن از تمام تفریحات این منطقه گردشگری زیبا فصل بهار و تابستان است. در این فصول شرایط آب و هوایی در بهترین و مساعدترین حالت هستند و آب رودخانه نیز بیشتر از دیگر فصل‌ها است. با ما همراه باشید تا با این رودخانه و آبشار دیدنی بیشتر آشنا شوید.

آبشار راین در سوئیس 2

آبشار راین سوئیس در کجا واقع شده است؟

رودخانه راین بزرگترین رودخانه کشور سوئیس است و آبشار راین نیز در قسمت شمال کشور سوئیس واقع شده است و نزدیک مرز سوئیس با آلمان قرار دارد. یکی از شهرهای توریستی این کشور نیز در نزدیکی آبشار راین قرار دارد و تنها چند کیلومتر با این آبشار فاصله دارد. بنابراین اگر بخواهید در این شهر اقامت داشته باشید به راحتی می‌توانید در میانه روز برای گردش به سمت آبشار راین حرکت کنید و از دیدن مناظر شگفت انگیز این آبشار زیبا لذت ببرید.

آبشار راین در سوسوئیس0

چه شهرهایی در مسیر آبشار راین قرار دارند؟

رودخانه راین در مسیر خود از شهرهای بسیاری عبور می‌کند و در تمامی این شهرها مراکز تفریحی بسیاری وجود دارد و گردشگران می‌توانند در مسیر رسیدن به آبشار راین از مسیر لذت ببرند و اقامت کوتاهی و به یاد ماندنی را تجربه کنند. از جمله این شهرها می‌توان به شهرهای استراسبورگ، بازل، مانهایم، کارلس روهه، ویسبادن، لودویگزهافن، ماینتس وکلن اشاره نمود. اگر قصد سفر به کشور سوئیس و بازدید از آبشار راین را دارید توصیه می‌کنیم در مسیر به این شهرها هم سری بزنید.

آبشار راین در سوئیس3

چه تفریحاتی در آبشار راین وجود دارد؟

آبشار راین یکی از بزرگترین مراکز گردشگری کشور سوئیس است که جمعیت بسیاری از گردشگران برای دیدن این جاذبه طبیعی زیبا و شگفت انگیز به این منطقه سفر می‌کنند. در منطقه اطراف آبشار راین مراکز تفریحی متعددی برای جذب گردشگران در نظر گرفته شده است. یکی از هیجان انگیزترین تفریحات این منطقه قایق سواری گروهی است. با سوار شدن بر قایق می‌توانید در امتداد رودخانه حرکت کنید و از مناظر اطراف رودخانه لذت ببرید.

 از دیگر تفریحات این منطقه گردشگری زیبا، اسکی روی آب است. در بالای آبشار سکویی قرار دارد که از آنجا می‌توانید منظره باشکوه آبشار را به طور کامل ببینید. مسافتی حدود 830 کیلومتر از رودخانه راین را با استفاده از کشتی می‌توان پیمود. همین موضوع برای گردشگران بسیار جذاب است و بسیاری از آنها برای رسیدن به آبشار سفر با کشتی را انتخاب می‌کنند.

در این منطقه مراکز تاریخی نیز وجود دارند که می‌توانید از آنها بازدید کنید و لذت ببرید. سفر به آبشار راین سوئیس سفری پر از هیجان و تجربه‌های جدید خواهد بود. اگر اهل سفر و هیجان هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما بازدید از آبشار راین سوئیس را در ابتدای لیست سفرهای خود قرار دهید.

آبشار راین در سوئیس4

بهترین زمان برای سفر به آبشار راین سوئیس

همانطور که در بخش اول اشاره کردیم بهترین زمان برای بازدید از آبشار و رودخانه راین در فصول پر آب و خوش آب و هوا است. معمولا در فصل بهار و تابستان به دلیل بارندگی‌های متعدد این رودخانه در پرآب‌ترین حالت خود قرار دارد و می‌تواند از تفریحات آبی این منطقه بی نهایت لذت ببرید. علاوه بر آن به دلیل اینکه اطراف آبشار آب و هوایی خنک دارد در فصول سرد سال هوای این منطقه بسیار سرد خواهد بود و برای همه افراد خوشایند نخواهد بود.

هوا در اوایل بهار هنوز کمی سرد است اما در فصل تابستان هوایی بسیار متبوع و معتدل دارد و به همین دلیل گردشگران بیشتر این فصل را برای بازدید از آبشار انتخاب می‌کنند. در فصل تابستان می‌توانید از تمام تفریحات این منطقه مانند قایق سواری، اسکی بر روی آب و گردش در طبیعت لذت ببرید و نگران سرما و مسائل دیگر نباشید. در اواخر فصل تابستان برگ‌های درختان شروع به تغییر رنگ می‌کنند و منظره فوق العاده زیبایی را خلق می‌کنند. به دلیل سرمای هوا در فصل زمستان گردشگران بسیار کمی در اواخر پائیز و زمستان به این منطقه سفر می‌کنند.

آبشار راین در سوئیس1

مهمترین جاذبه‌های گردشگری بزرگترین آبشار اروپا

گردشگران برای بازدید از این منطقه زیبا می‌توانند از دو ورودی مجزا وارد منطقه شوند. هر یک از ورودی‌ها مناظر زیبا و چشم نوازی دارند و نمی‌توان گفت کدام یک بهترین است. ورودی اول از قلعه لائوفن است که گردشگران با ورود به قلعه می‌توانند با استفاده از آسانسورهای شیشه‌ای به آبشار برسند و یا از طریق مسیر پیاده روی به تراس‌های متعددی که برای بازدید از آبشار در نظر گرفته شده است دسترسی داشته باشند و ریزش شگفت انگیز آبشار را تماشا کنند.

دومین ورودی آبشار راین سوئیس پل راه آهن شف هاوزن است. این پل برای مسافرانی قابل دسترس است که با استفاده از قطار به این منطقه سفر کرده‌اند. این پل گردشگران را به بالاترین قسمت آبشار هدایت می‌کند و در انتهای پل منظره فوق العاده زیبایی پیش روی گردشگران خواهد بود. در این منطقه مجموعه‌های بسیاری وجود دارند که تورهای قایق سواری در رودخانه را راه اندازی نموده‌اند و گردشگران می‌توانند از نمایی دیگر آبشار را ببینند و از زیبایی و عظمت آن لذت ببرند.

از دیگر جاذبه‌های گردشگری این منطقه بازدید از قلعه نظامی به نام مونوت است. این قلعه در قرن 16 میلادی احداث شده است. در بخش شمالی آبشار پارکی وجود دارد به نام اونچر. این پارک برای گردشگرانی که به دنبال ماجراجویی و هیجان هستند مناسب است. از دیگر جاذبه‌های گردشگری موجود در اطراف آبشار راین می‌توان به زمین بازی و فروشگاه‌های متعدد آن اشاره کرد.

آبشار راین به عنوان بزرگترین آبشار اروپا، یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری کشور سوئیس است. آبشارهای بسیاری در کشور سوئیس وجود دارند اما آبشار راین از نظر اندازه و وسعت از تمام آبشارهای این منطقه بزرگتر است و به همین دلیل قطب گردشگری کشور سوئیس محسوب می‌شود. عرض این آبشار 150 متر است و در فصل تابستان حجم عظیمی از آب رودخانه از این آبشار ریزش دارد که منظره بسیار زیبا و شگفت انگیزی را خلق می‌کند.

یک دیدگاه بگذارید

ویزای توریستی کانادا